TAVANA logo

راه های مهاجرت به مجارستان و شرایط عمومی این کشور برای مهاجران

مهاجرت به مجارستان

آنچه در این مقاله می خوانیم :

شرایط عمومی کشور مجارستان

مجارستان کشوری واقع در اروپای مرکزی با مساحتی حدود 93،030 کیلومتر مربع است . جمعیت مردم این کشور 9،772،756 نفر است . زبان رسمی مردم این کشور مجاری است و واحد پول رسمی آن ها فورینت است اما ارز موجود در این کشور یورو است . کشور مجارستان در موقعیت بسیار خوب جغرافیایی قرار دارد به طوری که از سمت شمال با اسلواکی ، از جنوب با اسلوونی ، از غرب با اتریش و از شرق با رومانی و اوکراین هم مرز است . مردم مجارستان بسیار مهم نواز اند و فرهنگ این کشور از جمله معروف ترین فرهنگ های اروپا به حساب می آید . پایتخت این کشور شهر بوداپست است که قطب علمی و فرهنگی در اروپا محسوب می شود .
آب و هوای کشور مجارستان معتدل است ، در تابستان این کشور بسیار گرم و در زمستان بسیار سرد اما در فصول بهار و پاییز مجارستان دارای آب و هوای خنک و معتدلی می باشد .
طبق بررسی های جهانی کشور مجارستان از میان 191 کشور دنیا در زمینه اقتصد قوی و پیشرفته رتبه 58 ام را دارد و همچنین کشور مجارستان جز کشور های حوزه شینگن است و همین مورد سبب شده تا مهاجران زیادی سالانه این کشور را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب نمایند علاوه بر این هزینه های زندگی در کشور مجارستان برای مهاجران پایین است .
مهم ترین شهر های کشور مجارستان بوداپست ، دبرسن ، پچ و سگد هستند .
کشور مجارستان جز کشور های پر درآمد اروپا است و کیفیت وسطح زندگی در این کشور استاندارد های بالایی دارد .

مهاجرت به مجارستان

جهت درخواست مشاوره برای یافتن بهترین روش مهاجرت برای خود با مشاوران ما در تماس باشید .

شرایط زندگی در مجارستان

مجارستان کشوری است که از نظر هزینه های زندگی یک از ارزان ترین کشور ها برای مهاجران است . تمامی هزینه های زندگی از مسکن گرفته تا خدمات و حمل و نقل و درمان و تحصیل در این کشور نسبت به سایر کشور های روپایی و کشور های حوزه شینگن ارزان تر و مناسب تر است .
همان طور که گفتیم موقعیت مناسب جغرافیایی کشور مجارستان و هم مرز بودن این کشور با بسیاری از شهر های پیشرفته و قدرتمند جهان سبب شده تا اقتصاد کشور مجارستان در موقعیت بسیار خوبی قرار بگیرد .
یک از مزایای بسیار خوب کشور مجارستان برای مهاجران دستیابی به درآمد بالا و امکان اشتغال در این کشور است . مجارستان پتانسیل بسیار بالایی برای جذب نیروی کار جوان و ماهر دارد .
از آنجایی که اقتصاد کشور مجارستان در حال توسعه و پیشرفت است بازار کار برای مهاجران و همچنین فارغ التحصیلان محیا است .
تدریس در مدارس و دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی است و همچنین مدارک دانشگاهی این کشور در تمام جهان معتبر و شناخته شده است .
وضعیت بهداشتی و درمانی این کشور هم از کیفیت خوبی برخودارند . بیمارستان ها و مراکز درمانی مجارستان بسیار مجهز بوده و کشور مجارستان همچنین از نظر تولید گیاهان دارویی رتبه دوم در دنیا را دارد . دانشجویان در کشور مجارستان تحت پوشش بیمه قرار می گیرند بخش بسیار زیادی از هزینه های درمانی آنها توسط شرکت های بیمه تامین می شود از این رو کشور مجارستان کشوری محبوب برای مهاجرت دانشجویان به حساب می آید .
می توان گفت وضعیت زندگی و سطح رفاه مهاجرانی که به کشور مجارستان مهاجرت می کنند از سطح زندگی و رفاه مردم مجارستان بیشتر است و از این رو کشور مجارستان به مهاجران به چشم یک فرصت اقتصادی نگاه می کند و شرایط مناسبی برای ورود مهاجران به این کشور قرار داده است .

