TAVANA logo

راه های مهاجرت به ایتالیا و شرایط عمومی این کشور برای مهاجران

مهاجرت به ایتالیا

آنچه در این مقاله می خوانیم :

شرایط عمومی کشور ایتالیا

ایتالیا کشوری زیبا و پرجمعیت در اروپای شمالی است . مساحت این کشور 301،340 کیلومتر مربع است و با جمعیتی حدود 60.472.000 نفر پنجمین کشور پرجمعیت در اروپا و بیست و سومین کشور پرجمعیت در جهان شناخته شده است . پایتخت این کشور زیبا شهر تاریخی رم است و زبان رسمی مردم این کشور ایتالیایی است . واحد پول کشور ایتالیا لیر بوده است اما در حال حاضر تمامی مبادلات این کشور با یورو انجام می شود . حکومت موجود در این کشور جمهوری است و ایتالیا از اصلی ترین قدرت های اقتصادی در دنیا به حساب می آید . ایتالیا از دو جزیره سیسیل و ساردنی و شبه جزیره ی ایتالیا تشکلی شده است . اکثر مردم این کشور مسیحی اند اما مسلمانان و یهودیان هم در این کشور زندگی می کنند . آب و هوای کشور ایتالیا عموما آب و هوای مدیترانه ای است اما تنوع اقلیمی در جای جای این کشور دیده می شود . جالب است بدانید در خاک کشور ایتالیا دو کشور کوچک واتیکان و سان ماریو قرار دارند و نکته بسیار جالب توجه تر این که بخشی از خاک ایتالیا در کشور سوئیس قرار دارد.
ایتالیایی ها مردمی مهربان و خون گرم هستند اما در کنار این مهربانی و خون گرمی کمی خلق و خوی خشن هم در آنان پیدا می شود .
مهم ترین شهرهای کشور ایتالیا رم و فلورانس هستند اما بررسی های انجام شده نشان داده است که این شهرها جز بهترین شهر های ایتالیا برای زندگی نیستند ؛ بلکه شهر بولزانو واقع در شمال کشور ایتالیا از نظر کیفیت و شرایط زندگی همچنین فرصت های شغلی و نرخ پاییین جرم و جنایت در رتبه بالاتری قرار دارد . البته انتخاب شهر محل زندگی کاملا وابسته به سلیقه شخصی و شرایط اقتصادی شما دارد اما پس از شهر بولزانو شهر های استان آلپ مانند پارما ، مانتوا ، بلونو و ترنو جز بهترین شهر ها برای زندگی در ایتالیا به حساب می آیند .
از میان 110 شهر ایتالیا 56 شهر آن شرایط مناسب و قابل قبولی برای زندگی و کار دارند .

