TAVANA logo

راه های مهاجرت به اتریش و شرایط عمومی این کشور برای مهاجران

مهاجرت به اتریش

آنچه در این مقاله می خوانیم :

شرایط عمومی کشور اتریش

اتریش کشوری منحصر به فرد و زیبا است که در اروپای مرکزی قرار گرفته است . این کشور مساحتی حدود 83،879 کیلومتر مربع دارد و جمعیت مردم این کشور 9.000.000 نفر است . کشور اتریش عضو اتحادیه اروپا و همچنین عضو شینگن است . زبان رسمی مردم این کشور آلمانی است و واحد پول رسمی این کشور هم یورو است . پایتخت اتریش شهر زیبای وین است که این شهر همچنین بزرگ ترین شهر این کشور نیز به حساب می آید . همسایگی این کشور با اسلواکی ، مجارستان ، آلمان ، جمهوری چک ، اسلووانی ، سوئیس و ایتالیا دسترسی این کشور را به سایر کشور های اروپایی ممکن ساخته است و از همین رو این کشور از محبوبیت بالایی در میان مهاجران برخوردار است .
اقتصاد کشور اتریش یک نظام سوسیالیستی توسعه یافته است که توانسته سطح زندگی بالایی را برای مردم خود ایجاد کند . مسلما سیستم نظام اقتصادی هر کشوری بیانگر سطح رفاه مردم آن کشور است و کشور اتریش با دارا بودن نظام تقتصادی قدرتمند توانسته سطح رضایت مردم خود را بالا نگه دارد .
اکثر صنایع کشور اتریش ملی شده اند و در اختیار حکومت این کشور قرار دارند . با توجه به توسعه و رشد اقتصادی این کشور نرخ بیکاری در اتریش 4.8 درصد است و این کشور یکی از بهترین کشور ها برای مهاجرت کاری است . کیفیت بالای زندگی و همچنین دارا بودن بهترین سیستم درمانی و آموزشی سبب شده تا سالانه مهاجران زیادی از راه های مختلف اقدام به مهاجرت و اقامت در کشور کنند .
آب و هوای اتریش عموما معتدل است و این کشور دارای تابستان های گرم و زمستان های سرد و خنک است .
این کشور همچنین با وجود جمعیت نسبتا کم و مساحت کمی که دارد جز ثروتمند ترین کشور های جهان به حساب می آید . میزان اعتبار پاسپورت کشور اتریش در رتبه 3 جهانی قرار دارد .

مهاجرت به اتریش

شرایط زندگی در اتریش

همان طور که گفتیم سطح رفاه و کیفیت زندگی مردم اتریش در وضعیت بسیار خوبی قرار دارد و این تنها به دلیل سیستم اقتصادی عالی این کشور میسر شده است و کشور اتریش را به یکی از ثروتمند ترین کشور های حال حاضر جهان تنبدیل کرده است . ساختار نظام اقتصادی این کشور بیشتر بر پایه شرکت ها و بیزینس های کوچک اداره می شود .
کشور اروپا با دست یابی به رتبه 5.3% از نرخ بیکاری توانسته است پایین ترین نرخ بیکاری در میان کشور های اروپای مرکزی را به خود اختصاص دهد . نرخ بیکاری پایین در کشور اتریش و کمبود نیروی متخصص کار گاه سبب بروز مشکلاتی برای مدیران شرکت ها و ... می شود و آن ها مجبور می شوند حقوق بیشتری به کارکنان خود پرداخت کنند از این رو افرد زیادی تمایل دارند تا از طریق ویزای کار به کشور مهاجرت کنند .
فرهنگ مردم کشور اتریش بسیار غنی است و مردم این کشور بسیار اجتماعی و مهربان اند و در کشور اتریش هیچ خبری از تبعیضات نژادی و جنسیتی نیست .
زبان اصلی در کشور اتریش آلمانی است اما مردم این کشور به زبان انگلیسی هم صحبت می کنند . زندگی اجتماعی در کشور اتریش از امنیت بالایی برخوردار است و تحصیل در مدارس و دانشگاه های این کشور تقریبا رایگان است .
دانشگاه ها و مدارس این کشور به دو بخش خصوصی و دولتی تقسیم می شوند و تحصیل تا سن 16 سالگی برای همه اجباری است . دانشگاه های این کشور از رنکینگ بسیار بالایی برخوردار اند . دانشگاه تکنیک وین در جهان رنکینگ زیر 200 را دارد و جز بهترین دانشگاه های جهان محسوب می شود همچنین تحصیل در دانشگاه های این کشور به زبان المانی هم امکان پذیر است .
سیستم بهداشتی و درمانی این کشور هم جز بهترین سیستم های درمانی در سراسر جهان است . به طور کلی انتخاب کشور اتریش به عنوان مقصد مهاجرتی می تواند انتخاب بسیار خوبی باشد اما باز هم اگر تصمیم به مهاجرت به اتریش را دارید جهت یافتن بهترین راه برای مهاجرت خود و خانواده تان بهتر است تحقیقات بیشتری انجام دهید و حتما با یک کارشناس و یا مشاور در حوزه مهاجرت مشورت کنید.