دریافت مشاوره رایگان از طریق

هزینه های زندگی در مجارستان

هزینه های زندگی در کشور مجارستان شامل هزینه های خوراک ، پوشاک ، خدمات ، حمل و نقل ، مسکن و بهداشت و درمان است . گران ترین مجارستان برای زندگی شهر بوداپست است و پس از این شهر ، شهر های سگد ، دبرسن ، پکس و میسکولک جز کم هزینه ترین شهر های این شکور برای مهاجران به حساب می آید .
به طور کلی می توان گفت هزینه های زندگی بدون احتساب هزینه مسکن در یک ماه برای یک فرد حدود 600 یورو است .
هزینه های مسکن و اجاره آپارتمان بدون در نظر گرفتن هزینه های شارژ ساختمان و قبوض در ماه حدود 500 یورو می شود و هزینه شارژ آپارتمان و قبوض به طور میانگین 100 یورو است . در مجموع هزینه های اولیه زندگی در کشور مجارستان در یک ماه برای یک نفر حدود 1100 تا 1200 یورو است .

هزینه های اجاره آپارتمان در مجارستان :

اجاره آپارتمان هزینه به یورو
آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 387.62
آپارتمان یک خوابه در خارج از مرکز شهر 288.65
آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر 686.07
آپارتمان سه خوابه در خارج مرکز شهر 491.04

هزینه های حمل و نقل در مجارستان :

حمل و نقل هزینه به یورو
بلیط یک طرفه حمل و نقل عمومی 1.08
کرایه ماهیانه حمل و نقل عمومی 29.25
تعرفه تاکسی برای هر 1 کیلومتر 0.92
هر لیتر بنزین 1.19

هزینه های خدمات در مجارستان :

خدمات هزینه به یورو
هزینه های آب ، برق ، گاز 145.16
هر دقیقه مکالمه با تلفن همراه 0.08
اینترنت با سرعت 60 مگابایت بر ثانیه 12.44

مهاجرت به مجارستان از طریق پناهندگی

پیش از هر چیز لازم به ذکر است موسسه دایناموندیال هیچگونه خدماتی در زمینه اقدام برای پناهندگی ارائه نمی دهد و این مطلب صرفا جهت آگاهی شما عزیزان فراهم شده است .
پناهنده یا پناهجو شخصی است که به دلیل مشکلات مذهبی ، نژادی ، سیاسی ، دینی ، فرهنگی و موارد این چنینی امکان زندگی در کشور خود را ندارد و در معرض تعقیب ، آزار یا مرگ است از این رو به کشورهای دیگر پناهنده میشود . قانون پذیرش پناهنده در کشورها توسط کنواسیون حقوق بشردر راستای حمایت از حقوق انسانی و قوانین بشردوستانه به تصویب رسیده است .
سیستم پناهندگی در مجارستان دقیق ترین و سریع ترین سیستم پناهندگی در کل اروپا است . جهت اخذ پناهندگی کشور مجارستان فرد باید درخواست خود را به اداره مهاجرت مجارستان یا پلیس این کشور بدهد و پس از آن فرد پناهجو به کمپ های مخصوص نگه داری و اسکان پناهندگان برده می شوند تا زمان رسیدگی به پرونده آنها برسد . در صورتی که فرد متقاضی مهاجرت به مجارستان از طریق پناهندگی بتواند شرایط نابسامان کمپ های اسکان پناهندگی را تحمل کن د ودولت این کشور هم درخواست وی را جهت کسب پناهندگی بپذیرد می تواند وارد خاک مجارستان شود اما روش پناهندگی روشی بسیار سخت و خطرناک است و به هیچ عنوان توصیه نمی شود .

