TAVANA logo

راه های مهاجرت به هلند و شرایط عمومی این کشور برای مهاجران

مهاجرت به هلند

آنچه در این مقاله می خوانیم :

شرایط عمومی کشور هلند

هلند کشوری کوچک واقع در اروپای غربی است و میان دو کشور آلمان و بلژیک قرار گرفته است . این کوچک اما زیبا به کشور گل ها یا کشور آسیاب های باید معروف است و در سرتاسر این کشور جایی نیست که شما انواع گل ها مخصوصا گل های لاله را نبینید .
کشور هلند به دلیل داشتن مرز مشترک با کشور های بلژیک و آلمان و همچنین داشتن مرز و راه های آبی با انگستان از سمت غرب جز یکی از مهم ترین کشور های عضو اتحادیه اروپا به حساب می آید .
هلند با مساحتی حدود 41.543 کیلومتر مربع جز کشور های کوچک و کم وسعت اروپا محسوب می شود اما از نظر جمعیت با داشتن حدود 17.131.000 جمعیت از کشور های پرجمعیت در قاره اروپا به حساب می آید . واحد رسمی پول این کشور یورو می باشد و مردم این کشور به زبان هلندی صحبت می کنند . پایخت هلند هم شهر زیبای آمستردام است . کشور هلند طی سال های اخیر به دلیل حجم مهاجرانی که به این کشور وارد شدند جز کشور های چند فرهنگی شد به طوری که یک پنجم از جمعیت این کشور را مهاجران خارجی تشکیل داده اند .
هلند یکی از کشورهای بسیار با ثبات اقتصادی در قاره اروپا است . کشور هلند پس از آمریکا توانسته رتبه دوم را در میان کشور های صادر کننده محصولات کشاورزی و غذایی بدست آورد .
بزرگترین بندر اروپا به نام روتردام در کشور هلند قرار دارد . در واقع می توان گفت موقعیت جغرافیایی مناسب هلند در اروپا این کشور را نه تنها از نظر اقتصادی و سیاسی کشوری مناسب برای زندگی ساخته است بلکه این کشور را به مکانی فوق العاده برای تحصیل و کار هم تبدیل نمونده اند . همچنین کشور هلند با دارا بودن تجارت سالم و بهره گیری از نیرو های کار ماهر و تحصیل کرده بستر مناسبی را برای سرمایه گذاران خارجی فراهم نموده است . از جمله ویژگی های خوب کشور هلند تسلط مردم این کشور به زبان هلندی است .
این کشور زیبا همچنین دارای یکی از بهترین سیستم های درمانی و آموزشی است . آزادی و سطح رفاه اجتماعی ، کیفیت زندگی بین المللی و نرخ پایین جرم و جنایت در کشور یکی از بهترین و محبوب ترین کشور ها برای مهاجرت از نظر مهاجران است .

مهاجرت به هلند

شرایط زندگی در هلند

به جرئت می توان گفت کشور هلند یکی از بهترین کشورهای نه تنها اروپا بلکه کل جهان برای زندگی است . هلند از نظر امنیت ، آرامش و رفاه جزء یکی از بهترین کشور ها با استاندارد های بالا است . این کشور سالانه عده زیادی از مهاجران را از راه های مختلف مهاجرت کاری ، تحصیلی ، سرمایه گذاری و ... به خود جلب می کند .
کشور هلند توانسته است رتبه 10 را از میان برترین کشور های جهان از نظر پتانسیل کاری ، استاندارد های زندگی ، رفاه و حقوق شهروندی مناسب در دنیا به خود اختصاص دهد .
میزان رضایتمندی مردم این کشور همواره بالا بوده است و هزینه های زندگی در این کشور زیبا به نسبت هزینه های زندگی در سایر شهر های اروپا پایین تر است .
نرخ بیکاری در کشور هلند حدود 4.6 درصد است و تقریبا 95 % مردم این کشور دارای شغل هستند اما با این وجود رفاه اقتصادی در کشور اتریش در سطح بالایی قرار دارد .
آب و هوای کشور هلند بسیار معتدل است . زمستان های این کشور خنک و ملایم و تابستان ها معتدل و اندکی گرم است . شما می توانید در تمام فصول این کشور بارش باران را ببینید . همانطور که گفتیم کشور هلند با وجو داشتن وسعت کم جز پرجمعیت ترین کشور های اروپا شناخته شده است که می توان گف بیشتر رشد جمعیت این کشور از سوی مهاجران بود .
مردم این کشور بسیار برار طلب هستند و با مهاجران به رسمی رفتار می کنند اما از آن جایی که جامعه هلند دارای نوعی چند فرهنگی است خو گرفتن با فرهنگ مردم این کشور ساده است . با وجود اینکه زبان رسمی مردم این کشور هلندی است اما از آنجایی که مهاجران و تجار زیادی به این کشور می آیند اکثریت مردم این کشور به زبان انگلیسی نیز مسلط اند . کشور هلند دارنده یکی از پیشرفته ترین و با ثبات ترین اقتصاد ها در جهان است و سیستم اقتصادی این کشور به طور سنتی در زمینه حمل ونقل و استخراج منابع فعالیت داشته اما با بهره مندی از نیرو های کار متخصص توانسته در زمینه های دیگر نیز به رشد و شکوفایی برسد .
سیستم آموزشی این کشور در دو نهاد دولتی و خصوصی ارائه می شود . وضعیت آموزش و تحصیل در این کشور در شرایط بسیار خوبی قرار دارد و دانشگاه های این کشور سطح علمی بالایی دارند .
از دیگر مزایای زندگی در هسلند بهره مندی از وضعیت بسیار خوب بهداشت و درمان است . سیستم درمانی هلند دارای چهار نوع طرح بیمه است که شامل قانون حقوق بازنشستگی سالمندی ، قانون حقوق بیوه ها و یتیمان ، قانون هزینه های استثنایی پزشکی و قانون مزایای معلولیت می شود ؛ جدا از این طرح های بیمه ، طرح های پوشش بیمه برای کارمندان هم در نظر گرفته شده است که شامل قانون مزایای بیماری ، بیمه معلولیت ، بیمه درمانی اجباری و قانون بیمه کار می شود .تمام این موارد باعث شده تا کیفیت زندگی در کشور هلند بسیار بالا باشد .

