TAVANA logo

درک استارتاپ و پیشینه استارتاپ ویزا

استارتاپ

آنچه در این مقاله می خوانیم :

استارتاپ چیست ؟

استارتاپ واژه ای خیلی قدیمی نیست و حدود یکی ، دو دهه از ترویج این کلمه میگذره .
اما از اون جایی که بین تمام افراد خیلی جذابیت داره به سرعت در سراسر جهان مورد استفاده و استقبال قرار گرفت.
حالا بریم سراغ مفهوم استارتاپ (startup) ، به طور کلی میتونیم بگیم استارتاپ به کسب و کار های نوپا و تازه تاسیسی میگن که براساس یک ایده خلاقانه و نوآورانه به وجود اومدن .
در استارتاپ یک ایده خام وجود داره که نوین و جدیده و با خلاقیت به وجود اومده و با تلاش و پشتکار فرد یا افراد طراحش به مرحله ثبت میرسه و درواقع میشه یک کسب و کار جدید یا همون شرکت نوپا .
استارتاپ ها به معنی واقعی کلمه کارشونو از صفر شروع می کنن و پله پله بالا میان و پیشرفت می کنن تا به صد برسن .
اما خب نمیشه به هر شرکت تازه تاسیس و نوپایی استارتاپ گفت ! شرکت های استارتاپی محصولی نوین و نوآورانه دارن ، همچنین از ظرفیت خیلی بالایی برای رشد برخوردارند و می تونن به سرعت پیشرفت کنند .
مسیر استارتاپ ها در نهایت به دو جا ختم میشه :
1_ با بدست آوردن مدل کسب و کار مناسب و تلاش زیاد بعد از گذشت چند سال به موفقیت میرسن و رشد چشم گیری دارن و همین مسیرو ادامه میدن .
2_ استارتاپ هایی که ایده مناسب ندارن یا مسیر درستی رو در پیش نمیگیرن ، مدل کسب و کارشونو پیدا نمی کنن و سرمایه مناسبی هم برای استارتاپشون فراهم نمی کنن که بعد از چند سال متاسفانه شکست می خورن .
استارتاپ ها (startup) معمولا درهنگام شروع بودجه کمی دارند اما اگر ایده ی اون خوب ، جدید ، خلاقانه و نوآورانه باشه میتونن نظر سرمایه گذارن رو به سمت ایده و استارتاپشون جلب کنند و برای خودشون سرمایه گذار پیدا کنند .
درواقع به افراد موسس استارتاپ ها و شرکت های نوپای استارتاپی میتونیم کارآفرین نمونه هم بگیم چون از طریق ایده اون ها یک کسب و کار و شرکت جدید به وجود میاد که توانایی اشتغال زایی برای چندین نفر رو داره .
استارتاپ ها در ابتدای کار خودشون نیازی به ثبت شرکت ندارند و از هرجایی و با هر تعداد نیرو و بنیان گذار میتونن کارشونو شروع کنند و همین ویژگی باعث میشه که استارتاپ ها در شروع کارشون نیازی به سرمایه آنچنانی نداشته باشند .
استارتاپ ها(startup) میتونن در هر زمینه ای به وجود بیان اما عموما بیشتر استارتاپ ها در زمینه تکنولوژی و فناوری اطلاعات بنیان گذاری شده اند ؛ اما خب این موضوع به این معنا نیست که زمینه پیشرفت برای سایر استارتاپ ها در زمینه های دیگه وجود نداره . هر ایده نوآورانه و خلاقانه ای که پتانسیل پیشرفت و رشد داشته باشه و بتونه برای برخی مسائل و مشکلات راه حل های ایده آل و نوینی ارائه بده میتونه استارتاپ باشه .

