TAVANA logo

راه های مهاجرت به آمریکا و شرایط عمومی کشور آمریکا برای مهاجران

مهاجرت به آمریکا

آنچه در این مقاله می خوانیم :

شرایط عمومی کشور آمریکا

کشور آمریکا یکی از پرطرفدارترین مقاصد مهاجرتی نه تنها برای ایرانیان بلکه برای تمام افراد از سرتاسر جهان است . ایالات متحده آمریکا ((The United States of America یا USA کشوری مستقل در شمال قاره آمریکا که متشکل از 50 ایالت است و سومین کشور پرجمعیت در جهان به شمار می آید . پایتخت این کشور واشنگتن دی سی است اما نیویورک بیشترین جمعیت کشور آمریکا را در خود جای داده و پرجمعیت ترین شهر آمریکا محسوب میشود . کشور آمریکا مساحتی معادل 9.8 میلیون کیلومتر مربع دارد و چهارمین کشور پهناور جهان به حساب می آید و جمعیتی بیش از 330 میلیون نفر دارد . تنوع آب و هوایی و حیات وحش آمریکا این کشور را جز 17 کشور برتر جهان از نظر تنوع زیست محیطی قرار داده است ؛ همچنین موقعیت مناسب این کشور از نظر جغرافیایی این کشور را در بهترین وضعیت اقتصادی قرار داده است . کشور آمریکا با کانادا و مکزیک هم مرز است و همچنین به آب های آزاد اقیانوس اطلس و آرام هم دسترسی دارد و رودخانه میسیسیپی که چهارمین رود بلند دنیاست در این کشور قرار دارد که موقعیت کشور آمریکا را از نظر حمل و نقل دریایی بسیار بهبود بخشیده و در جایگاه بالایی قرار داده است . زبان رسمی کشور آمریکا انگلیسی است و دین رسمی مردم این کشور مسیحی است . واحد پول آمریکا دلار است که معتبرترین واحد پول در جهان به حساب می آید .

مهاجرت به آمریکا

شرایط زندگی در آمریکا

کشور آمریکا نسبت به سایر کشورها از سطح رفاه و شاخص های زندگی بهتری برخورد دار است . از جمله نکات مثبت کشور آمریکا میتوان به سطح بالای بهداشت و درمان ، آموزش ، قدرن اقتصادی بالا ، فرصت های شغلی و زیبایی طبیعی اشاره کرد. ایالات متحده امریکا یکی از پیشرفته ترین کشورهای جهان در زمینه پزشکی ، بهداشت و درمان است ؛ نوآوری و بودجه کافی در بخش درمان این اطمینان خاطر را به شمل میدهد که در کشور آمریکا از بهترین سیستم در مان بهره مند شوید . یکی از اصلی ترین دلایل علاقه مندی به مهاجرت به آمریکا به خصوص برای جوانان و دانشجویانی که قصد تحصیل یا ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند ایالات متحده آمریکا است . دانشگاه های آمریکا جز برترین و اولین دانشگاهای جهان از علمی هستند و همچنین برای افرادی که قصد مهاجرت به همراه خانواده خود را دارند مدارس آمریکا بهترین سطح آموزش و امکانات را دارند . آمریکا هم به واسطه موقعیت جغرافیایی مناسب و همسایگی با چندین کشور قدرتمند از نظر اقتصادی و دسترسی به آب های اقیانوس آرام و اطلس توانسته بسیاری از بحران های مالی را پشت سر گذاشته و اکنون یکی از قدرتمندترین اقتصاد های دنیا را دارد همچنین از آنجایی که پول این کشور برترین ارز در دنیاست میتوان به ثبات اقتصاد آمریکا پی برد . کشور آمریکا همچنین از بالاترین متوسط درآمد خانوار در دنیا برخوردار است و در برخی از شهرهای این کشور هزینه های زندگی و مسکن بسیار مناسب و مقرون به صرفه است . کشور آمریکا جز 5 کشور برتر جهان از جهت بره مندی از نیروهای کار است و نرخ بیکاری در این کشور حدود 5 درصد است که از دید جهانی نرخ قابل قبولی است . از آنجایی که بسیاری از کارفرمایان برای رونق کسب و کار خود مایل به استخدام نیروهای جوان و با استعداد از خارج کشور هستند شرایط مهاجرت و اخذ ویزا و یافتن شغل در آمریکا مناسب است و امنیت شغلی در آمریکا برای مهاجران رضایت بخش است . آمریکا دارای طبیعت بکر و زیبا و بسیار متنوع است از کوه های سر به فلک کشیده تا جنگل های پهناور و دریاچه و آبشارهای بسیار زیبا و چشم نواز و همچنین پارک های ملی متعدد در این کشور میتوان لذت زندگی در آمریکا را دو چندان کند .

