TAVANA logo

راه های مهاجرت به انگلیس و شرایط عمومی این کشور برای مهاجران

مهاجرت به انگلیس

آنچه در این مقاله می خوانیم :

شرایط عمومی کشور انگلیس

کشور انگلستان واقع در شمال غربی قاره اروپا و بخشی از پادشاهی بزرگ و متحد بریتانیا است که خود از 4 کشور تشکیل شده است . این کشور زیبا میان اقیانوس اطلس و آب های شمالی قرار گرفته است و از این رو دسترسی کشور انگلیس را بخش زیادی از آب های آزاد فراهم نموده است .
کشور انگلیس وسیع ترین ، پر جمعیت ترین و ثروتمندترین کشور پادشاهی متحد بریتانیا است این کشور مساحتی حدود 130.279 کیلومتر مربع دارد و جمعیت مردم این کشور 54،316.600 نفر است . کشور انگلیس جز معدود کشورهایی است که در قاره اروپا به زبان انگلیسی صحبت می کنند و از این رو جز محبوب ترین کشور های اروپایی برای مهاجران و مخصوصا ایرانیان است . انگلستان جز 6 کشور برتر اقتصاد دنیا محسوب می شود ، زمانی که این کشور از اتحادیه اروپا خارج شد تصور همگان این بود که اقتصاد این کشور به شدت کاهش پیدا می کند و ارزش پول این کشور پایین می آید و انگلستان در وضعیت بسیار بد اقتصادی قرار خواهد گرفت اما بر خلاف این تصورات همه چیز برعکس شد و اکنون ارزش پول انگلستان یعنی پوند استرلینگ دردنیا حتی از ارزش پول آمریکا و کانادا هم بالاتر است . کشور انگلیس همچنین در زمینه صنعت و خدمات هم در گروه بهترین کشور های جهان قرار دارد .
آب و هوا در بیشتر مناطق کشور انگلیس معتدل است و در سراسر سال بارش باران در جریان است ، قسمت های شرقی انگلیس آب و هوای خشک تر و قسمت های غربی این کشور آب و هوای خنک تری دارند . کشور انگلستان با دارا بودن تاریخ و فرهنگ غنی ، آداب و رسوم مختلف و همچنین تنوع غذایی فوق العاده سالانه مقصد مهاجرتی بسیاری از مهاجران است . همچنین کیفیت و سطح زندگی و خدمات بهداشتی و درمانی در این کشور در وضعیت بسیار مطلوبی قرار دارد .

مهاجرت به انگلیس

شرایط زندگی در انگلیس

کشور انگلیس به دلیل داشتن یک اقتصاد قوی و بازار کار فعال و پتانسیل کاری بالا مقصدی بسیار مناسب برای مهاجران در جهان شناخته شده است . زندگی و کار در کشور انگلستان از کیفیت و امنیت بالایی برخوردار است و این به دلیل ثبات و پایداری اقتصاد این کشور است . مردم کشور انگلیس جز شادترین مدرم جهان هستند و در این کشور تبعیضات نژادی ، جسنیتی و مذهبی غیر قانونی و ممنوع است . برگزاری جشن ها ، فستیوال ها و رویداد های فرهنگی در کشور انگلستان هیچ وقت نادیده گرفته نشده است و همین مورد فرهنگ مردم انگلستان را بسیار غنی کرده است . آب و هوای این کشور بسیار متغیر و متفاوت است به طوری که در یک روز گرم و آفتابی ناگهان ممکن است با باران مواجه شوید .
اسکاتلند و ایرلند شمالی از جمله سردترین شهر های کشور انگلستان به حساب می آیند و بخش های جنوبی این کشور آب و هوای گرم و معتدل تری دارند . پوشش درمانی در کشور انگلیس برای تمام شهروندان و حتی مهاجرانی که اقامت دائم این کشور را دریافت کرده اند رایگان است . رتبه کشور انگلیس از نظر سطح درمانی ، پزشکی و بهداشتی در جهان رتبه شش ام است . انگلستان علاوه بر دارا بودن پوشش بیمه دولتی دارای موسسات و شرکت های خصوصی بیمه هم هست که افراد می توانند از آن هم استفاده کنند . سطح آموزشی در مدارس و دانشگاه های این کشور بسیار بالا است و دولت این کشور اهمیت و بودجه خاصی را برای بخش آموزش در نظر گرفته است . دو دانشگاه مشهور و بزرگ آکسفورد و کمبریج در این کشور قرار دارند .