استارتاپ چیست؟

کسب اطلاعات بیشتر در زمینه راه اندازی استارتاپ در خارج از کشور

استارتاپ ایده آل

استارتاپ(startup) ایده آل به استارتاپی میگیم که با رویکردی خلاقانه و علمی فعالیت های حوزه استارتاپ و کسب و کار رو به خوبی مدیریت میکنه و از تمام منابع موجود به نحو احسنت بهره می بره .
یک استارتاپ ایده آل علاوه بر سطح ارائه خدمات و محصول یا محصولاتش به رشد و پیشرفت سریع هم اهمیت بسیار زیادی می دهد .
در یک استارتاپ ایده آل با اطمینان عمل می شود . اما منظور از اطمینان این نیست که هزینه و سرمایه کمتری مصرف بشه و یا اینکه دچار شکست نشه ، بلکه منظور از اطمینان استفاده از یک فرآیند موثر ، مفید و مطمئن در انجام فعالیت ها است . در یک استارتاپ ایده آل برنامه ریزی ها نباید براساس حدس و گمان باشد بلکه باید تمام جوانب به دقت بررسی شود و طرح مناسبی برای به رشد رساندن استارتاپ تهیه بشه .
در تولید محصول استارتاپ نباید به این فکر کرد که آیا محصول تولید میشه ؟ آیا میتونه پیشرفت کنه ؟ و از قبیل این گونه سوال ها .
چیزی که اهمیت داره اینه که محصول چه مشکلاتی رو رفع می کنه ؟ و تا چه اندازه قابل رقابته ؟
برای پاسخ به این سوالات کارآفرینان میتونن یک نمونه اولیه از محصول استارتاپی خودشونو تولید کنند و بعد به بررسی و سنجیدن اون بپردازند .

استارتاپ ایده آل

اهمیت استارتاپ

استارتاپ ها از اونجایی که در تجارت مدرن تاثیر به سزایی دارند از اهمیت بسیار بالایی برخوردارند.
یکی از ویژگی های مهم و موثر در اهمیت استارتاپ (startup) ها تمرکز گسترده اونها بر رشد و توسعه تجارت است . چرا که خود استارتاپ ها به عنوان یک تجارت و کسب و کار کوچک محسوب می شن.
از دیگر موارد اهمیت استارتاپ ها توانایی اونها در حل مشکلات است . همون طور که گفتیم استارتاپ ها ایده های خلاقانه و نوآورانه ای هستند که در جهت رفع مشکلات بشر عمل می کنند . استارتاپ های موفق عموما به دنبال راهکار های نوین برای حل مشکلات مردم جهان هستند تا بتونن امکان زندگی بهتر و بهینه تر را برای همگان فراهم کنند .
استارتاپ ها در ترویج فرهنگ کار تیمی نقش خیلی موثری دارند چرا که یک استارتاپ به تنهایی نمی تونه رشد کنه اما تیمی که پشت یک استارتاپ قرار داره و عامل اصلی پیشرفت و موفقیت هر استارتاپی محسوب میشه .
همون طور که گفتیم استارتاپ ها پس از مدتی به رشد خیلی زیادی دست پیدا میکنن و می تونن باعث اشتغال بشن و این هم از مهم ترین دلایل اهمیت استارتاپ ها محسوب میشه .
محصولات و فعالیت های استارتاپ ها (startup) بخش مهمی از مشکلات مردم رو رفع می کنن و باعث پیشرفت های چشم گیری در سطح زندگی مردم میشن ؛ همچنین از دلایل مهم اهمیت استارتاپ ها میتونیم به جایگزینی روش های مدرن به جای روش های سنتی اشاره کنیم ، در واقع استارتاپ ها هیچ گونه حد ومرزی ندارن و تلاش در ساخت جامعه مدرن دارند .

