TAVANA logo

راه های مهاجرت به فرانسه و شرایط عمومی این کشور برای مهاجران

مهاجرت به فرانسه

آنچه در این مقاله می خوانیم :

شرایط عمومی کشور فرانسه

فرانسه کشوری واقع در اروپای غربی است و با مساحتی حدود 640.679 جز پهناور ترین کشور های قاره اروپا به حساب می آید . جمعیت مردم این کشور 66،121.000 نفر است که جز پرجمعیت ترین کشور های اروپا هم محسوب می شود . پایتخت آن شهر زیبای پاریس است . فرانسه از نظر موقعیت جغرافیایی در همسایگی آلمان ، سوئیس ، ایتالیا ، اسپانیا و بلژیک قرار دارد و همچنین به آب های دریای مدیرترانه و اقیانوس اطلس هم دسترسی دارد .
کشور فرانسه پس از آلمان ، سوئیس و انگلیس جز مهم ترین کشور های اروپا در زمینه فرهنگی ، سیاسی و اقتصادی است . زبان رسمی مردم این کشور فرانسوی و واحد رسمی پول این کشور یورو است اما از فراک هم استفاده می شود .
کشور فرانسه همچنین در جز یکی از قدرت های بزرگ در صنعت و سیاست در دنیا شناخته شده است . فرانسه دارای ششمین اقتصاد بزرگ جهان است و از نظر نظر اسمی دارای سومین اقتصاد بزرگ و قدرتمند در اروپا است . سیستم اقتصاد فرانسه شامل دو بخش دولتی و خصوصی استو این کشور دهمین کشور پر درآمد در دنیا است .
آب و هوای کشور فرانسه در مناطق و شهر های مختلف بسیار متفاوت و متنوع است به گونه ای که اگر در یکی از شهر های فرانسه شبی بسیار سرد را سپری کرده باشید در شهری دیگر ممکن است اب و هوا گرم و معتدل باشد . بخش های شمالی و شمال غربی فرانسه عموما دارای آب و هوای معتدل اند و بخش های جنوبی این کشور آب و هوای مدیترانه ای دارند ، بخش های غربی این کشور دارای آب و هوا و اقلیم اقیانوسی با بارش های فراوان است .
آب و هوا در شهر پاریس معمولا بدون برف است و بارش باران هم به صورت نم نم و مه به وجود می آید .
حمل ونقل شهری در کشور فرانسه بسیار آسان و در دسترس است . دولت این کشور به آموزش توجه ویژه ای دارد و بهترین سیستم آموزشی را برای دانش اموزان و داشجویان فراهم نموده است .
حتی با وجود شیوع ویروس کرونا میزان مهاجرت به کشور فرانسه کاهش چندانی نداشته است و همواره افراد زیادی تمایل دارند تا از طریق راه های مختلف و انواع ویزای این کشور به فرانسه مهاجرت کرده و آن جا ساکن شوند .

مهاجرت به فرانسه

شرایط زندگی در کشور فرانسه

کشور فرانسه به عنوان یکی از قدیمی ترین کشور های اروپای غربی به دلیل داشتن فرهنگ غنی ف سیاست و اقتصاد قدرتمند و پیشرفت های علمی بسیار در تمام دنیا شهرت زیادی پیدا کرده است و نظر بسیاری از مهاجران به خود جلب نموده است .
همان طور که در بالا بیان کردیم کشور فرانسه ششمین اقتصاد قدرتمند جهان را دارد و همچنین دارای رتبه سوم در دارا بودن قدرت های هسته ای است . کشور فرانسه همچنین دارنده چهارمین رتبه جهانی از نظر آثار تاریخی و طبیعیه ثبت شده در یونسکو است .
مردم این کشور بیشتر به زبان فرانسوی صحبت می کنند و تمایلی به یادگیری و یا صحبت به زبان های دیگر را ندارند . فرانسه مردمی شاد و خونگرم دارد و آن ها رضایت کاملی از سطح و امکانات زندگی خود دارند
کشور فرانسه پتانسل و بازار کاری بسیار خوب و مناسبی برای نیرو های کار متخصص و ماهر مهاجر دارد .
بسیاری از خدمات اجتماعی در فرانسه نظیر آموزش ، درمان ، مراقبت های پزشکی و بهداشتی و بازنشستگی در کشور فرانسه رایگان است و زندگی در فرانسه از استاندارد های بسیار بالایی برخوردار است .
احترام به حقوق شهروندی ، برابری جنسیتی و نژادی ، رعایت حق مالکیت ، ازادی های سیاسی و مذهبی و شاخص های بالای توسعه انسانی از مزایای زندگی در کشور فرانسه است و این کشور را به کشوری فوق العاده ایده آل برای مهاجران تبدیل کرده است .
در صورتی که در کشور فرانسه از پوشش بیمه درمانی برخوردار باشید می توانید پزشک خود انتخاب کنید ( پزشکی که با شرکت های بیمه قرارداد داشته باشد ) و از این طریق این امکان وجود دارد که تا 70 % از هزینه های درمانی به بیمار باز گردد .

