TAVANA logo

راه های مهاجرت به ارمنستان و شرایط عمومی این کشور برای مهاجران

مهاجرت به ارمنستان

آنچه در این مقاله می خوانیم :

شرایط عمومی کشور ارمنستان

کشور ارمنستان واقع در جنوب غربی آسیا با مساحتی حدود 29،743 کیلومتر مربع و جمعیتی معادل 2،956،900 نفر جز کشور های کوچک و کم جمعیت قاره آسیا به حساب می آید . کم بودن وسعت و جمعیت این کشور هم دارای مزایا و هم معایبی برای کشور ارمنستان است .
از جمله مزایای وسعت و جمعیت کم ارمنستان می توان به وجود ثبات اقتصادی در این کشور اشاره کرد ، البته ثبات اقتصادی را نباید با قدرت و سطح بالای اقتصادی یک کشور اشتباه گرفت . وجود ثبات اقتصادی در یک کشور به معنی عدم تغییرات لحظه ای در قیمت ها و یا گرانی است . همچنین نرخ تورم در کشور ارمنستان هم پایین و نزدیک به یک است که در برخی موارد به زیر صفر هم رسیده است .
اما از معایب وسعت و جمعیت کم کشور ارمنستان می توان به عدم امیدواری به رشد قابل توجه اقتصادی این کشور و همچنین کم بود منابع و وابسته بودن به کشور های همسایه و کمبود امکانات رفاهی نسبت به کشور های دیگر قاره آسیا در همسایگی ارمنستان اشاره کرد .
اما با این وجود کشور ارمنستان به دلیل همسایگی و داشتن مرز مشترک با ایران یک از مقاصد مهاجرتی برای اکثر ایرانیان است .
پایتخت کشور ارمنستان شهر ایروان است و زبان رسمی مردم این کشور ایروانی است . ارمنستان در همسایگی با ایران ، ترکیه ، روسیه ، گرجستان و غرب جمهوری آذربایجان قرار دارد .
ارمنستان در گذشته بخشی از کشور روسیه بوده اما در سال 1991 از این کشور جدا شده و اعلام استقلال کرده است .
کشور ارمنستان برای افرادی که تمایل به زندگی در یک شهر کوچک با هزینه های پایین دارند بسیار مناسب است .
آب و هوای کشور ارمنستان به دلیل وجود ارتفاعات بلند و زنجیره های کوهستانی دارای تنوع و همراه با بارش و رطوبت است .
قبل از تصمیم برای مهاجرت به ارمنستان با هر کشور دیگری لازم است به دقت تمامی شرایط کشور مورد نظر خود را بررسی کنید و با انجام مقایسه شرایط کشور های مختلف و راه های مختلف برای مهاجرت بهترین کشورو بهترین راه برای مهاجرت خود را انتخاب نمایید چرا که معمولا هدف از مهاجرت کسب شرایط بهتر برای کار ، زندگی و تحصیل خود و خانواده است بنابراین انتخاب کشور مناسب برای مهاجرت و روش درست جهت مهاجرت و اخذ اقامت بسیار اهمیت دارد و در این مورد بهتر است از مشاوران و کارشناسان با تجربه در امر مهاجرت و اخذ ویزا کمک و راهنمایی بگیرید .

مهاجرت به ارمنستان

دایناموندیال با بهره گیری از برترین مشاوران و کارشناسان در امر مهاجرت آماده ارائه تمام خدمات ویزا و مهاجرت به شما عزیزان است .
با پر کردنفرم های ارزیابی ما در دایناموندیال شما می توانید خود برای مهاجرت را بسنجید و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید .

شرایط زندگی در ارمنستان

کشور ارمنستان با داشتن ثبات اقتصادی و سیاسی شرایط و امنیت خوبی جهت زندگی دارد و ثبات سیاسی این کشور سبب شده تا ارمنستان در طی سال های اخیر پیشرفت های علمی زیادی داشته باشد .
دانشگاه های کشور ارمنستان به خصوص در رشته های موسیقی ، هنر و پزشکی جز معتبرترین دانشگاه های جهان است و همینا امر سبب شده تا هر ساله دانشجویان زیادی برای ادامه تحصیل از نقاط مختلف دنیا به کشور ارمنستان مهاجرت کنندو در دانشگاه های این کشور به تحصیل بپردازند .
آموزش در کشور ارمنستان همیشه از ارزش و اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده است و دولت کشور ارمنستان همیشه سعی داشته تا بهترین امکانات را برای سیستم آموزشی خود فراهم کند .
وضعیت بهداشت و درمان در کشور ارمنستان در سطح خوب و بالایی قرار دارد و درمان در بیمارستان ها و کلینیک های این کشور برای شهروندان رایگان است .
هزینه های زندگی در کشور ارمنستان پایین و مقرون به صرفه است و می توان گفت کشور ارمنستان برای مهاجرت و زندگی ایرانیانی که قصد زندگی در کشور بدون دغدغه و با امنیت اجتماعی را دارند مناسب است .

هزینه های زندگی در ارمنستان

یکی از مهم ترین نکات پیش از مهاجرت به هر کشوری بررسی هزینه های زندگی در آن کشور است ؛ همان طور که بالا گفتیم هزینه های زندگی در کشور ارمنستان پایین مقرون به صرفه است .
هزینه های زندگی در این کشور شامل هزینه پوشاک ، خوراک ، مسکن ، حمل ونقل ، خدمات و یا تحصیل می شود .
هزینه های زندگی در یک ماه برای یک خانواده چهار نفره بدون در نظر گرفتن هزینه مسکن حدود 1،576.08 دلار یا 822،1732.76 AMD است و هزینه های زندگی برای یک نفر در مدت یک ماه بدون در نظر گرفتن اجاره مسکن حدود 443.73 یا 232،810.70 AMD است .

هزینه اجاره آپارتمان در کشور مجارستان :

اجاره ماهانه آپارتمان هزینه به دلار هزینه به AMD
آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر 150،000.00 – 300،000.00 185،933.40
آپارتمان 1 خوابه خارج از مرکز شهر 80،000.000 – 150،000.00 101،933.37
آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر 250،000.00 – 600،000.00 385،611.32
آپارتمان سه خوابه در خارج از مرکز شهر 150،000.00 – 400،000.00 180،000.00

هزینه حمل و نقل در کشور ارمنستان :

حمل و نقل هزینه به دلار هزینه به AMD
بلیط یک طرفه مترو و اتوبوس 100.00 100.00
کرایه ماهاینه حمل و نقل عمومی 3،000.00 – 7،000.00 6،000.00
تعرفه تاکسی برای هر 1 کیلومتر 100.00 – 120.00 100.00
هر لیتر بنزین 320.00 – 450.00 409.12

هزینه های مواد غذایی در کشور ارمنستان :

مواد غذایی هزینه به دلار هزینه به AMD
بطری 0.33 لیتری کوکاکولا 250.00 – 500.00 314.62
1 لیتر شیر 350.00 – 500.00 447.83
500 گرم نان 130.00 – 320.00 241.46
1 کیلوگرم برنج سفید 300.00 – 1،200.00 635.22
12 عدد تخم مرغ 540.00 – 1،020.00 761.76
1 کیلوگرم پنیر محلی 1.500 – 3.000 2،132.69
1 کیلوگرم سینه مرغ 1.100 – 3.000 2،132.69
1 کیلوگرم گوشت گاو 2.500 – 4.200 3،408.33
1 کیلوگرم گوجه فرنگی 250 – 1،156.70 520.42
1 کیلوگرم سیب زمینی 150 - 300 234.09
1 کیلوگرم پیاز 150 - 400 277.14
بطری 1.5 لیتری آب 150 - 300 234.35
1 سر کاهو 130 - 300 222.50