جهت درخواست مشاوره برای یافتن بهترین روش مهاجرت برا خود با مشاوران ما در تماس باشید .

دریافت مشاوره رایگان از طریق

هزینه های زندگی در انگلیس

بالا بودن هزینه های زندگی در کشور انگلستان با توجه به هزینه های زندگی درکشور انگلیس با توجه به کیفیت بالای زندگی ، میزان رضایت مردم ، درآمد نسبتا بالا ، قدرت خرید مردم و همچنین ارزش پول بالای این کشور امری بسیار طبیعی است . هزینه های زندگی در شهر های مختلف شکور انگلیس بسیار با یکدیگر متفاوت است . شهر های لندن ، برایتون و کمبریج از جمله گران ترین شهر ها برای زندگی مهاجران اند و شهر های بلفاست ، لیدز و کینگستون از جمله ارزان ترین شهر ها برای زندگی مهاجران به حساب می آیند . می توان گفت هزینه های زندگی درکشور انگلستان بدون احتساب هزینه مسکن حدود 73 % از هزینه های زندگی در ایران بیشتر است . هزینه های مسکن به طور جداگانه حدود 109 % از هزینه های مسکن در کشور ایران بالا تر است .
هزینه های زندگی در کشور انگلیس شامل هزینه های خوراک و مواد غذایی ، حمل و نقل ، خدمات ، پوشاک و مسکن است .

هزینه اجاره مسکن در کشور انگلیس :

اجاره مسکن هزینه به پوند انگلیس
اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 718.62
اجاره اپارتمان یک خوابه در خارج مرکز شهر 579.14
اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر 1190.77
اجاره آپارتمان سه خوابه در خارج مرکز شهر 920

به طور میانگین می توان گفت هزینه های زندگی یک نفر در کشور انگستان در مدت یک ماه با احتساب هزینه مسکن حدود 1000 تا 1500 پوند است .

مهاجرت به انگلیس از طریق پناهندگی

پیش از هر چیز لازم به ذکر است موسسه دایناموندیال هیچگونه خدماتی در زمینه اقدام برای پناهندگی ارائه نمی دهد و این مطلب صرفا جهت آگاهی شما عزیزان فراهم شده است .
پناهنده یا پناهجو شخصی است که به دلیل مشکلات مذهبی ، نژادی ، سیاسی ، دینی ، فرهنگی و موارد این چنینی امکان زندگی در کشور خود را ندارد و در معرض تعقیب ، آزار یا مرگ است از این رو به کشورهای دیگر پناهنده میشود . قانون پذیرش پناهنده در کشورها توسط کنواسیون حقوق بشردر راستای حمایت از حقوق انسانی و قوانین بشردوستانه به تصویب رسیده است .
هر ساله افراد زیادی تصمیم می گیرند تا از طریق پناهندگی به کشور انگلستان مهاجرت کنند . پناه جویان باید پس از ورود به کشور انگلستان به پلیس این کشور یا اداره مهاجرت مراجعه کنند و درخواست پناهندگی دهند . پس از ثبت درخواست پناهجویان در کمپ های مخصوص پناهندگان نگهداری می شوند تا زمانی که دادگاه آن ها تشکیل شده و به پرونده شان رسیدگی شود . افراد پناهنده به انگلیس باید دلایل محکمی برای اثبات پناهندگی خود داشته باشند درغیر این صورت اگر درخواست آن ها رد شود باید فورا خاک کشور انگستان را ترک کنند .