دریافت مشاوره رایگان از طریق

هزینه های زندگی در آمریکا

هزینه های زندگی در کشور آمریکا مخصوصا در شهرهای بزرگ و پرجمعیت این کشور مثل نیویورک ، سانفرانسیسکو و واشنگتن دی سی با توجه به کیفیت بسیار بالای زندگی و سطح رفاه مردم چندان ارزان نیست ، البته در برخی ایالات آمریکا مثل کانزاس سیتی ، اوکلاهما و اوماها هزینه های زندگی به نسبت پایین تر از ایالات غربی و شرقی آمریکا است . بنابراین هزینه های زندگی در شهرها و ایالات مختلف آمیکا بسیار متفاوت است .

هزینه های زندگی در گران ترین شهر های آمریکا

# شهر هزینه زندگی برای خانواده 4 نفره هزینه زندگی برای یک نفر
1 نیویورک 4,828.31 دلار 1313.55 دلار
2 سانفرانسیسکو 50,4352 دلار 1,200.79 دلار
3 واشنگتن دی سی 4,068.44 دلار 1,248.26 دلار

هزینه های زندگی در ارزان ترین شهر های آمریکا

# شهر هزینه زندگی برای خانواده 4 نفره هزینه زندگی برای یک نفر
1 کانزاس سیتی 3,150.59 دلار 902.95 دلار
2 اوکلاهما 2,942.35 دلار 839.26 دلار
3 اوماها 3,285.04 دلار 941.27 دلار

مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی

پیش از هر چیز لازم به ذکر است موسسه دایناموندیال هیچگونه خدماتی در زمینه اقدام برای پناهندگی ارائه نمی دهد و این مطلب صرفا جهت آگاهی شما عزیزان فراهم شده است . پناهنده یا پناهجو شخصی است که به دلیل مشکلات مذهبی ، نژادی ، سیاسی ، دینی ، فرهنگی و موارد این چنینی امکان زندگی در کشور خود را ندارد و در معرض تعقیب ، آزار یا مرگ است از این رو به کشورهای دیگر پناهنده میشود . قانون پذیرش پناهنده در کشورها توسط کنواسیون حقوق بشردر راستای حمایت از حقوق انسانی و قوانین بشردوستانه به تصویب رسیده است . برای درخواست پناهندگی به کشور آمریکا از داخل یا خارج خاک کشور آمریکا میتواند اقدام کنند و در صورت به خاک آمریکا تا یکسال فرصت دارد تا درخواست پناهندگی خود را به کشور ارائه دهند . پناهنده پس از اعلام درخواست پناهندگی برگه با نام برگه عبور دریافت میکند و پس از بررسی مدارک و اقدامات لازم به طور موقت در کمپ یا خانه های اجاره ای مهاجران سکونت میکند و در این مدت پاسپورت آبی دریافت میکند ؛ پس از بررسی های نهایی و تایید پناهندگی پاسپورت سفید دریافت کرده و میتوانند کاملا آزادانه وارد خاک آمریکا شوند پس از ورود به آمریکا به عنوان پناهنده فرد تا سه سال حق کار ندارد و هزینه های وی توسط دولت تامین میشود و همچنین فرد تا 5 سال حق خروج از خاک کشورآمریکا را ندارد . با این حال اقامت در آمریکا از طریق پناهندگی کاری بسیار ریسک پذیر و خطرناک است و عموما توصیه نمیشود بهتر است برای مهاجرت و اقامت در آمریکا از طریق دیگر اقدام کنید . .

مهاجرت به آمریکا و اخذ تابعیت از طریق تولد

اخذ تابعیت کشور ها از نظر حقوقی دو نوع کلی است : اصل خاک و اصل خون اصل خاک به این معنا که هر فردی در خاک کشوری به دنیا بیاید تبعه و شهروند آن کشور محسوب میشود و میتواند در آن کشور اقامت داشته باشد بنابراین اگر والدینی آمریکایی یا غیر آمریکایی فرزند خود را در آمریکا به دنیا بیاورند فرزند انها تبعه کشور آمریکا محسوب میشود و میتواند در این کشور درخواست اقامت کند و شهروند آمریکا محسوب میشود اما باید به این تکته توجه داشت که برای والدین غیر آمریکایی تولد فرزند در آمریکا نمیتواند تابعیت برای آنها داشته باشد .