دریافت مشاوره رایگان از طریق

هزینه های زندگی در اتریش

مسلما یکی از مهم ترین موضوعاتی که پیش از مهاجرت باید به آن توجه کنید میزان هزینه های زندگی در یک کشور است . میزان هزینه های زندگی برای هر فرد با توجه به شرایط زندگی و شهر محل اقامت کاملا متفاوت است و نمی توان مبلغ دقیقی برای این هزینه ها تعیین کرد .
به طور میانگین می توانیم بگوییم هزینه های زندگی بدون در نظر گرفتن هزینه های مسکن در وین برای یک خانواده 4 نفره در یک ماه حدود 2.600 یورو می شود و برای یک فرد مجرد در یک ماه بدون احتساب هزینه مسکن حدود 700 یورو است .

هزینه های مسکن در اتریش :

اجاره آپارتمان هزینه به یورو
آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر 900
آپارتمان 1 خوابه در خارج مرکز شهر 650
آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر 1.60
آپارتمان 3 خوابه خارج از مرکز 1.100

هزینه های غذا و نوشیدنی در اتریش :

مواد غذایی هزینه به یورو
1 لیتر شیر 1.10 €
1 کیلو پنیر 11 €
12 عدد تخم مرغ 4 €
1 قرص نان 1.70 €
1 کیلو برنج 1.45 €
بطری 0.33 لیتری کوکاکولا 2.59 €
1 کیلوگرم سینه مرغ 10.36 €
1 کیلوگرم گوشت گاو 17.60 €
1 کیلوگرم گوجه فرنگی 2.34 €
1 کیلوگرم سیب زمینی 2.26 €
1 کیلوگرم پیاز 1.52 €
1 سر کاهو 1.29 €
بطری 1.5 لیتری آب 6 €

هزینه های حمل و نقل در اتریش :

حمل و نقل هزینه به یورو
بلیط یک طرفه مترو و اتوبوس 2.40 €
کرایه ماهانه حمل و نقل عمومی 44 €
تعرفه تاکسی برای هر 1 کیلو متر 1.80 €
هر لیتر بنزین 1.20 €

هزینه های خدمات در اتریش :

خدمات هزینه به یورو
اینترنت ماهانه 25 €
هر دقیقه تماس 0.10 €

مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی

پیش از هر چیز لازم به ذکر است موسسه دایناموندیال هیچگونه خدماتی در زمینه اقدام برای پناهندگی ارائه نمی دهد و این مطلب صرفا جهت آگاهی شما عزیزان فراهم شده است .
پناهنده یا پناهجو شخصی است که به دلیل مشکلات مذهبی ، نژادی ، سیاسی ، دینی ، فرهنگی و موارد این چنینی امکان زندگی در کشور خود را ندارد و در معرض تعقیب ، آزار یا مرگ است از این رو به کشورهای دیگر پناهنده میشود . قانون پذیرش پناهنده در کشورها توسط کنواسیون حقوق بشردر راستای حمایت از حقوق انسانی و قوانین بشردوستانه به تصویب رسیده است .
فرد پناهنده باید درخواست خود را جهت اخذ پناهندگی کشور اتریش به اداره مهاجرت و یا پلیس این کشور ارائه دهد . پس از آن طی مراحل مختلفی پرونده آن ها بررسی می شود و چندین مصاحبه با آنها صورت می گیرد و در صورت قابل قبول و قانع کننده بودن دلایل فرد پناهنده درخواست وی قبول شده اما در صورت رد شدن درخواست فرد باید فورا خاک کشور اتریش را ترک کرده و به کشور خودش بازگردد .
از جمله حقوقی که در کشور اتریش به پناهندگان اعطا می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد :
_ حق مسکن
_ حق خوراک
_ حق پوشاک
_ بیمه درمانی
_ پرداخت هفتگی 10 یورو
مدت زمان رسیدگی به پرونده های پناهجویان در کشور اتریش ممکن است تا دو سال طول بکشد و در این مدت پناهندگان در کمپ های مخصوص اسکان پناهنده ها زندگی می کنند اما وضعیت این کمپ ها چندان خوب نیست و به دلیل وجود انواع افراد مختلف با ملیت های متفاوت امکان وجود انواع بیماری ها هست و همچنین ممکن است اثرات بسیار بد روحی و روانی برای فرد به همراه داشته باشد .