مهاجرت به ایتالیا

شرایط زندگی در ایتالیا

در گذشته رشد و پیشرفت اقتصادی کشور ایتالیا بسیار کند بوده و همین موضوع سبب شده بود تا شرایط زندگی در این کشور چندان راحت نباشد اما اخیرا اقتصاد ایتالیا رشد چشمگیر و قابل قبولی داشته است به طوری که اکنون ایتالیا از نظر اقتصادی رتبه چهارم در قاره اروپا و رتبه هشتم در جهان را دارا است . همچنین کشور ایتالیا جدیدا در زمینه های مختلف صنعتی نیز رشد قابل قبولی داشته است و توانسته در رده کشور های تراز اول در دنیا تبدیل شود . از جمله مهم ترین صنایعی که کشور ایتالیا توانسته رتبه و پیشرفت خوبی در آن ها کسب کند می توان به ماشین آلات ، خودرو سازی ، موادغذایی ، پتروشیمی ، هواپیما و کشتی سازی اشاره کرد .
می توان گفت شرایط اقتصادی و سطح زندگی در اکثر شهر های ایتالیا با توجه به وجود انواع شرکت های خصوصی متعدد و معتبر در وضعیت خوبی قرار دارد .
فضای کاری مناسب در کشور ایتالیا فقط در برخی رشته ها و صنایع وجود دارد به عنوان مثال افراد جویای کار در رشته های فلز کاری ، ماشین آلات ، کشتی سازی و پتروشیمی می توانند به راحتی در ایتالیا کار پیدا کنند همچنین بازار کار در رشته های مرتبط با توریستی هم بسیار مناسب است . کشور ایتالیا به نسبت سایر کشور های اروپایی کشوری پر جنب و جوش تر است و همین موضوع سبب شده تا فرهنگ این کشور با فرهنگ مردم ایران شباهت داشته باشد از همین رو ایتالیا از نظر تشابه فرهنگی کشوری بسیار مناسب برای مهاجرت ایرانیان است و اکثر ایرانیان مخصوصا دانشجویان تمایل زیادی به مهاجرت به کشور ایتالیا دارند . سیستم آموزشی ایتالیا یک سیستم بسیار هدفمند و با کیفیت بالا است دانشگاه های این کشور جز بهترین دانشگاه ها در جهان به حساب می آیند و هزینه های تحصیلی در این کشور پایین است . همچنین سیستم حمل و نقل این کشور هم بسیار ایمن ، ارزان و قوی است و شمال تا جنوب این کشور را به هم متصل می کند . هدف هر کسی از مهاجرت دستیابی به فضایی بهتر برای زندگی و کار است ، در کشور ایتالیا میزان امید به زندگی ، رضایتمندی مردم ، کیفیت زندگی و سیستم بهداشتی ، درمانی و آموزشی در سطح بسیار بالایی قرار دارد . میانگین درآمد شما در کشور ایتالیا بسته به نوع شغل ومیزان سودی است که کار و فعالیت شما برای کشور به وجود می آورد . کشور ایتالیا در صنعت مد و پوشاک یکی ازبهترین تولید کنندگان جهانی است و افرادی علاقه مند به صنعت مدلینگ و یا طراحی پوشاک هستند می توانند شغل های بسیار مناسب و فضای کاری بسیار خوبی در کشور ایتالیا پیدا کنند و همین مورد دلیل علاقه مندی بسیاری از افراد به مهاجرت به کشور ایتالیا است . سیستم درمانی کشور ایتالیا شامل دو بخش خصوصی و دولتی می شود و پوشش بیمه درمانی در این کشور در هر بیمارستان مختص به خود است . به طور کلی قوانین ، فرهنگگ و شرایط عمومی کشور ایتالیا برای زندگی بسیار مشابه به قوانین ایران است و این کشور می تواند یک مفصد مهاجرتی بسیار مناسب برای ایرانیان باشد .

دریافت مشاوره رایگان از طریق

هزینه های زندگی در ایتالیا

یکی از اصلی ترین مواردی که باید در امر مهاجرت باید به آن توجه شود هزینه های زندگی در آن کشور است . البته هزینه های زندگی در کشور ایتالیا با توجه به شهر محل اقامت و نوع زندگی شما کالا متفاوت است .
در زیر لیستی از ارزان ترین و گران ترین شهر های ایتالیا برای زندگی را برای شما عزیزان گرد آوری کرده ایم .

جایگاه ارزان ترین شهرها گران ترین شهر ها
1 لوکا میلان
2 پیستویا رم
3 ول ترا بلونیا
4 مونتریجونی فلورانس
5 پینزا تورین

هزینه های زندگی در کشورایتالیا شامل هزینه های حمل و نقل ، مسکن ، خوراک ، پوشاک ، خدمات و تحصیل است . هزینه های نربوط به اجاره مسکن از مهم ترین هزینه های زندگی در ایتالیا است .

هزینه های اجاره مسکن در کشور آلمان

اجاره آپارتمان هزینه به یورو
آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 800 تا 400 €
آپارتمان یک خوابه در خارج از مرکز شهر 600 تا 300 €
اجاره آپارتمان 2 یا 3 خوابه در مرکز شهر 1000 €
اجاره آپارتمان 2 یا 3 خوابه خارج از مرکز شهر 750 €

هزینه های مواد غذایی در کشور ایتالیا

مواد غذایی هزینه به یورو
1 لیتر شیر 1.15 €
1 قرص نان 1.59 €
1 کیلوگرم برنج 1.96 €
12 عدد تخم مرغ 2.79 €
1 کیلوگرم پنیر 12.57 €
1 کیلوگرم مرغ 8.31 €
1 کیلوگرم گوشت قرمز 14.21 €
انواع آب میوه 1.7 €
1 بطری آب معدنی کوچک 1.04 €

هزینه های حمل و نقل در کشور ایتالیا

حمل و نقل هزینه به یورو
بلیط یک طرفه اتوبوس و مترو 1.5 €
بلیط 30 روزه حمل و نقل 35 €
تاکسی در مرکز شهر 5 €
یک لیتر بنزین 1.54 €

مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی

پیش از هر چیز لازم به ذکر است موسسه دایناموندیال هیچگونه خدماتی در زمینه اقدام برای پناهندگی ارائه نمی دهد و این مطلب صرفا جهت آگاهی شما عزیزان فراهم شده است .
پناهنده یا پناهجو شخصی است که به دلیل مشکلات مذهبی ، نژادی ، سیاسی ، دینی ، فرهنگی و موارد این چنینی امکان زندگی در کشور خود را ندارد و در معرض تعقیب ، آزار یا مرگ است از این رو به کشورهای دیگر پناهنده میشود . قانون پذیرش پناهنده در کشورها توسط کنواسیون حقوق بشردر راستای حمایت از حقوق انسانی و قوانین بشردوستانه به تصویب رسیده است .
متقاضیان مهاجرت به ایتالیا از طریق پناهندگی پس از ورود به خاک کشور ایتالیا باید درخواست خود را جهت پناهندگی به پلیس ایتالیا ارائه دهد . پناهندگی در کشور ایتالیا از طریق چهار نوع ویزا است :
_ ویزای پناهندگی
_ ویزای نجات اضطراری
_ ویزای بشر دوستانه
_ ویزای زبان در خطر
پس از ثبت درخواست تا زمان رسیدگی به پرونده پناهنده در کمپ های مخصوص پناهندگان نگه داری می شود که شرایط زندگی و بهداشت این کمپ ها اصلا مناسب نیست . در زمان رسیدگی به پرونده فرد باید اثبات نماید که جانش در خطر بوده و بتواند پلیس و مامورین اداره مهاجرت را متقاعد کند .
فرد متقاضی پناهندگی در ایتالیا نباید قبلا از کشور دیگری پناهندگی گرفته باشد و درخواست پناهندگی برای افراد با سابقه جرم و یا سوء پیشینه ممنوع است .
پس از بررسی پرونده درصورتی که فرد به عنوان پناهنده پذیرفته شود می تواند در خاک ایتالیا زندگی کند و پس از مدت پنج سال در صورت مرتکب نشدن هیچ جنایتی و پیروی از تمام قوانین کشور ایتالیا می تواند در نهایت تابعیت این کشور را بدست آورد .

مهاجرت به ایتالیا و اخذ تابعیت از طریق تولد

سیستم تابعیت کشورها بر دو اصل استوار است . اصل خاک و اصل خون
سیستم خاک به این معنا که هر کودکی در خاک کشوری متولد شود هر ملیتی که داشته باشد شهروند آن کشور به حساب می آید و می تواند تابعیت بگیرد اما اصل خون به این معناست که کودک در هر کشوری که متولد شود تابعیت والدین خود را می گیرد .
کشور ایتالیا هم مانند اکثر کشور های اروپایی از قانون خون پیروی می کند یعنی هر کودکی که پدر و مادر ایتالیایی داشته باشد و یا حداقل از والدین کودک ایتالیایی باشند می تواند اقامت دائم و تابعیت این کشور را بدست آورد .
البته در صورتی که کودکی در خاک کشور ایتالیا به دنیا بیاید و هویت و ملیت پدر و مادرش مشخص نباشد تابعیت این کشور را دریافت می کند .
در حالت کلی کودکی که پدر یا مادری ایتالیایی نداشته باشد اما در خاک کشور ایتالیا به دنیا بیاید اقامت و تابعیت این کشور را کسب نمی کند اما این امکان برایش فراهم است تا در یکی از شرایط زیر جهت درخواست شهروندی و تابعیت این کشور اقدام کند :
_ یک فرد خارجی با داشتن پدر و یا مادر بزرک ایتالیایی می تواند پس از مدت 2 سال اقامت در ایتالیا و پس از 18 سالگی برا شهروندی اقدام کند .
_ هر کودکی که هویت والدینش مشخص نباشد .
_ در صورتی که پدر و مادر اقامت دائم و شهروندی ایتالیا را داشته باشند فرزند ان ها هم تابعیت می گیرد .
_ اگر پدر یا مادر کودک خارج از ایتالیا متولد شده و زندگی کرده باشند اما پدربزرگ و مادربزرگ او در زمان تولد آن ها شهروند کانادا باشد می تواند تابعیت ایتالیا را بدست آورد .
از آن جایی که اخذ تابعیت از طریق تولد امری پیچیده و مشکل است پیشنهاد ما به شما این است که پیش از انجام هرگونه اقدامی حتما از مشاوران و کارشناسان ماهر در امر ویزا کمک و مشورت بگیرید .

مشاوران ما در دایناموندیال آماده خدمات رسانی به شما عزیزان در زمینه مهاجرت و اخد انواع ویزا است .