مراحل راه اندازی استارتاپ

_ پیدا کردن ایده خلاقانه و نوآورانه
_ تحقیق و ارزیابی ایده
_ تهیه بیزینس پلن یا طرح کسب و کار
_ بررسی سرمایه اولیه و توان مالی
_ تهیه و تولید نمونه اولیه محصول
_ بررسی و ارزیابی نمونه اولیه محصول
_ ثبت استارتاپ و نام تجاری
_ جذب سرمایه گذار
_ راه اندازی استارتاپ
پیدا کردن ایده خلاقانه و نوآورانه :
اولین و مهم ترین قدم برای شروع استارتاپ داشتن یک ایده ایده آل و البته نوآورانه است . توجه باشید هرچه ایده شما برای نیاز های جامعه و حرکت به سمت جامعه مدرن راه حل های بهتر و ناب تری داشته باشه بیشتر مورد توجه قرار می گیره . نکته دیگه اینکه حتما توجه کنید ایده و طرح استارتاپ شما جدید باشه و قبلا اجرایی نشده باشه .
تحقیق و ارزیابی ایده :
بعد از ایده پردازی و پیدا کردن طرح خلاقانه و مناسب خود نوبت میرسه به تحقیق و ارزیابی ایده . در این مرحله باید تمام جوانب رو بسنجین و ببینید ایده شما قابلیت رشد و پیشرفت داره ، چه مشکلاتی رو حل میکنه ، آیا در پیشبرد جامعه به سمت مدرن کمکی می کنه ، چطور باید اجرایی بشه و خیلی از قبیل سوال ها که باید به دقت بررسی بشن و پاسخ مناسبی براشون پیدا کنید .
:تهیه بیزینس پلن یا طرح کسب و کار
بعد از مرحله تحقیق و ارزیابی ایده استارتاپی خودتون باید به دنبال نگارش و تهیه یک بیزینس پلن و طرح مناسب کسب و کار و استارتاپ خودتون باشید
میتونیم بگیم طرح یک بیزینس پلن عالی تاثیر خیلی زیادی در روند رشد و پیشرفته استارتاپ شما داره
دایناموندیال با بهره مندی از بهترین کارشناسان و مشاوران و در زمینه استارتاپ آماده مشاوره و راهنمایی به شما برای نگارش یک بیزینس پلن عالی هستند .
تماس با مشاوران ما

تهیه بیزینس پلن یا طرح کسب و کار بررسی سرمایه اولیه و توان مالی :
بعد از نگارش بیزینس پلن حالا باید بریم سراغ بودجه های مالی و ببینیم چه میزان سرمایه برای شروع استارتاپ خودمون داریم . موارد مالی مورد نیاز برای راه اندازی استارتاپ از صفر تا صد در بیزینس پلن باید مطرح بشه تا شما بتونید میزان سرمایه اولیه مورد نیاز استارتاپتون رو تعیین کنید تا در ادامه مسیر با مشکلات مالی مواجه نشید .
تهیه و تولید نمونه اولیه محصول:
بعد از بررسی های مالی حالا نوبت میرسه به تهیه و تولید نمونه اولیه طرح یا محصول استارتاپ ، این مرحله به شما کمک میکنه تا طرح و محصول خودتون رو بسنجین و ایرادات اونو برطرف کنید . همچنین می تونید میزان رقابت طرح و محصول خودتونو در بازار هدف بررسی کنید .
بررسی و ارزیابی نمونه اولیه محصول:
همون طور که گفتیم بعد از تهیه نمونه اولیه طرح یا محصول ، باید شروع کنید به ارزیابی و بررسی دقیق نمونه اولیه در این مرحله حتی میتونید یک بازار هدف کوچک برای طرح یا محصولتون در نظر بگیرید و با عرضه نمونه اولیه به اونها میزان علاقه مندی ، رضایتمندی و نظرات اونا رو بسنجید .
ثبت استارتاپ و نام تجاری:
بعد از انجام ارزیابی ها و بررسی های لازم در نمونه اولیه طرح یا محصول و در صورت نبودن هیچ مشکلی حالا میتونید یک نام تجری برای طرح و استارتاپ خودتون انتخاب کنید و اونو به ثبت برسونید .
جذب سرمایه گذار :
بعد از اینکه استارتاپ(startup) خودتونو با موفقیت به ثبت رسوندید حالا باید دنبال سرمایه گذار مناسب برای ایده استارتاپی خودتون باشید . سرمایه گذاران خارجی برای حمایت از استارتاپ ها شامل سه گروه میشن :
_ سرمایه گذاران فرشته (Angel Investor)
_ سرمایه گذاران خطرپذیر (Venture Capital)
_ مراکز رشد (Incubators) و (Accelerators)
راه اندازی استارتاپ :
بعد از طی کردن تمام مراحل بالا و جذب سرمایه گذار مناسب حالا نوبت به راه اندازی استارتاپ میرسه.
شما به کمک یک مشاور خوب در زمینه راه اندازی استارتاپ می تونید به سادگی این مسیر رو پیش برید و به موفقیت برسید .