مهاجرت به مجارستان و اخذ تابعیت از طریق تولد

سیستم تابعیت کشورها بر دو اصل استوار است . اصل خاک و اصل خون
سیستم خاک به این معنا که هر کودکی در خاک کشوری متولد شود هر ملیتی که داشته باشد شهروند آن کشور به حساب می آید و می تواند تابعیت بگیرد اما اصل خون به این معناست که کودک در هر کشوری که متولد شود تابعیت والدین خود را می گیرد .
سیستم تابعیت کشور مجارستان از قانون اصل خون پیروی می کند ینی کودکی که در خاک این کشور به دنیا بیاید نمی تواند تابعیت این کشور را کسب کند مگر در شرایط زیر :
_ حداقل یکی از والدین تابعیت کشور مجارستان را داشته باشند .
_ کودکی که به فرزند خواندگی توسط اتباع مجارستان پذیرفته شده باشد که پس از 3 سال می تواند تابعیت این کشور را کسب کند .
_ اگر والدین کودک تبعه مجارستان نباشند باید به مدت 5 سال در خاک کشور مجارستان کند تا بتواند تابعیت این کشور را بدست آورد.
_ در صورتی که هویت و ملیت والدین کودک مشخص نباشد می تواند تابعیت مجارستان را دریافت کند.

مهاجرت به مجارستان و اخذ تابعیت از طریق ازدواج

یک از راه ای مهاجرت به مجارستان و اخذ اقامت این کشور مهاجرت از طریق ازدواج است . ازدواج با یک فرد شهروند و تبعه مجارستان می تواند سبب کسب اقامت دائم و تابعیت این کشور شود . فرد متقاضی مهاجرت به مجارستان از طریق ازدواج باید بتواند اثبات کند که ازدواج او با یک فرد شهروند مجارستان واقعی است از این رو مدارک زیر جهت کسب اقامت و اجازه مهاجرت از طریق ازدواج برای اون صادر شود .
مدارک مورد نیاز :
_ سند رسمی ازدواج
_ اثبات وجود رابطه عاطفی بین زوج
_ اثبات توانایی مالی همسر برای پوشش هزینه های زندگی
_ مدارک کامل شناسایی
_ مدارک شغلی همسر
_ تکمیل و ارائه مدارک و فرم های سفارت
برخی افراد برای مهاجرت به مجارستان و یا سایر کشور ها به دنبال هر راهی هستند و گاه اقدام به ازدواج سوری با فردی در مجارستان می کنند تا از این طریق بتوانند به مجارستان مهاجرت کنند و اقامت بگیردند که ما اصلا چنین کاری را تایید نمی کنیم چراکه دولت مجارستان با سخت گیری قابل توجهی پرونده مهاجرت شما از طریق ازدواج را بررسی می کند و در صورت بروز کوچک ترین مشکل و یا فهمیدن صوری بودن ازدواج ، فورا شما را ریجکت کرده و از خاک این کشور اخراج می شوید .
در صورتی که ازدواج شما واقعی است پیشنهاد ما به شما این است تا فرآیند مهاجرت ، اخذ ویزا و اخذ اقامت خود را به کارشناسان مهاجرت بسپارید و یا از آن ها کمک بگیرید تا در کم ترین زمان ممکن و بدون هیچ مشکلی به کشور مجارستان مهاجرت کنید .
ما در دایناموندیال به بهره مندی از برترین مشاوران و کارشناسان در امر مهاجرت و ویزا آماده ارائه خدمات مشاوره ، مهاجرت و اخذ ویزا به شما عزیزان هستیم .
در صورت تمایل به سنجیدن شرایط خود برای مهاجرت می توانید فرم های ارزیابی ما را تکمیل کرده و از مشاوره رایگان دایناموندیال بهره مند شوید و یا با مشاوران ما تماس بگیرید .