مهاجرت به ارمنستان از طریق پناهندگی

پیش از هر چیز لازم به ذکر است موسسه دایناموندیال هیچگونه خدماتی در زمینه اقدام برای پناهندگی ارائه نمی دهد و این مطلب صرفا جهت آگاهی شما عزیزان فراهم شده است .
پناهنده یا پناهجو شخصی است که به دلیل مشکلات مذهبی ، نژادی ، سیاسی ، دینی ، فرهنگی و موارد این چنینی امکان زندگی در کشور خود را ندارد و در معرض تعقیب ، آزار یا مرگ است از این رو به کشورهای دیگر پناهنده میشود . قانون پذیرش پناهنده در کشورها توسط کنواسیون حقوق بشردر راستای حمایت از حقوق انسانی و قوانین بشردوستانه به تصویب رسیده است .
افراد متقاضی مهاجرت به ارمنستان از طریق پناهندگی باید مدارک خود را به اداره مهاجرت کشور ارمنستان ارائه دهند و فرم های مربوطه را تکمیل نمایند سپس در چندین مرحله از آن ها مصاحبه گرفته می شود و در طی این مصاحبه ها باید بتوانند پلیس اداره مهاجرترا متقاعد کنند و دلایل قانع کننده برای پذیرش پناهندگی از سوی دولت ارمنستان را داشته باشند در صورت پذیرفته شدن در خواست پناهندگی به فرد متقاضی مهاجرت از طریق پناهندگی در ابتدا اجازه اقامت موقت در کشور ارنستان داده می شود و پس از طی کردن مراحل قانونی فرد اچازهاقامت دائم در ارمنستان به عنوان پناهنده را میابد . اقدام جهت پناهندگی و اقامت دائم کشور ارمنستان پروسه ای سخت و طولانی مدت است و در صورت رد شدن در خواست مهاجرت از طریق پناهندگی فرد متقاضی باید فورا کشور ارمنستان را ترک کرده وبه کشور خود بازگردد .

مهاجرت به ارمنستان و اخذ تابعیت از طریق تولد

سیستم تابعیت کشورها بر دو اصل استوار است . اصل خاک و اصل خون
سیستم خاک به این معنا که هر کودکی در خاک کشوری متولد شود هر ملیتی که داشته باشد شهروند آن کشور به حساب می آید و می تواند تابعیت بگیرد اما اصل خون به این معناست که کودک در هر کشوری که متولد شود تابعیت والدین خود را می گیرد .
سیستم تابعیت کودکان در ارمنستان تابع اصل خون است به این معنا که اگر کودکی در کشور ارمنستان به دنیا بیاید اما والدین او تبعه یا شهروند ارمنستان نباشند نمی تواند تابعیت و اقامت کشور ارمنستان را بدست بیاورد . حتی اگر یکی از والدین هم تابعیت کشور ارمنستان را داشته باشد فرزند آن ها تبعه و شهروند کشور ارمنستان حساب می شود .

مهاجرت به ارمنستان و اخذ تابعیت از طریق ازدواج

یکی از راه های مهاجرت به ارمنستان و اخذ اقامت دائم این کشور ازدواج با فردی تبعه کشور ارمنستان است .
شرایط لازم جهت مهاجرت به ارمنستان از طریق ازدواج :
_ باید دو سال از ازدواج رسمی زوج گذشته باشد.
_ باید حداقل یک سال از مدت زندگی مشترک خود را در ارمنستان سپری کرده باشند .
_ اثبات سوری نبودن ازدواج
_ کسب امتیاز لازم از آزمون شهروندی کشور ارمنستان
_ اگر از همسر ارمنستانی خود بچه ای داشته باشید هم می توانید اقامت این کشور را دریافت کیند .
مدارک لازم جهت مهاجرت به ارمنستان از طریق ازدواج :
_ سند ازدواج
_ شناسنامه
_ پاسپورت معتبر
_ در صورت داشتن فرزند گواهی تولد
برخی افراد برای مهاجرت به ارمنستان و یا سایر کشور ها به دنبال هر راهی هستند و گاه اقدام به ازدواج سوری با فردی در ارمنستان می کنند تا از این طریق بتوانند به ارمنستان مهاجرت کنند و اقامت بگیردند که ما اصلا چنین کاری را تایید نمی کنیم چراکه دولت ارمنستان با سخت گیری قابل توجهی پرونده مهاجرت شما از طریق ازدواج را بررسی می کند و در صورت بروز کوچک ترین مشکل و یا فهمیدن صوری بودن ازدواج ، فورا شما را ریجکت کرده و از خاک این کشور اخراج می شوید .
در صورتی که ازدواج شما واقعی است پیشنهاد ما به شما این است تا فرآیند مهاجرت ، اخذ ویزا و اخذ اقامت خود را به کارشناسان مهاجرت بسپارید و یا از آن ها کمک بگیرید تا در کم ترین زمان ممکن و بدون هیچ مشکلی به کشور ارمنستان مهاجرت کنید .
ما در دایناموندیال به بهره مندی از برترین مشاوران و کارشناسان در امر مهاجرت و ویزا آماده ارائه خدمات مشاوره ، مهاجرت و اخذ ویزا به شما عزیزان هستیم .
در صورت تمایل به سنجیدن شرایط خود برای مهاجرت می توانید فرم های ارزیابی ما را تکمیل کرده و از مشاوره رایگان دایناموندیال بهره مند شوید و یا با مشاوران ما تماس بگیرید .