مهاجرت به انگلیس و اخذ تابعیت از طریق تولد

اخذ تابعیت در کشور ها تابع دو قانون کلی است ، قانون خاک و قانون خون . کشورهایی که از قانون خاک پیروی می کنند به این معنا است که هر کشور با هر هویتی اگر در خاک آن کشور متولد شود تابعیت و شهروندی آن کشور را دریافت می کند به عنوان مثال اگر والدینی غیر انگلیسی فرزند خود را در کشور انگلیس به دنیا بیاورند فرزند آنها تبعه کشور انگلیس به حساب می آید و اقامت این کشور را دریافت می کند .
قانون خون به این صورت است که کودک تنها در صورتی می تواند اقامت یک کشور مثلا انگلیس را دریافت کند که حداقل یک از والدین او شهروند یا تبعه کشور انگلیس باشد .
تا پیش از سال 1983 قوانین تابعیت و اقامت در کشور انگلستان بر اساس قانون خاک بود اما پس از آن قانون این کشور به خون تغییر یافت و از سیستم خون پیروی می کند این به آن معناست که اگر والدینی بخواهد فرزند آنها تابعیت کشور انگلیس را دریافت کند باید هر دوی آنها یا حداقل یکی از آنها شهروندی و تابعیت کشور انگلستان را داشته باشد .

مهاجرت به انگلیس و اخذ تابعیت از طریق ازدواج

ازدواج کردن با یک فرد انگلیسی یکی از راه های مهاجرت به کشور انگلستان و اخذ تابعیت این کشور است .
طبق قوانین دولت انگلستان اگر با فردی انگلیسی ازدواج کنید در صورت داشتن شرایط زیر می توانید جهت اخذ اقامت دائم خود اقدام کنید .
_ فرد متقاضی مهاجرت واخذ اقامت از طریق ازدواج باید 18 سال به بالا داشته باشد .
_ دارای سلامت کامل روحی و روانی باشد.
_ ثبات شخصیتی داشته باشد ( بتواند با خواست و اراده خود فکر کند و تصمیم بگیرد .)
_ دارای هیچ گونه سوء پیشینه ای نباشد .
_ واجد شرایط زندگی در انگستان باشد ( از فرهنگ و قوانین این کشور آگاه باشد و از آن ها پیروی کند)
_ دارای سطح زبان انگلیسی بالایی باشد و بتواند مسلط به این زبان صحبت کند .
_ همسر فرد باید دارای اقامت دائم انگلیس و یا شهروند این کشور باشد.
_ همسر فرد توانایی لازم جهت پوشش هزینه های مالی و زندگی پارتنر خود را داشته باشد .
در صورت دارا بودن شرایط فوق شما می توانید برای مهاجرت به کشور انگلیس و اخذ اقامت این کشور اقدام کنید .
برخی افراد برای مهاجرت به انگلیس و یا سایر کشور ها به دنبال هر راهی هستند و گاه اقدام به ازدواج سوری با فردی در انگلیس می کنند تا از این طریق بتوانند به انگستان مهاجرت کنند و اقامت بگیردند که ما اصلا چنین کاری را تایید نمی کنیم چراکه دولت انگلستان با سخت گیری قابل توجهی پرونده مهاجرت شما از طریق ازدواج را بررسی می کند و در صورت بروز کوچک ترین مشکل و یا فهمیدن صوری بودن ازدواج ، فورا شما را ریجکت کرده و از خاک این کشور اخراج می شوید .
در صورتی که ازدواج شما واقعی است پیشنهاد ما به شما این است تا فرآیند مهاجرت ، اخذ ویزا و اخذ اقامت خود را به کارشناسان مهاجرت بسپارید و یا از آن ها کمک بگیرید تا در کم ترین زمان ممکن و بدون هیچ مشکلی به کشور انگلستان مهاجرت کنید .

ما در دایناموندیال به بهره مندی از برترین مشاوران و کارشناسان در امر مهاجرت و ویزا آماده ارائه خدمات مشاوره ، مهاجرت و اخذ ویزا به شما عزیزان هستیم .
در صورت تمایل به سنجیدن شرایط خود برای مهاجرت می توانید فرم های ارزیابی ما را تکمیل کرده و از مشاوره رایگان دایناموندیال بهره مند شوید و یا بامشاوران ما تماس بگیرید .