مشاوران ما در دایناموندیال میتونند از صفر تا صد راه اندازی یک استارتاپ در کنار شما باشند و شما رو راهنمایی کنند . برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه راه اندازی استارتاپ در خارج از کشور با مشورت کنید .
جهت ارتباط با مشاورین ارشد ما اینجا کلیک کنید .

مراحل راه اندازی استارتاپ

سرمایه گذاران استارتاپ ها

خب همونطور که گفتیم بعد از طی کردن تمام مراحل برای راه اندازی و شروع استارتاپ خودتون در خارج از کشور و اقدام برای اخذ ویزای استارتاپ و مهاجرت به کشور مدنظرتون از طریق استارتاپ شما باید یک سرمایه گذار برای ایده و استارتاپ خودتون در کشور هدف پیدا کنید .
سرمایه گذاران بیزینس پلن و طرح استارتاپ شما رو بررسی می کنند در صورتی که طرح شما رو مناسب و سود آور ببینید درخواست و ایده استارتاپ (startup) شما رو قبول می کنند و به عنوان سرمایه گذار و اسپانسر از شما حمایت مالی می کنند .
انواع سرمایه گذاران :
_ سرمایه گذاران انجل (Angel Investor)
این سرمایه گذاران به دنبال استارتاپ هایی هستند که با طرح های نوین و نوآورانه به سرعت به سود دهی می رسند . این گروه از سرمایه گذاران در واقع به ازای دریافت بخشی از سهام حاضر به تامین و حمایت مالی از شما میشن .
جذب سرمایه گذاری از گروه انجل کار چندان ساده ای هم نیست اما عموما این سرمایه گذاران برای استارتاپ شما خوب و مفید اند .
_ سرمایه گذاران خطرپذیر (Venture Capital)
این گروه از سرمایه گذاران سازمان های مالی ای هستند که با جمع آوری پول ازمنابع مختلف اون رو ، روی استارتاپ ها سرمایه گذاری می کنند .
این سرمایه گذاران از مراحل اولیه شروع استارتاپ تا مراحل تولید محصول اولیه تماما از استارتاپ ها حمایت می کنند .
برای جذب یک سرمایه گذار خطر پذیر شما باید به دنبال سرمایه گذاری باشید که در راستای طرح استاراپ شما قصد سرمایه گذاری دارند .
_ مراکز رشد (Incubators) و (Accelerators)
مراکز رشد یا Incubator ها سازمان های دولتی یا زیرمجموعه ای از سازمان های دولتی هستند که از استارتاپ ها حمایت میکنن . این مراکز رشد بیشتر استارتاپ هایی رو مورد حمایت مالی قرار میدن که در زمینه سیاست های دولت اون کشور فعالیت داشته باشن .
بودجه مراکز رشد از دولت یا زیرمجموعه های سازمان های دولتی تامین میشه .
در کنار مراکز رشد (Incubator) مراکزی با عنوان شتابدهنده (Accelerator) وجود دارند ، شتابدهنده ها مراکز غیر دولتی و خصوصی هستند که استارتاپپ ها رو مورد حمایت مالی ، فکری و فنی قرار میدن اما خب این سازمان های شتابدهنده (Accelerator) هم در ازای دریافتی بخشی از سهام شرکت شما حمایت های مالیشونو در اختیارتون قرار میدن .
اگر بخوایم تفاوت های اساسی بین مراکز رشد (Incubator) و شتابدهنده ها (Accelerator) رو بگیم باید به موارد زیر اشاره کنیم :