مهاجرت به اتریش و اخذ تابعیت از طریق تولد

سیستم تابعیت کشورها بر دو اصل استوار است . اصل خاک و اصل خون
سیستم خاک به این معنا که هر کودکی در خاک کشوری متولد شود هر ملیتی که داشته باشد شهروند آن کشور به حساب می آید و می تواند تابعیت بگیرد اما اصل خون به این معناست که کودک در هر کشوری که متولد شود تابعیت والدین خود را می گیرد .
کشور اتریش به طور مستقیم تابع سیستم اصل خون است به این صورت که :
_ کودکی که تنها مادر او تابعیت کشور اتریش را داشته باشد می تواند شهروندی و تابعیت این کشور را بدست آورد .
_ در صورتی که پدر و مادر کودک هر دو تابعیت کشور اتریش را داشته باشند و با یکدیگر ازدواج کرده باشند هم کودک می تواند تابعیت کشور اتریش را بدست آورد .
_ در صورتی که والدین کودک ازدواج نکرده باشند پدر باید ظرف5 مدت 8 هفته اعلام و اثبات کند که کودک فرزند اوست تا بتواند برای او تابعیت کشور اتریش را بدست آورد .
_ در صورتی که کودک داری یک والد اتریشی و یک والد غیراتریشی باشد و از سمت والد غیر اتریشی خود هم تابعیت دریافت کرده باشد کودک دو تابعیتی می شود اما طبق قوانین کشور اتریش دو تابعیتی بودن فقط تا قبل از سن قانونی قابل قبول است و پس از آن کودک باید فقط یک تابعیت را انتخاب کند .
قوانین کشور اتریش در برخی موارد قانون خاک را هم می پذیرد به عنوان مثال در صورتی که هویت و ملیت والدین کودک مشخص نباشد و در خاک کشور اتریش به دنیا بیاید تابعیت کشور اتریش را می گیرد.

مهاجرت به اتریش و اخذ تابعیت از طریق ازدواج

ازدواج با یک فرد اتریشی یکی از راه های اخذ تابعیت و مهاجرت به کشور اتریش است اما لازم به ذکر است که با ازدواج و مهاجرت به اتریش فورا اقامت دائم و تابعیت به فرد تعلق نمی گیرد .
فردی که قصد مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج را دارد باید بالای 18 سال سن داشته باشد یا در صورت کمتر بودن سن اجازه قیم قانونی خود را برای ازدواج داشته باشد .
تابعیت کشور اتریش در صورتی به همسر فرد اتریشی داده می شود که 6 سال از ازدواج آن ها گذشته باشد و در این مدت با هم در یک جا زندگی کنند و پس از 6 سال در صورتی که ازدواج آن ها پابرجا باشد فرد می تواند جهت اخذ اقامت و تابعیت اتریش اقدام نماید .
اگر یک سال از مدت ازدواج زوج گذشته باشد پس از مدت 4 سال می تواند تابعیت اتریش را کسب کند و در صورتی که دو سال از ازدواج آنها گذشته بادشد فرد می تواند پس از گذشت 3 سال تابعیت و اقامت دائم کشوراتریش را کسب کند .
علاوه بر شرایط فوق تمکن مالی همسر در اتریش ، عدم سوءپیشینه ، تسلط به زبان آلمانی و قبولی در آزمون شهروندی اتریش از جمله شرایط ضروری دیگر برای اخذ اقامت و تابعیت اتریش است .
برخی افراد برای مهاجرت به اتریش و یا سایر کشور ها به دنبال هر راهی هستند و گاه اقدام به ازدواج سوری با فردی در اتریش می کنند تا از این طریق بتوانند به اتریش مهاجرت کنند و اقامت بگیردند که ما اصلا چنین کاری را تایید نمی کنیم چراکه دولت اتریش با سخت گیری قابل توجهی پرونده مهاجرت شما از طریق ازدواج را بررسی می کند و در صورت بروز کوچک ترین مشکل و یا فهمیدن صوری بودن ازدواج ، فورا شما را ریجکت کرده و از خاک این کشور اخراج می شوید .
در صورتی که ازدواج شما واقعی است پیشنهاد ما به شما این است تا فرآیند مهاجرت ، اخذ ویزا و اخذ اقامت خود را به کارشناسان مهاجرت بسپارید و یا از آن ها کمک بگیرید تا در کم ترین زمان ممکن و بدون هیچ مشکلی به کشور اتریش مهاجرت کنید .