مهاجرت به آمریکا و اخذ تابعیت از طریق ازدواج

اقامت در کشور آمریکا از طریق ازدواج با فردی آمریکایی دو نوع ویزا دارد :
ویزای نامزدی K1
این نوع ویزایی غیر مهاجرتی و موقت است که قابلیت تبدیل به ویزای ازدواج را دارد . در این نوع ویزا طرفین باید بالای 21 سال سن داشته باشند و دارای دین مشابه باشند و پس از گذشت 90 روز در آمریکا رابطه انها منجر به ازدواج شود ؛ زوجین باید از قبل یکدیگر را ملاقات کرده باشند . زمان صدور این ویزا حدود 3 تا 15 ماه است .
ویزای ازدواج
این نوع ویزای به افرادی اعطا میشود که حدقل یکسال ازآشنایشان گذشته و همچنین حدقل یکبار یکدیگر را ملاقات کرده اند و عشق و علاقه اها به هم اثبات شود . زمان صدور این ویزا حدود 1 تا 4 سال است .
مدارک لازم برای اخذ این ویزا :
مدارک شناسایی ، اثبات تمکن مالی ، داشتن محل سکونت از سوی فرد آمریکایی ، اثبات رابطه عاطفی و سند ازدواج در صورت موجود بودن .

مهاجرت به آمریکا برای هنرمندان

مهاجرت به ایالات متحده آمریکا و اخذ اقامت برا هنرمندان و افرادی در یک زمینه خاص فعالیت دارند شمال دو نوع ویزای O و P میشود که این ویزای خود انواع متفاوتی دارند .
ویزای O1 : این ویزا برای افرادی است که در زمینه هنر یا تلوزیون ، آموزش ، علوم ، دو و میدانی و تجارت توانایی خاصی دارند و یا سابقه درخشانی دارند مناسب است .
ویزای O2 : این ویزا برای افرادی است که هنرمندان یا ورزشکاران را همراهی میکنند ؛ این ویزا معمولا برای افرادی صادر میشود که همراه دارندگان ویزای O1 باشند و وجودشان در کنار این افراد لازم و ضروری است .
ویزای O3 :
این نوع ویزا برای همسر و فرزندان دارنگان ویزای O1 و O2 صادر میشود .
ویزای P1 :
این نوع ویزای برای هنرمندان و ورزشکارانی است که برای شرکت در یک مسابقه یا تورنومتر خاص برای مدت زمان خاصی قصد اقامت در کشور آمریکا را دارند .
ویزای P2 :
این نوع ویزا برای افرادی است که جهت شرکت در یک برنامه یا یک تبادل هنری بین سازمانی در آمریکا و سازمانی در کشور دیگر اقدام به دریافت ویزا میکنند .
ویزای P3 :
این نوع ویزای برای هنرمندان در زمینه موسیقی است که به طور موقت قصد اقامت در آمریکا را دارند .

راه های مهاجرت به آمریکا

همانطور که ذکر شد راه های زیادی برای مهاجرت به آمریکا وجود دارد که بالا به چندین مورد اشاره شد اما به طور کلی برای اخذ ویزا و دریافت اقامت و مهاجرت به کشور آمریکا راه های زیر موجود است :

شما میتوانید از طریق هر کدام از این روش ها که متناسب با علاقه ، سن و سرمایه شماست برای مهاجرت به آمریکا و اخذ ویزا اقدام کنید .

برای اطلاعات کلی درباره شرایط ، مدارک لازم و طریقه اقدام برای هر یک از ویزا های آمریکا کافی است روی لینک مورد نظر کلیک کرده و اطلاعات مناسب را دریافت کنید .
همچنین مشاوران ما در دایناموندیال آماده مشاوره و راهنمایی به شما عزیزان هستند .
برای رزرو موقت مشاوره اینجا کلیک کنید .

پاسخ به سوالات متداول در زمینه مهاجرت به آمریکا

اولین قدم برای مهاجرت به آمریکا تحقیق و شناخت انواع روش های مهاجرت و انواع ویزای این کشور است . پس از بررسی های دقیق میتوانید نسبت به فراهم کردن مدارک لازم برای مهاجرت خود اقدام نمایید .

برای یافتن بهترین راه برای مهاجرت به آمریکا شرایط شخصی شما در درجه اول قرار دارد . از میان روش های مهاجرت به آمریکا مهاجرت از طریق تحصیل ، کار و سرمایه گذاری علاقه مندان بیشتری داشته اند

یه طور کلی روش های کاری مانند دریافت پیشنهادهای کاری جز کم هزینه ترین روش های مهاجرت به آمریکا هستند پس از این تحصیل در آمریکا دومین روش مهاجرت کم هزینه به کشورآمریکا است .

شما میتوانید با تحقیق و صرف زمان و مطالعه دقیق قوانین آمریکا و روش های مهاجرت و اخذ ویزا را بیاموزید اما وکیل مهاجرت و موسسات مهاجرتی با توجه به تجربه کاری و داشتن اطلاعات کاملا دقیقا میتوانند با سرعت بیشتری کار شما را انجام دهند و در این امر شما را به درستی راهنمایی کنند .

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید تعداد نظرات : 0

لطفا متن امنیتی نمایش داده شده در عکس زیر را تایپ نمایید.

نظرات کاربران