# Incubator Accelerator
مدت زمان حمایت 1 تا 5 سال 3 تا 6 سال
دریافت سهام ____ 3 – 8 %
نوع سازمان دولتی خصوصی
فعالیت گروهی ندارد دارد
انتخاب تیم ها غیر رقابتی رقابت شدید / دوره زمانی مشخص
مرحله حمایت از استارتاپ ها مراحل اولیه تا تولید محصول تمام مراحل
نحوه کمک و آموزش آموزش های منابع انسانی و حقوقی گارگاه ها و سمینارها
سرمایه گذاری روی استارتاپ دارد / محدود دارد
 

برای گرفتن حمایت مالی از هر کدوم از مراکز سرمایه گذاری شما باید طرح کسب و کار یا همون بیزینس پلی قوی و مناسبی داشته باشید که تمام مراحل استارتاپ شما رو از شروع تا رشد و تولید محصول و سود دهی ارائه بده .
درواقع بیزینس پلن شماست که به سرمایه گذاران ارائه میشه و اونها بعد از بررسی های لازم تصمیم به سرمایه گذاری یا عدم سرمایه گذاری روی استارتاپ شما می گیرند و باید توجه کنید که در روند اخذ ویزای استارتاپ جذب یک سرمایه گذار مهم ترین عامله .
برای یافتن بهترین سرمایه گذار برای طرح استارتاپی خودتون میتونین از مشاوران و کارشناسان ما کمک بگیرید .

شما می توانید از طریق لینک رو به رو با ما در ارتباط باشید.

استارتاپ ویزا چیست ؟

تمامی کشور های مهاجر پذیر راه های گوناگونی را پیش روی مهاجران قرار می دهند تا از آن طریق برای مهاجرت و زندگی به سایر کشور سفر کنند .

یکی از انواع راه های مهاجرت به کشور ها ، راه مهاجرت از طریق استارتاپ است . البته این راه مهاجرتی مدت زمان زیادی نیست که رواج پیدا کرده است اما یکی از بهترین راه های مهاجرتی به خصوص برای افراد خلاق و ماهر به شمار می آید و بدیهی است که مخاطبان هدف برای این نوع مهاجرت افراد با استعداد ، خلاق ، توانمند و با ایده های نوآورانه هستند . تمامی کشور ها همواره به دنبال جذب سرمایه و نیرو های کار متخصص اند تا از طریق علاوه بر اشتغال زایی اقتصاد خود را نیز رونق بخشند ؛ استارتاپ ها و شرکت های نوپا هدف بسیار خوب و مناسبی برای دستیابی به این موضوع هستند .

مهاجرت به کشور ها از طریق استارتاپ به وسیله ارائه ویزای استارتاپ به متقاضیان صورت می گیرد.

کشور های پذیرنده استارتاپ در واقع می خواهند با ارائه امکانات ، سرمایه و به وجود آوردن زیرساخت های مناسب برای استارتاپ ها پدیده های دنیای علم و نوآوری را کشف و به سمت خود جذب کنند .

نتایج به دست آمده از راه اندازی استارتاپ ها همراه با مزایا و جنبه های مثبت هم برای پدید آورندگان استارتاپ ها و کارآفرینان و هم برای کشور مقصد بسیار زیاد و جذاب است .

ویزای استارتاپ راهی برای ورود و مهاجرت به بهترین و پیشرفته ترین کشور های دنیا است و مسیری جدید برای پیشرفت های بیشتر در آینده را برای نوآوران فراهم می سازد .