مهاجرت به ارمنستان از طریق ویزای کار

کشور ارمنستان با داشتن یک اقتصاد با ثبات و پایدار دارای بازارکار با پتانسیل بالا است . اقتصاد این کشور بیشتر سنتی و بر پایه صنایع نساجی ، صنایع سنگین و فرآورده های شیمیایی است اما پس از جدا شدن این کشور از روسیه و استقلال یافتن ارمنستان به سمت ایجاد تنوع و توسعه اقتصاد خود در زمینه های دیگر نیز قدم برداشت .
مهاجرانی که از طریق ویزای کار اقدام به مهاجرت و زندگی در ارمنستان می کنند بیشتر در بخش های خدماتی و صنعتی مشغول به کار اند و ارمنستان به شدت نیازمند مدرسان زبان انگلیسی است .
متقاضیان مهاجرت به ارمنستان از طریق کار ملزم به داشتن مجوز برای ورود به کشور یعنی ویزای کار و اجازه کار و زندگی در این کشور را دارند . جهت اخذ ویزای کار برای مهاجرت به ارمنستان شما نیازمند دریافت دعوتنامه ی کار و حمایت مالی از طرف یک کارفرما در ارمنستان هستید .
با توجه به قوانین مهاجرت به ارمنستان از طریق ویزای کار ، مهاجران مستلزم به پرداخت مالیات به دولت کشور ارمنستان هستند .
مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار ارمنستان :
_ ارائه دعوتنامه کار از سوی کارفرما
_ پاسپورت معتبر با 6 ماه اعتبار
_ مدارک شناسایی
_ ارائه رزومه کاری
_ دو قطعه عکس 4*3
_ مدارک ضمانت و اثبات حمایت مالی از طرف کارفرما
_ پوششش بیمه درمانی در ارمنستان
_ ارائه مدارک تحصیلی

راه های مهاجرت به ارمنستان

همان طور که در بالا ذکر شد راه های مختلفی برای مهاجرت به کشور ارمنستان وجود دارد . اما جدا از موارد بالا مهاجرت به ارمنستان از طریق انواع مختلفی از ویزا ها امکان پذیر است .
راه های اخذ ویزا و مهاجرت به ارمنستان :

برای اطلاعات کلی درباره شرایط ، مدارک لازم و طریقه اقدام برای هر یک از ویزا های ارمنستان کافی است روی لینک مورد نظر کلیک کرده و اطلاعات مناسب را دریافت کنید .
همچنین مشاوران ما در دایناموندیال آماده مشاوره و راهنمایی به شما عزیزان هستند .
برای رزرو موقت مشاوره اینجا کلیک کنید .

پاسخ به سوالات متداول در زمینه مهاجرت به ارمنستان

اولین و مهم ترین گام برای مهاجرت به کشور ارمنستان تحقیق و شناخت کامل انواع روش های مهاجرت به این کشور است ، پس از بررسی های لازم می توانید شرایط و مدارک لازم را تهیه کنید.

بله ، با توجه به عدم نیاز بهه ویزا برای ایرانیان این کشور مقصد مهاجرتی راحتی برای ایرانیان است .

رتبه اعتبار پاسپورت این کشور در میان کشور های دیگر 76 است و طبق این رتبه پاسپورت ارمنستان اعتبار چندانی ندارد .

بله ، از طریق ویزای تحصیلی این کشور امکان همراه بردن همسر و فرزندان نیز وجود دارد .

مدرسان زبان انگلیسی ، پزشکان و متخصصین IT از شغل های پرطرفدار در ارمنستان اند که از میان حقوق در بخش IT بالاتر از سایرین است .

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید تعداد نظرات : 0

لطفا متن امنیتی نمایش داده شده در عکس زیر را تایپ نمایید.

نظرات کاربران