TAVANA logo

راه های مهاجرت به استرالیا و شرایط عمومی این کشور برای مهاجران

مهاجرت به استرالیا

آنچه در این مقاله می خوانیم :

شرایط عمومی کشور استرالیا

استرالیا ششمین کشور بزرگ و پهناور جهان به وسعت یک قاره است . این کشور بی نظیر پر از فرصت های طلایی و پتانسیل بی پایان برای کسب و کار است . استرالیا یک از قوی ترین قطب های اقتصادی جهان به حساب می آید و همواره نیازمند نیروی کار ماهر است . کشور استرالیا با طبیعت بکر و دل انگیز و کیفیت زندگی بالا یک از محبوب ترین مقاصد مهاجرتی در در دنیاست .
استرالیا همانند جزیره ای بزرگ در اقیانوس آرام واقع شده است و کهن ترین خشکی جهان محسوب میشود . این کشور مساحتی حدود 7,686,850 کیلومتر مربع دارد . و جمعیت این کشور معادل 25,688,000 است . نکته جالب اینکه کشور استرالیا هیچ مرز خاکی با کشورهای دیگر ندارد و دور تا دور آن را اقیانوس های آرام ، منجمد جنوبی ، هند و چندین دریا و خلیج دیگر فراگرفته است بنابراین این کشور از نظر تجارت دریایی بسیار پیشرفته است و جمهوری این کشور از نوع حکومت فدرال است. تنوع خاص و ویژه ی زیست محیطی این کشور سبب رشد گیاهان و وجود حیواناتی شده بومی شده است که در هیچ جای کره زمین جز خود استرالیا نمیتوانید آنها را ببینید ؛ همچنین وجود جاذبه های طبیعی و گردشگری بسیار در این کشور هر ساله مهاجران و گردشگران زیادی را به این استرالیا هدایت میکند . کشور استرالیا امروزه به عنوان یک از کشور های چند فرهنگی شناخته شده است و شما با مهاجرت و اقامت به این کشور علاوه بر برخوداری از زیبایی های طبیعی و آب و هوای متنوع این کشور میتوانید به سادگی با انواع فرهنگ های موجود در این کشور خود را وقف دهید .

مهاجرت به استرالیا

شرایط زندگی در استرالیا

کشور استرالیا به دلیل دارا بودن سطح بالای کیفیت زندگی و رفاه اجتماعی سالانه مورد توجه بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت دارند قرار می گیرد . اقتصاد کشور استرالیا به علت پایین بودن میزان تورم و نرخ بیکاری در این کشور همچنین وجود ارتباطات قوی با اکثر کشورهای بزرگ و پیشرفته جهان و بهره مندی از نیروهای کار ماهر و جوان جایگاه بسیاری خوبی در جهان دارد و پیش بینی می شود در آینده به سطح های بالاتری از پیشرفت ارتقا یابد . سیاست این کشور امنیت و رفاه بلند مدت را ترویجج میدهد و میتوان گفت ین کشور به سرعت به سوی پیشرفت در حال حرکت است . از آنجایی که استرالیا در ترویج و ایجاد صلح و امنیت و همچنین آزادسزی سرمایه گذاری طی سالهای اخیر نقش بسیار پررنگی داشته مهاجران بسیاری را به سمت خود جلب کرده است .
از جمله اولویت های مهم بسیاری از مهاجران برای انتخاب کشور مورد نظرشان برای مهاجرت و اقامت تامین رفاه اجتماعی و آرامش است و کشور استرالیا به خوبی توانسته رضایتمندی مردم خود و همچنین مهاجران را جلب نماید به طوری که تنها دغدغه مهاجران دوری از وطن خود و دلتنگی است .
از مهمترین مزایای کشور استرالیا میتوان به :
- صدور اجازه کار
- امکان سرمایه گذاری
- امکان دریافت وام های تحصیلی
- امکان استفاده از بیمه سلامت و خدمات تامین اجتماعی
- امکان بهره مندی فرزندان از بهترین خدمات آموزشی
- امکان دریافت پاسپورت استرالیا
- امکان دریافت اقامت دائم
- امکان بهره مندی از تمام مزایای شهروندی در این کشور
نام برد .
کشور استرالیا به دلیل رشد بسیار سریع و موفق در اقتصاد یکی از امن ترین کشور ها برای سرمایه گذاری است و بسیاری از مهاجران از طریق ویزای سرمایه گذاری اقدام به مهاجرت به استرالیا و اقامت در این کشور می کنند .
نظام آموزشی کشور استرالیا بسیار قوی است و از بهترین امکانات برخوردار است از این رو فرزندان افرادی که به استرالیا مهاجرت میکگنند می توانند از بهرترین خدمات آموزشی بهتره مند شوند و در بهترین مدارس این کشور به تحصیل بپردازند ؛ همچنین دانشگاه های این کشور از جمله مطرح ترین دانشگاه های دنیا با بهترین سطح کیفیت آموزشی هستند و از این رو این کشور برای تحصیل دانشجویان یک از بهترین گزینه هاست و دانشجویان زیادی از طریق اخذ ویزای تحصیلی اقدام به مهاجرت به استرالیا و اقامت در این کشور می کنند .
از جمله نکات مهم در زمینه مهاجرت به کشور استرالیا هزینه های زندگی و تحصیل بالا ، و سخت گیری دولت این کشور جهت ارائه انواع ویزا به مهاجران است اما در صورت دریافت ویزا و اخذ اقامت استرالیا شما امکان زندگی در یکی از بهترین کشورهای جهان را خواهید داشت .