هزینه های زندگی در کشور فرانسه

هزینه های زندگی در کشور فرانسه با توجه به نوع و شرایط زندگی فرد و شهر محل اقامت بسیار متفاوت است اما به طور میانگین می توانیم بگوییم هزینه های زندگی در مدت یک ماه برای یک نفر حدود 900 تا 1.200 یورو می باشد و این هزینه ها برای یک خانواده دو نفره حدود 1.500 تا 1.700 یورو است .
در ادامه برخی هزینه های زندگی در کشور فرانسه در سال 2021 را باری شما گردآوری کرده ایم.

دریافت مشاوره رایگان از طریق

هزینه اجاره مسکن در کشور فرانسه :

اجاره آپارتمان هزینه به یورو
آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 654.47 €
آپارتمان یک خوابه در خارج از مرکز شهر 531.19 €
آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر 1،300.53 €
آپارتمان سه خوابه در خارج از مرکز شهر 978.37 €

هزینه حمل و نقل در کشور فرانسه :

حمل و نقل هزینه به یورو
بلیط یک طرفه اتوبوس و مترو 1.60 €
کرایه ماهانه حمل و نقل عمومی 51 €
تعرفه تاکسی برای هر 1 کیلومتر 1.56 €
هر لیتر بنزین 1.44 €

هزینه های مواد غذایی در کشور فرانسه :

مواد غذایی هزینه به یورو
بطری 0.33 لیتری کوکاکولا 2.37 €
1 لیتر شیر 0.94 €
500 گرم نان 1.29 €
1 کیلوگرم برنج 1.63 €
12 عدد تخم مرغ 2.60 €
1 کیلوگرم پنیر محلی 15.18 €
1 کیلوگرم سینه مرغ 10.22 €
1 کیلوگرم گوشت گاو 15.76 €
1 کیلوگرم گوجه فرنگی 2.44 €
1 کیلوگرم سیب زمینی 1.58 €
1 کیلوگرم پیاز 1.76 €
1 سر کاهو 1.11 €
بطری 1.5 لیتری آب 0.59 €

مهاجرت به فرانسه از طریق پناهندگی

پیش از هر چیز لازم به ذکر است موسسه دایناموندیال هیچگونه خدماتی در زمینه اقدام برای پناهندگی ارائه نمی دهد و این مطلب صرفا جهت آگاهی شما عزیزان فراهم شده است .
پناهنده یا پناهجو شخصی است که به دلیل مشکلات مذهبی ، نژادی ، سیاسی ، دینی ، فرهنگی و موارد این چنینی امکان زندگی در کشور خود را ندارد و در معرض تعقیب ، آزار یا مرگ است از این رو به کشورهای دیگر پناهنده میشود . قانون پذیرش پناهنده در کشورها توسط کنواسیون حقوق بشردر راستای حمایت از حقوق انسانی و قوانین بشردوستانه به تصویب رسیده است .
مهاجرانی که قصد دارند از طریق پناهندگی به کشور فرانسه مهاجرت کنند باید در سازمان PADA که سازمانی مستقل در کشور فرانسه برای پناهندگان است ثبت نام کنند . پس از ثبت نام ماموران این سازمان با پناهجویان در ارتباط خواهند بود و در فرآیند پناهندگی و آماده سازی مدارک به پناهجویان کمک می کنند . پناهندگان باید درخواست خود را به پلیس محلی کشور فرانسه نیز ارائه دهند .
پس از این مراحل مهاجر پناهنده با دو مامور که یکی از طرف از طرف اداره مهاجرت و دیگری از طرف حوزه اداری کشور فرانسه است ملاقات می کد و از او اثر انگشت گرفته می شود . پناهنده باید فرمی با عنوان OFPRA که برای حفاظت از پناهندگان تعبیه شده است را نیز پر کند . پر کردن فرم و ارسال مدارک تا زمان دریافت نتیجه از OFPRA حدود بیست و یک روز طول می کشد . سپس روزی جهت مصاحبه برای فرد مشخص می شود که در آن باید بتواند پلیس و مامور اداره مهاجرت را متقاعد کند که او را به عنوان پناهنده در کشور فرانسه بپذیرند . پس از مصاحبه تا زمان اعلام نتیجه نهایی فرد پناهنده در کمپ های مخصوص پناهندگان اسکان داده می شود .