مهاجرت به ایتالیا و اخذ تابعیت از طریق ازدواج

از دیگر راه های مهاجرت به کشور ایتالیا مهاجرت از طریق ازدواج با یک فرد ایتالیایی است .
شرایط مهاجرت به ایتالیا از طریق ازدواج
_ هنگام ارائه درخواست برای مهاجرت و اقامت از طریق ازدواج باید 48 ماه از ازدواج گذشته باشد .
_ ارائه مدارک و سند ازدواج
_ ارائه دارک عدم درخواست طلاق
_ ارائه مدارک شناسایی و هویتی
_ ارائه درخواست به صورت اینترنتی
برخی افراد برای مهاجرت به ایتالیا و یا سایر کشور ها به دنبال هر راهی هستند و گاه اقدام به ازدواج سوری با فردی در ایتالیا می کنند تا از این طریق بتوانند به ایتالیا مهاجرت کنند و اقامت بگیردند که ما اصلا چنین کاری را تایید نمی کنیم چراکه دولت ایتالیا با سخت گیری قابل توجهی پرونده مهاجرت شما از طریق ازدواج را بررسی می کند و در صورت بروز کوچک ترین مشکل و یا فهمیدن صوری بودن ازدواج ، فورا شما را ریجکت کرده و از خاک این کشور اخراج می شوید .
در صورتی که ازدواج شما واقعی است پیشنهاد ما به شما این است تا فرآیند مهاجرت ، اخذ ویزا و اخذ اقامت خود را به کارشناسان مهاجرت بسپارید و یا از آن ها کمک بگیرید تا در کم ترین زمان ممکن و بدون هیچ مشکلی به کشور ایتالیا مهاجرت کنید .

ما در دایناموندیال به بهره مندی از برترین مشاوران و کارشناسان در امر مهاجرت و ویزا آماده ارائه خدمات مشاوره ، مهاجرت و اخذ ویزا به شما عزیزان هستیم .
در صورت تمایل به سنجیدن شرایط خود برای مهاجرت می توانید فرم های ارزیابی ما را تکمیل کرده و از مشاوره رایگان دایناموندیال بهره مند شوید و یا با مشاوران ما تماس بگیرید .

مهاجرت به ایتالیا از طریق کار و ویزای کار

کشور ایتالیا به دلیل داشتن نظام اقتصادی با ثبات و بازار کار خوب و پتانسیل کاری بالا مقصد مهاجرتی بسیاری از مهاجرانی است که می خواهند از طریق کار به کشور ایتالیا مهاجرت کنند .
اخذ ویزای کاری ایتالیا از طریق دریافت دعوتنامه از سوی کارفرما بهترین راه مهاجرت کاری مخصوصا برای ایرانیان است .
البته شرایطی که برای کارفرمای ایتالیایی وجود دارد اندکی سخت و پیچیده است به عنوان مثال کارفرما باید آگهی شغلی را به مدت 3 ماه در کشور ایتالیا بگذارد و در صورتی که پس از 3 ماه فردی از ایتالیا جهت کسب آن شغل پیدا نشد آنگاه می تواند برای به کار گیری یک فرد خارجی و مهاجر برای خود اقدام کند .
انواع ویزای کار ایتالیا به شرح زیر می باشد :
ویزای کار فصلی :
ویزای کار فصلی در کشور ایتالیا برای دو رشته در حوزه های کشاورزی و گردشگری وجود دارد . شرکت های ایتالیایی که در یکی از این دو صنعت مشغول به فعالیت اند می توانند برای خود پرسنل خارجی استخدام کنند . برای درخواست این نوع ویزا شرکت مربوطه باید درخواست خود را به وزارت کشور ایتالیا ارائه دهد . این نوع ویزا یکی از کوتاه ترین انواع ویزای کاری ایتالیا است و مدت اعتبار آ« بین 20 روز تا 3 ماه است .
ویزای اجازه کار موقت :
این نوع ویزای کار از محبوب ترین انواع ویزای کار ایتالیا و امکان اجازه موقت اما با مدت نامعلوم را به فرد می دهد . این نوع ویزا بسیار در میان مهاجران و شهروندانی که خارج از اتحادیه اروپا زندگی می کنند طرفدار دارد و یک مزیت خوب این ویزا این است که فرد دارای ویزای اجازه کار موقت اگر ایتالیا را در مدت اقامتش ترک کند می تواند مجددا و بدون نیاز به ویزا به این کشور بازگردد.
همچنین پس از گذشت 5 سال می تواند برای اقامت طولانی مدت در ایتالیا هم درخواست دهد .
ویزای اشتغال به کار :
این نوع ویزا باید توسط یک کارفرما گرفته شود . برای اخذ این نوع ویزا شرکت کارفرما باید از طرف اداره مهاجرت مجوز های لازم را کسب کند .
کارفرما باید شرایط زیر را دارا باشد :
_ باید یک قرارداد کاری برای کارمند تهیه و تضمین کند .
_ باید کارمند و ی کارگر خارجی خود را اسکان دهد .
_ باید پس از اتمام قرار داد با کارمند یا کارگر خارجی هزینه های مرخصی او را تامین کند .
_ اعتبار مجوز کار حداقل به مدت 2 سال باشد .
ویزای خوداشتغالی :
این نوع ویزای کار به کارآفرینان و یا افراد دارای مجوز کار کوتاه مدت اجازه می دهد تا بتوانند کسب و کار خود را داشته باشند و مجوز خوداشتغالی در ایتالیا به مدت 2 سال صادر می شود .