کشور های آمریکا و فرانسه جز اولین کشور های ارائه دهنده ویزای استارتاپ بوده اند و در طی این سال ها گزارشات بسیار زیادی از مزایای مثبت این اقدام و حمایت و جذب استارتاپ ها بر اقتصادشان تهیه کرده اند . همان طور که می دانیم این دو کشور اکنون جز پیشرفته ترین کشور های جهان به حساب می آیند و اقتصادی بسیار قدرتمند دارند .

بهترین کشور ها برای شروع استارتاپ

طبق بررسی هایی که انجام دادیم نسبت به شرایط کشورها برای شروع استارتاپ و اینکه چه کشور هایی ویزای استارتاپ ارائه میدن و استارتاپ ها رو مورد حمایت های مالی قرار میدن همچنین بررسی های وضعیت اقتصدی و سیاسی کشور ها به این نتیجه رسیدیم که کشور های زیر برای شروع و راه اندازی استارتاپ مناسب ترند .

کشور های زیادی اقدام به جذب کارآفرینان و شرکت های نوپا در حوزه استارتاپ از طریق ویزای استارتاپ کرده اند و اقامت دائم هم به کارآفرینان استارتاپی میدن اما کشورهایی که در بالا ذکر کردیم مناسب ترین شرایط رو برای شروع استارتاپ و مهاجرت دارند .
از طریق فرم ارزیابی ویزای استارتاپ می تونید شرایط خودتونو برای اخذ ویزای استارتاپ بسنجید .
اگه قصد مهاجرت دارید با فرم های ارزیابی مهاجرت دایناموندیال می تونید بهترین راه برای مهاجرت به کشور دلخواه تونو پیدا کنید .

پاسخ به سوالات متداول در زمینه استارتاپ

شانس موفقیت شما کاملا بستگی به قدرت طرح کسب و کارتان دارد . به همین دلیل پیشنهاد ما به شما این است تا طرح بیزینس پلن خود را به کارشناسان و متخصصان این حوزه بسپارید . کارشناسان ما در دایناموندیال نیز می توانند طرح بیزینس پلن شما را آماده نمایند یا در این زمینه به شما کمک کنند .

این مورد بستگی به کشور مدنظر شما برای شروع استارتاپ دارد . در برخی کشور ها تیم بودن یک امیتاز خوب محسوب می شود اما باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که در برخی کشور ها که برای شروع استارتاپ نیازمند سرمایه اید هزینه های تیم نیز به سایر هزینه ها اضافه می شود .

بهترین کار این است که طرح بیزینس پلن خود را تقویت کرده و برای ویزای استارتاپ کشور دیگری اقدام نمایید . پیشنهاد ما این است که از همان ابتدا دو تا سه کشور را مد نظر داشته باشید .

بله ، می توانید اما این کار ریسک دریافت ویزای استارتاپ را بالا می برد چرا که بیزینس پلن عامل اصلی اخذ ویزای استارتاپ برای شما است و هرچه بهتر و قدرتمند تر تهیه و تنظیم شود شانس دریافت ویزای استارتاپ را بالا تر می برد از این جهت پیشنهاد می کنیم طراح بیزینس پلن خود را به کارشناسان ما در دایناموندیال بسپارید و یا از مشاوره و کمک های کارشناسان ما بهره ببرید .

بله ، ویزای استارتاپ به شما اجازه همراه بردن همسر و فرزندان زیر 18 سال را می دهد .

برای راه اندازی هر کسب و کار نوپایی از جمله استارتاپ شما نیازمند سرمایه هستید اما در روش استارتاپ سرمایه کمتری نیاز دارید به خصوص که برخی کشور ها سرمایه مورد نیاز استارتاپ ها را فراهم می کنند و همچنین مراکز و سازمان های سرمایه گذاری برای استارتاپ ها در این کشور ها وجود دارد .

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید تعداد نظرات : 0

لطفا متن امنیتی نمایش داده شده در عکس زیر را تایپ نمایید.

نظرات کاربران