دریافت مشاوره رایگان از طریق

هزینه های زندگی در استرالیا

طبیعتا هزینه های زندگی در کشور استرالیا نسبت به ایران بیشتر است که انواع هزینه های زندگی بستگی به عوامل متفاوتی مثل تعداد اعضای خانواده ، شهر محل اقامت ، عادات غذایی ، هزینه های حمل و نقل ، مسکن و ... متفاوت است .
زندگی و اقامت در شهرهای بزرگ این کشور مانند سیدنی ، ملبورن ، و برزین در مقایسه با دیگر شهرهای کوچک این کشور بسیار گران تر است .
بخش مهمی از هزینه های زندگی در استرالیا مربوط به هزینه های اجاره یا خرید مسکن است .
در ابتدای اقامت در کشور استرالیا ممکن است حدود 30 تا 40 % از درآمد شما صرف اجاره مسکن شود اما پس از گذشت 2 تا 3 سال از اقامت شما در استرالیا این هزینه به تدریج کاهش می یابد چراکه با اخذ اقامت دائم در این کشور از مزایای اجتماعی زیادی برخوردار می شوید .
جدولی از میزان حدودی هزینه های مسکن در استرالیا برای شما فراهم شده است :

اجاره ماهیانه مسکن هزینه ماهیانه به دلار
آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 1660 $
آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر 1261 $
آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر 2794 $
آپارتمان سه خوابه خارج از مرکز شهر 1929 $
قیمت خرید آپارتمان هزینه به دلار
خرید هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر 8069 $
خرید هر متر مربع آپارتمان خارج از مرکز شهر 5984 $

لیست برخی هزینه های مربوط به خوراک در کشور استرالیا به شرح زیر است :

نوع قیمت درسال 2021 به دلار
یک وعده غذا در رستوران ارزان 20 $
یک وعده غذا برای دو نفر در رستوران متوسط 30 $
یک وعده در مک دونالد 12 $
یک فنجان کاپوچینو 4.5 $
یک بطری آب معدنی کوچک 2.8 $
یک بطری شیر 1.64 $
یک قرص نان 2.81 $
یک کیلوگرم برنج 2.72 $
12 عدد تخم مرغ 4.74 $
1 کیلو گوجه فرنگی 5.07 $
1 کیلو سیب 4.53 $
1 کیلو موز 3.36 $
1 کیلو سیب زمینی 3.28 $
1کیلو پیاز 2.65 $
1 سر کاهو 2.29 $

مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی

پیش از هر چیز لازم به ذکر است موسسه دایناموندیال هیچگونه خدماتی در زمینه اقدام برای پناهندگی ارائه نمی دهد و این مطلب صرفا جهت آگاهی شما عزیزان فراهم شده است .
پناهنده یا پناهجو شخصی است که به دلیل مشکلات مذهبی ، نژادی ، سیاسی ، دینی ، فرهنگی و موارد این چنینی امکان زندگی در کشور خود را ندارد و در معرض تعقیب ، آزار یا مرگ است از این رو به کشورهای دیگر پناهنده میشود . قانون پذیرش پناهنده در کشورها توسط کنواسیون حقوق بشردر راستای حمایت از حقوق انسانی و قوانین بشردوستانه به تصویب رسیده است .
در سال های گذشته دولت استرالیا تعداد زیادی از افراد خواستار پناهندگی را در برنامه های مهاجرتی خود پذیرفته است اما امروزه دولت این کشور شرایط سخت گیرانه ای در زمینه پذیرش پناهنده درنظر گرفته است که توسط افسرهای عالی سازمان ملل بررسی می شود .
افرادی که قصد پناهندگی به استرالیا را دارند می توانند از هر طریقی وارد خاک این کشور شوند و خود را به عنوان پناهجو به پلیس استرالیا معرفی کنند . و سپس درخواست پناهندگی خود را ثبت نمایند . افراد پناهجو به اداره امور پناهندگان منتقل می شوند و پس از انگشت نگاری و ثبت هویت به مکپ های مخصوص پناهجویان فرستاده می شوند و باید منتظر تشکیل دادگاه جهت تایید یا عدم تایید درخواست پناهندگی خود باشند . کمپ های محل زندگی پناهنده ها عموما مکان های ناامن و شلوغی هستند و هر نوع فرد با هر ملیتی در آنجا ساکن است . در زمان دادگاه فرد پناهنده باید مدارک معتبر و محکمی پناهندگی خود را اثبات کند در صورت عدم موفقیت در اثبات این موضوع پرونده فرئ پناهنده بسته می شود و ناچار است خاک کشور استرالیا را ترک کند .
مهاجرت از طریق پناهندگی راهی مطمئن جهت اخذ اقامت در نه تنها در استرالیا بلکه در هیچ کشوری نیست و به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

جهت درخواست مشاوره برای یافتن بهترین روش مهاجرت برا خود با مشاوران ما در تماس باشید .