شرایط مهاجرت به ایتالیا و اخذ تابعیت

در اکثر روش های مهاجرتی به ایتالیا فرد پس از گدشت 58 سال اقامت در این کشور می تواند برای اقامت دائم ایتالیا اقدام نماید و پس از گذشت 10 سال هم با دارا بودن شرایط زیر می تواند برای اخذ پاسپورت و تابعیت ایتالیا درخواست دهد .
شرایط دریافت تابعیت و پاسپورت ایتالیا :
_ یادگیری و تسلط کامل به زبان ایتالیایی
_ عدم ارتکاب به جرم
_ پذیرفتن فرهنگ و جامعه ایتالیا
_ پیروی از کلیه قوانین ایتالیا
نکته لازم به ذکر در این قسمت این است که فرد از طریق مهاجرت تحصیلی و ویزای تحصیلی نمی تواند اقامت دائم کسب کند و پس از پایان تحصیل باید جهت دریافت اقامت دائم از روش های دیگری استفاده کند .

راه های مهاجرت به کشور ایتالیا

همان طور که در بالا ذکر شد راه های مختلفی برای مهاجرت به کشور ایتالیا وجود دارد . اما جدا از موارد بالا مهاجرت به ایتالیا از طریق انواع مختلفی از ویزا ها امکان پذیر است .
انواع ویزا و راه های مهاجرت به ایتالیا :

برای اطلاعات کلی درباره شرایط ، مدارک لازم و طریقه اقدام برای هر یک از ویزا های ایتالیا کافی است روی لینک مورد نظر کلیک کرده و اطلاعات مناسب را دریافت کنید .
همچنین مشاوران ما در دایناموندیال آماده مشاوره و راهنمایی به شما عزیزان هستند .
برای رزرو موقت مشاوره اینجا کلیک کنید .

پاسخ به سوالات متداول در زمینه مهاجرت به آلمان

اولین و مهم ترین گام برای مهاجرت به کشور مجارستان تحقیق و شناخت کامل انواع روش های مهاجرت به این کشور است ، پس از بررسی های لازم می توانید شرایط و مدارک لازم را تهیه کنید.

کشور ایتالیا به دلیل قرار گرفتن در اروپا و زیبایی های طبیعی و سیستم آموزشی مناسب مورد توجه مهاجران زیادی قرار گرفته است امت نرخ بیکاری بالا در این کشور کمی نگران کننده است .

انتخاب و یافتن بهترین را ه برای مهاجرت شما کاملا بستگی به شرایط شخص شما دارد اما مهاجرت از طریق تحصیل ، کار و سرمایه گذاری بهترین و مهم ترین روش های مهاجرت به ایتالیا هستند .

کم هزنیه ترین مهاجرت به ایتالیا مهاجرت از طریق ویزای کار است .

برای یافتن کار نیاز به یافتن کارفرما دارید و برای یافتن کارفرما شما نیازمند داشتن سابقه و رزومه کاری قوی دارید . از این رو می توانید رزومه خود را برای سازمان های کاریابی بفرستید و شغل مورد نظر خود را بیابید .

بهترین و پر درآمد ترین شغل ها در کشور ایتالیا شامل شغل های مربوط به گردشگری و آموزش می باشد که برای شغل های شما نیاز به تسلط به هر دو زبان ایتالیایی و انگیسی دارید .

شما میتوانید برای دریافت اطلاعات قانونی درباره مهاجرت به این کشور به سایت رسمی ایتالیا مراجعه کنید اما وکیل و کارشناسان مهاجرت میتوانند شما را در این زمینه بهتر راهنمایی کنند و روند دریافت ویزای شما را سرعت بخشند .

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید تعداد نظرات : 0

لطفا متن امنیتی نمایش داده شده در عکس زیر را تایپ نمایید.

نظرات کاربران