مهاجرت به فرانسه از طریق تولد

سیستم تابعیت کشورها بر دو اصل استوار است . اصل خاک و اصل خون
سیستم خاک به این معنا که هر کودکی در خاک کشوری متولد شود هر ملیتی که داشته باشد شهروند آن کشور به حساب می آید و می تواند تابعیت بگیرد اما اصل خون به این معناست که کودک در هر کشوری که متولد شود تابعیت والدین خود را می گیرد .
کشور فرانسه در زمینه اخذ تابعیت از قانون خون پیروی می کند ، به این معنا که یک کودک تنها در صورتی می تواند اقامت کشور فرانسه را دریافت کند که هر دو والدین او یا یکی از والدین او تابعیت ، اقامت دائم و یا شهروندی کشور فرانسه را داشته باشد .
بر اساس قانون خون اگر کودکی که والدین فرانسوی دارد به هر دلیلی در کشوری غیر از کشور فرانسه متولد شود می تواند تابعیت کشور فرانسه را دریافت کند .

مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج

یکی از راه های مهاجرت به فرانسه و اخذ اقامت و تابعیت این کشور از طریق ازدواج با فردی فرانسوی و یا ازدواج با فردی که اقامت دائم کشور فرانسه را دارد است . کشور فرانسه در طی سال های اخیر با توجه به حجم زیاد مهاجران و سواستفاده هایی که برخی افراد جهت مهاجرت به این کشور از طریق ازدوج کرده اند قوانین و شرایطی سخت گیرانه تر برای مهاجران خاستار اقامت در فرانسه از طریق ازدواج لحاظ کرده است تا زوج ها بتوانند صداقت و واقعی بودن ازدواج و روابط عاطفی خود را اثبات کنند . از جمله این شرایط زندگی مشترک چن د ساله و در یک خانه با شریک زندگی است .
در این روش مهاجرت به متقاضی ابتدا ویزای اقامت یک ساله تعلق می گیرد که تا مدت 4 سال قابل تمدید است و پس از گشذت 4 سال از زندگی مشترک و اقامت در کشور فرانسه فرد می تواند برای تابعیت و اقامت دائم کشور فرانسه اقدام کند .
برخی افراد برای مهاجرت به فرانسه و یا سایر کشور ها به دنبال هر راهی هستند و گاه اقدام به ازدواج سوری با فردی در فرانسه می کنند تا از این طریق بتوانند به فرانسه مهاجرت کنند و اقامت بگیردند که ما اصلا چنین کاری را تایید نمی کنیم چراکه دولت فرانسه با سخت گیری قابل توجهی پرونده مهاجرت شما از طریق ازدواج را بررسی می کند و در صورت بروز کوچک ترین مشکل و یا فهمیدن صوری بودن ازدواج ، فورا شما را ریجکت کرده و از خاک این کشور اخراج می شوید .
در صورتی که ازدواج شما واقعی است پیشنهاد ما به شما این است تا فرآیند مهاجرت ، اخذ ویزا و اخذ اقامت خود را به کارشناسان مهاجرت بسپارید و یا از آن ها کمک بگیرید تا در کم ترین زمان ممکن و بدون هیچ مشکلی به کشور فرانسه مهاجرت کنید .