مهاجرت به مجارستان از طریق کار

امکان مهاجرت به مجارستان از طریق ویزای کار این شکور برای مهاجران جویای کاری که قصد دارند در یک شرکت در مجارستان مشغول به کار و زندگی شوند وجود دارد . متقاضیان مهاجرت به مجارستان از طریق ویزای کار باید از طرف یک کارفرما در کشور مجارستان یک پیشنهاد کاری دریافت کنند . داشتن مهارت زبان مجاری برای متقاضیان مهاجرت از طریق ویزای کار مجارستان توصیه می شود و امکان یافتن شغل و کارفرما را افزایش می دهد .
ویزای کار مجارستان از نوع ویزای گروه D این کشور است که در ابتدا سبب اجازه ورود و اقامت 30 روزه در کشور مجارستان را فراهم می کند .
هزینه دریافت ویزای کار مجارستان برای مهاجران 60 یورو است و مدت زمان بررسی و اعلام نتیجه درخواست ویزای کار مجارستان حدودا 70 روز طول می کشد .
از جمله مشاغل محبوب و مورد نیاز مجارستان می توان به موارد زیر اشاره کرد :
_ مدیر فروش
_ مدیر امور مالی
_ کارشناس حسابداری
_ کارشناس IT
_ مدیر شبکه
_ مدیر سئو
_ توسعه دهنده نرم افزار
_ تحلیل گر امنیت نرم افزار
در صورتی که شما بخواهید کار یا کارفرمای بهتری برای خود بیابید این اجازه به شما داده می شود که به مدت 90 تا 180 روز به کشور های حوزه شینگن سفر کنید اما نمی توانید به کار و کسب و درآمد در کشور های حوزه شینگن مشغول شوید . اگر موفق به یافتن کارفرمای جدید شدید باید مجددا برای اخذ ویزای کار مجارستان اقدام کنید .

مزایای مهاجرت به مجارستان

از جمله مزایای مهاجرت به مجارستان می توان به موارد زیر اشاره کرد :
_ مهاجرت بدون نیاز به مدرک زبان
_ هزینه های پایین و مقرون به صرفه زندگی
_ امکان تحصیل به زبان انگلیسی
_ شانس بالا در اخذ ویزای این کشور برای ایرانیان
_ امکان اخذ اقامت از طریق خوداشتغالی
_ امکان سفر و مهاجرت آسان به کشور های حوزه شینگن

 مزایای مهاجرت به مجارستان

راه های مهاجرت به مجارستان

همان طور که در بالا ذکر شد راه های مختلفی برای مهاجرت به کشور مجارستان وجود دارد . اما جدا از موارد بالا مهاجرت به مجارستان از طریق انواع مختلفی از ویزا ها امکان پذیر است .
راه های اخذ ویزا و مهاجرت به مجارستان :

برای اطلاعات کلی درباره شرایط ، مدارک لازم و طریقه اقدام برای هر یک از ویزا های مجارستان کافی است روی لینک مورد نظر کلیک کرده و اطلاعات مناسب را دریافت کنید .

همچنین مشاوران ما در دایناموندیال آماده مشاوره و راهنمایی به شما عزیزان هستند .
برای رزرو موقت مشاورهاینجا کلیک کنید .

پاسخ به سوالات متداول در زمینه مهاجرت به مجارستان

اولین و مهم ترین گام برای مهاجرت به کشور مجارستان تحقیق و شناخت کامل انواع روش های مهاجرت به این کشور است ، پس از بررسی های لازم می توانید شرایط و مدارک لازم را تهیه کنید.

بهترین روش مهاجرت به مجارستان با توجه به شرایط شما متفاوت ایت اما به طور کلی بهرتین روش های مهاجرت به مجارستان از طریق کار ، تحصیل و سرمایه گذاری است .

دریافت پیشنهاد کاری و مهاجرت از این طریق کم هزینه ترین روش مهاجرت به مجارستان است پس از کار تحصیل در مجارستان کم هزینه ترین روش برای مهاجرت به این کشور است .

خیر ، جز در مورد ویزای کار تسلط به زبان انگلیسی برای مهاجرت به مجارستان کافی است .

پس از گذشت 5 سال از اقامت در کشور مجارستان امکان دریافت اقامت دائم این کشور وجود دارد .

شما میتوانید برای دریافت اطلاعات قانونی درباره مهاجرت به این کشور به سایت رسمی مجارستان مراجعه کنید اما وکیل و کارشناسان مهاجرت میتوانند شما را در این زمینه بهتر راهنمایی کنند و روند دریافت ویزای شما را سرعت بخشند .

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید تعداد نظرات : 0

لطفا متن امنیتی نمایش داده شده در عکس زیر را تایپ نمایید.

نظرات کاربران