مهاجرت به استرالیا و اخذ تابعیت از طریق تولد

افرادی که قصد مهاجرت به کشور استرالیا و اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور را از طریق تولد دارند باید به این نکیته توجه داشته باشند که شرایط اخذ اقامت دائم و تابعیت کشور استرالیا از طریق تولد به گونه ای نیست که کودک به محض متولد شدن در کشور استرالیا بتواند تابعیت این کشور را اخذ کند بلکه جهت اخذ اقامت و تابعیت استرالیا باید موارد زیر را دارا باشد :
_ کودکان متولد شده در استرالیا در صورتی که حداقل یک از والیدن آنها استرالیایی باشند میتوانند تابعیت این کشور را دریافت کنند .
_ والدینی که خود دارای اقامت استرالیا هستند اما در کشور استرالیا اقامت ندارند در صورتی که فرزندشان در خارج از کشور استرالیا متولد می شود میتوانند جهت کسب تابعیت و اقامت فرزندشان اقدام کنند .
_ کودکانی که در کشور استرالیا متولد می شوند اما هویت دقیق انها مشخص نیست یعنی هویت والدینشان نامعلوم است تابعیت استرالیا را دریافت می کنند .
به عبارتی میتوان گفت اخذ تابعیت در کشور استرالیا از طریق تولد از قانون خون پیروی می کند ؛ یعنی کودک متولد شده تابعیت کشور والدین خود را میگیرد .

مهاجرت به استرالیا و اخذ تابعیت از طریق ازدواج

یک از روش های مهاجرت به استرالیا اخذ اقامت از طریق ازدواج با فردی استرالیایی است ؛ اما باید توجه داشت که قوانین دولت استرالیا از همان ابتدا اقامت دائم را به افراد مهاجر از طریق ازدواج نمی دهند بلکه در ابتدا آنها اقامت موقت دریافت می کنند که این اقامت سالانه امکان تمدید دارد و پس از اثبات مدت زمان طولانی ازردواج و زندگی با همسر خود در استرالیا میتواند درخواست اقامت دائم نماید.
شرایط لازم جهت دریافت اقامت دائم از طریق ازدواج :
_ همسر یا شریک زندگی فرد متقاضی تابعیت کشور استرالیا را داشته بشد یا اقامت او تثبیت شده باشد .
_ همسر یا شریک زندگی فرد متقاضی میتواند اهل کشور نیوزلند باشد یا اقامت کشور نیوزلند را داشته باشد.
_ همسر یا شریک زندگی فرد متقاضی در زمان درخواست اخذ این نوع ویزا میتواند اسپانسر شخصی فرد شود .
_ شرایط مالی و سلامت همسر یا شریک زندگی فرد متقاضی باید توسط دولت استرالیا بررسی و تایید شود .

راه های مهاجرت به استرالیا

علاوه بر موارد ذکر شده بالا برای مهاجرت به کشور استرالیا میتوان از طریق :


هم به این کشور مهاجرت کرد و اقامت دائم کشور استرالیا را بدست آورد .
برای اطلاعات کلی درباره شرایط ، مدارک لازم و طریقه اقدام برای هر یک از ویزا های استرالیا کافی است روی لینک مورد نظر کلیک کرده و اطلاعات مناسب را دریافت کنید .

همچنین مشاوران ما در دایناموندیال آماده مشاوره و راهنمایی به شما عزیزان هستند .
برای رزرو موقت مشاوره اینجا کلیک کنید .

پاسخ به سوالات متداول در زمینه مهاجرت به استرالیا

اولین و مهم ترین گام برای مهاجرت به کشور استرالیا تحقیق و شناخت کامل انواع روش های مهاجرت به این کشور است ، پس از بررسی های لازم می توانید شرایط و مدارک لازم را تهیه کنید.

تحصیل در کشور استرالیا ، سرمیاه گذاری و برنامه های کارآفرینی از جمله بهترین روش های مهاجرت به استرالیا است .

به طور میانگین میتوان گفت هزینه های زندگی در استرالیا در یک ماه برای یک فرد 3.000 $ استرالیا است و برای یک خانواده چهار نفره حدود 6.000 $ دلار استرالیاست.

بله ، شما میتوانید برای دریافت اطلاعات قانونی درباره مهاجرت هب این کشور به سایت رسمی استرالیا مراجعه کنید اما وکیل و کارشناسان مهاجرت میتوانند شما را در این زمینه بهتر راهنمایی کنند و روند دریافت ویزای شما را سرعت بخشند .