ما در دایناموندیال به بهره مندی از برترین مشاوران و کارشناسان در امر مهاجرت و ویزا آماده ارائه خدمات مشاوره ، مهاجرت و اخذ ویزا به شما عزیزان هستیم .
در صورت تمایل به سنجیدن شرایط خود برای مهاجرت می توانید فرم های ارزیابی ما را تکمیل کرده و از مشاوره رایگان دایناموندیال بهره مند شوید و یا با مشاوران ما تماس بگیرید .

مهاجرت و اقامت در اتریش برای هنرمندان

کشور اتریش ویزایی با عنوان ویزای هنرمندان در نظر گرفته است که این ویزا برای مهاجرت و اقامت هنرمندان در کشور اتریش ارائه می شود . فرد متقاضی دریافت ویزای هنرمندی اتریش باید سابقه هنری قبل قبولی در یکی از رشته های هنری داشته باشد و همچنین دارای درآمد ماهیانه حدود 2 تا 3 هزار یورو باشد . فردی که ویزای هنرمندان اتریش را دریافت کرده و به این کشور مهاجرت می کند باید پس از ورود و اقامت در کشور اتریش حتما در رشته اصلی هنری خود فعالیت کند که این فعالیت به مدت دو سال توسط دولت اتریش کاملا پیگیری خواهد شد . این نوع ویزای اتریش به همراه و خانواده وی هم تعلق می گیرد و همسر هنرمند هم اجازه کار تمام وقت در کشور اتریش را خواهد داشت و فرزندان اون هم می توانند از امکان تحصیل رایگان در کشو راتریش بهره مند شوند . مدت زمان اعتبار ویزای هنرمندی اتریش 5 سال است که پس از این مدت می توان جهت اقامت دائم اتریش اقدام کرد .

مزایای مهاجرت به اتریش

از جمله مزایای مهاجرت به کشور اتری شمی توان به موارد زیر اشاره کرد :
_ امکان تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان و یا با گذراندن دوره زبان در این کشور
_ امکان دریافت ویزای جست و جو برای کار بدون نیاز به کارفرما با امتیاز 55 تا 70
_ پایین بودن هزینه های تحصیل و زندگی نسبت به کشور هایی مثل آلمان و سوئیس
_ امکان مهاجرت به اتریش از طریق راه های رایگان و نیمه رایگان
_ زندگی در کشور پیشرفته با اقتصاد قوی و نرخ بیکاری پایین
_ دسترسی به کشور های حوزه شینگن

مزایای مهاجرت به اتریش

راه های مهاجرت به اتریش

همان طور که در بالا ذکر شد راه های مختلفی برای مهاجرت به کشور اتریش وجود دارد . اما جدا از موارد بالا مهاجرت به اتریش از طریق انواع مختلفی از ویزا ها امکان پذیر است .

برای اطلاعات کلی درباره شرایط ، مدارک لازم و طریقه اقدام برای هر یک از ویزا های اتریش کافی است روی لینک مورد نظر کلیک کرده و اطلاعات مناسب را دریافت کنید .
همچنین مشاوران ما در دایناموندیال آماده مشاوره و راهنمایی به شما عزیزان هستند .
برای رزرو موقت مشاوره اینجا کلیک کنید .

پاسخ به سوالات متداول در زمینه مهاجرت به اتریش

شرایط شخصی شما مشخص کننده بهترین راه برای مهاجرت شما است اما به طور کلی ویزای کار ، ویزای تحصیلی و ویزای سرمایه گذاری اتریش بهترین راه ها برای مهاجرت به اتریش هستند .

مهاجرت از طریق ویزای کار با گرفتن دعوتنامه از کارفرمای اتریشی کم هزینه ترین روش مهاجرت به اتریش است ؛پس از آن تحصیلی در اتریش کم هزینه ترین روش برای مهاجرت است .

در این مورد باید گفت باتوجه به سطح بالای زندگی در این کشور و کیفیت های عالی درمانی و ثروتنمدی این کشور در جهان بله هزینه های زندگی نسبتا بالا است.

به طور میانگین میتوان گفت هزینه های زندگی در اتریش برای یک خانواده 2 نفره حدود 800 تا 1100 یورو در ماه است .

بله ، پس از گذشت 5 سال کار و زندگی مستمر در کشور اتریش در صورتی که شرایط لازم را داشته باشید می توانید جهت اخذ اقامت دائم این کشور و پس از 10 سال برای تابعیست این کشور اقدام کنید .

شما میتوانید برای دریافت اطلاعات قانونی درباره مهاجرت به این کشور به سایت رسمی اتریش مراجعه کنید اما وکیل و کارشناسان مهاجرت میتوانند شما را در این زمینه بهتر راهنمایی کنند و روند دریافت ویزای شما را سرعت بخشند .