مهاجرت به انگلیس برای هنرمندان و ورزشکاران

هنرمندان و یا ورزشکاران جهت مهاجرت به انگلیس می توانند از دو نوع ویزا استفاده کنند :
ویزای ورزشکاری (Tier2) Sportsperson :
افراد موفق و متخصص و حوزه ورزشی که قصد مهاجرت به انگلیس را دارند می توانند از طریق ویزای Tier2 برای مهاجرت اقدام کنند . متقاضیان ویزای Tier2 جهت اخذ این نوع ویزا برای مهاجرت به انگلیس باید اثبات کنند که در جهت رشد و پیشرفت ورزش در این کشور تلاش می کنند و همچنین حرفه آنها در لیست ویزای ورزشکاری Tier2 باشد . افراد پس از اخذ ویزای Tier2 که قصد مهاجرت به انگلیس رادارند می توانند در ابتدا اقامت 3 ساله دریافت کنند و سپس مدت اقامت خود را تا 3 سال دیگر افزایش دهند و تمدید نمایند .
ویزای (Tier5) Temporary Worker-Creative and sporting visa :
این نوع ویزا ، ویزای اقامت موقت است و مخصوص افرادی است که در حوزه بازیگری ، رقص ، موسیقی و خوانندگی فعال می کنند . افراد برای اخذ ویزای Tier5 جهت مهاجرت به انگلیس نیازمند یک حامی مالی در کشور انگلیس هستند . افرادی که قصد مهاجرت به انگلیس از طریق ویزای tier5 را دارند می توانند علاوه بر فعالیت درشغل و حرفه خود به مدت 20 ساعت در هفته نیز در مشاغلی که کمبود نیروی کار برای آن وجود دارد در کشور انگلیس مشغول به کار شوند و حتی می توانند خانواده خود را به همراشان به انگلیس بیاورند . فرد متقاضی ویزای Tier5 برای واجد شرایط بودن جهت اخذ ویزا و مهاجرت به انگلستان باید در جامعه جهانی و بین المللی شناخته شده باشد و می تو.اند ویزای خود را تا 24 ماه تمدید کند .

مزایای مهاجرت به کشور انگلیس

از جمله مزایای مهاجرت به کشور انگلیس می توان به موارد زیر اشاره کرد :
_ امکان کار و زندگی در یک کشور شامل بهترین و بزرگترین اقتصاد دنیا
_ امکان تحصیل در بهترین دانشگاه های جهان
_ بهره مندی از امنیت شغلی و اجتماعی
_ برخورداری از پوشش درمانی پیشرفته
_ آب و هوای مناسب
_ فرصت های شغلی زیاد
_ کیفیت بالای زندگی

راه های مهاجرت به انگلیس

همان طور که در بالا ذکر شد راه های مختلفی برای مهاجرت به کشور انگلیس وجود دارد . اما جدا از موارد بالا مهاجرت به انگلیس از طریق انواع مختلفی از ویزا ها امکان پذیر است .
راه های اخذ ویزا و مهاجرت به انگلیس:

برای اطلاعات کلی درباره شرایط ، مدارک لازم و طریقه اقدام برای هر یک از ویزا های انگلیس کافی است روی لینک مورد نظر کلیک کرده و اطلاعات مناسب را دریافت کنید .
همچنین مشاوران ما در دایناموندیال آماده مشاوره و راهنمایی به شما عزیزان هستند .
برای رزرو موقت مشاوره اینجا کلیک کنید .

پاسخ به سوالات متداول در زمینه مهاجرت به انگلیس

اولین و مهم ترین گام برای مهاجرت به کشور انگلیس تحقیق و شناخت کامل انواع روش های مهاجرت به این کشور است ، پس از بررسی های لازم می توانید شرایط و مدارک لازم را تهیه کنید.

بهترین راه مهاجرت به انگلیش با توجه به شرایط شما متفاوت است اما به طورکلی می تواند گفت تحصیل و سرمایه گذاری در انگلیس از بهترین روش های مهاجرت است .

دریافت پیشنهاد کاری از جمله کم هزینه ترین روش های مهاجرت به انگلیس است پس از ان تحصیل ارزان ترین روش برای مهاجرت است .

متقاضیان دریافت اقامت دائم انگلیس پس از حدود 5 سال زندگی و کار در این کشور می توانند اقامت دائم دریافت کنند .

شما میتوانید برای دریافت اطلاعات قانونی درباره مهاجرت به این کشور به سایت رسمی انگلیس مراجعه کنید اما وکیل و کارشناسان مهاجرت میتوانند شما را در این زمینه بهتر راهنمایی کنند و روند دریافت ویزای شما را سرعت بخشند .