ما در دایناموندیال به بهره مندی از برترین مشاوران و کارشناسان در امر مهاجرت و ویزا آماده ارائه خدمات مشاوره ، مهاجرت و اخذ ویزا به شما عزیزان هستیم .
در صورت تمایل به سنجیدن شرایط خود برای مهاجرت می توانید فرم های ارزیابی ما را تکمیل کرده و از مشاوره رایگان دایناموندیال بهره مند شوید و یا با مشاوران ما تماس بگیرید .

مهاجرت به فرانسه از طریق ویزای کار

متقاضیان مهاجرت به کشور فرانسه از طریق ویزای کار باید بتوانند برای خود در کشور فرانسه یک کارفرما پیدا کنند و از طرف آن کارفرما دعوتنامه دریافت کنند . دعوتنامه ی کارفرمای فرانسوی در صورتی مورد تایید قرار می گیرد که شغل به مدت سه ماه در فرانسه آگهی شده باشد و پس از گذشت این مدت هیچ فردی از کشورفرانسه برای این کار پیدا نشده باشد ، در این صورت است که دعوتنامه ی کارفرما مورد قبول واقع می شود .
فردی که از طریق ویزای کار و دعوتنامه کاری به کشور فرانسه مهاجرت می کند پس از گذشت 5 سال می تواند جهت اخذ اقامت دائم و پس از آن تابعیت کشور فرانسه اقدام کند .
از مهم ترین عوامل پذیرش درخواست مهاجرت و ویزای کاری شما داشتن مدرک تحصیلی مرتبط و سابقه کاری ، شرایط سنی مناسب ، تسلط به زبان فرانسوی و دریافت دعوتنامه از طرف یک کارفرمای معتبر در کشور فرانسه است .
متقاضیان دریافت ویزای کار فرانسه و مهاجرت کاری به فرانسه باید Blue Card این کشور را دریافت کنند و جهت اخذ Blue Card داشتن مدارک زبان و مدرک لیسانس یا بالاتر الزامی است .
همچنین فرد بادی بتواد حقوقی معادل 53 هزار یورو در سال بدست آورد .

راه های مهاجرت به فرانسه

همان طور که در بالا ذکر شد راه های مختلفی برای مهاجرت به کشور فرانسه وجود دارد . اما جدا از موارد بالا مهاجرت به فرانسه از طریق انواع مختلفی از ویزا ها امکان پذیر است .
راه های اخذ ویزا و مهاجرت به فرانسه :

برای اطلاعات کلی درباره شرایط ، مدارک لازم و طریقه اقدام برای هر یک از ویزا های فرانسه کافی است روی لینک مورد نظر کلیک کرده و اطلاعات مناسب را دریافت کنید .

همچنین مشاوران ما در دایناموندیال آماده مشاوره و راهنمایی به شما عزیزان هستند .
برای رزرو موقت مشاوره اینجا کلیک کنید .

پاسخ به سوالات متداول در زمینه مهاجرت به فرانسه

اولین و مهم ترین گام برای مهاجرت به کشور فرانسه تحقیق و شناخت کامل انواع روش های مهاجرت به این کشور است ، پس از بررسی های لازم می توانید شرایط و مدارک لازم را تهیه کنید.

شرایط شخصی شما مشخص کننده بهترین راه برای مهاجرتتان به فرانسه است اما به طور کلی ویزای کار فرانسه ، ویزای تحصیلی فرانسه و ویزای سرمایه گذاری این کشور از بهترین راه های مهاجرت به فرانسه است .

روش های مهاجرت کاری مثل دریافت پیشنهاد کاری از جمله کم هزینه ترین راه های مهاجرت به فرانسه است .

برخورداری این کشور از سیستم آموزشی ارزان و گاه رایگان ، فضای کاری ایده آل ، کیفیتی زندگی بالا و جاذبه های گردشگری زیبا این کشور را به یکی از بهترین کشور ها برای مهاجران تبدیل کرده است .

مدارک شناسایی و هویتی ، مدارک مالی ، مدارک تحصیلی ، گواهی سلامت پزشکی و گواهی عدم سوء پیشینه از جمله مدارک کلی جهت مهاجرت به فرانسه است .

تحصیل در فرانسه و مهاجرت به این کشور از طریق ویزای تحصیلی بهترین راه مهاجرت به فرانسه برای ایرانیان است .