دریافت مشاوره رایگان از طریق

هزینه های زندگی در هلند

پیش از مهاجرت به هر کشوری بررسی میزان هزینه های زندگی در کشور مقصد بسیار حائز اهمیت است . هزینه های زندگی در کشور هلند به نسبت سایر شهر های اروپایی کمتر است . میانگین هزینه های زندگی در در مدت یک ماه برای یک نفر در کشور هلند حدود 2.200 یورو است و میانگین هزینه های زندگی برای مدت یک ماه برای یک خانواده 4 نفره در کشور هلند حدود 4.200 یورو است .

هزینه های اجاره مسکن در کشور هلند

اجاره آپارتمان هزینه به یورو
آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 1،092.05 €
آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر 872.68 €
آپارتمان سه خوابه در خارج مرکز شهر 1،301.59 €

هزینه های حمل و نقل در کشور هلند

حمل و نقل هزینه به یورو
بلیط یک طرفه اتوبوس و مترو 3.20 €
بلیط ماهانه 85.50 €
تعرفه هر یک کیلومتر تاکسی 2.22 €
تعرفه هر یک ساعت تاکسی 30 €
هر لیتر بنزین 1.63 €

هزینه های مواد غذایی در کشور هلند

مواد غذایی هزینه به یورو
بطری 0.33 لیتری کوکاکولا 2.47 €
1 لیتر شیر 0.93 €
1 قرص نان 1.70 €
1 کیلوگرم پنیر 1.95 €
12 عدد تخم مرغ 2.13 €
1 کیلوگرم فیله مرغ 7.72 €
1 کیلوگرم گوشت قرمز 14.87 €
1 کیلوگرم گوجه فرنگی 2.05 €
1 کیلوگرم پیاز 1.24 €
1 سر کاهو 0.86 €
بطری 1.5 لیتری آب 0.67 €
1 کیلوگرم سب زمینی 1.32 €

مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی

پیش از هر چیز لازم به ذکر است موسسه دایناموندیال هیچگونه خدماتی در زمینه اقدام برای پناهندگی ارائه نمی دهد و این مطلب صرفا جهت آگاهی شما عزیزان فراهم شده است .
پناهنده یا پناهجو شخصی است که به دلیل مشکلات مذهبی ، نژادی ، سیاسی ، دینی ، فرهنگی و موارد این چنینی امکان زندگی در کشور خود را ندارد و در معرض تعقیب ، آزار یا مرگ است از این رو به کشورهای دیگر پناهنده میشود . قانون پذیرش پناهنده در کشورها توسط کنواسیون حقوق بشردر راستای حمایت از حقوق انسانی و قوانین بشردوستانه به تصویب رسیده است .
پناهندگان معمولا برای وارد شدن به خاک کشور هلند از روش های غیر قانونی استفاده می کنند که این خود اولین و مهم ترین مسئه در امر پناهندگی است و استفاده از راه بسیار خطرناک است . پناهندگان پس از ورود به کشور هلند باید درخواست خود را جهت پناهندگی به پلیس این کشور ارائه دهد و جهت پناهندگی در کشور هلند ثبت نام کنند . پس از ثبت درخواست پناهندگی در سازمان مهاجرت هلند (IND) پرونده آن ها وارد مرحله شناسایی و ارزیابی می شود .
در حین مدت بررسی پرونده ، پناهنده در کمپ های محل اقامت پناهندگان اسکان داده می شود .

مهاجرت به هلند و اخذ تابعیت از طریق ازدواج

یکی از راه های مهاجرت به کشور هلند و اخذ اقامت این کشور ازدواج با فردی هلندی یا فردی که قامت دائم هلند را داشته باشد است .
در کشور هلند دو نوع ویزا برای مهاجرت از طریق ازدواج وجود دارد .
ویزای نامزدی
ویزای ازدواج
سفارت کشور هلند در مورد اخذ ویزای نامزدی جهت اطمینان از صوری نبودن نامزدی مدارکی را از زوج درخواست می کد . از مهم ترین مدارک مورد نیاز جهت ارائه برای ویزای نامردی هلند ای است که زوج بتوانند اثبات نمایند حداقل 2 سال از زمان آشنایی آنها با هم میگذرد . اثبات علاقه و آشنایی طرفتی می تواند از طریق چت ، تماس ، عکس ، اسناد سفر در صورت موجود بودن و یا رفت آمد خانوادگی باشد . در صورتی که پس از بررسی های انجام شده و تایید سفارت هلند مبنی بر واقعیبودن نامزدی به متقاضی ویزای نامزدی هلند ، ویزای مدت اعتبار 90 روز داده می شود . که در این مدت فرد باید وارد خاک کشور هلند شود و ازدواج خود را با فرد هلندی یا فردی که اقامت دائم هلند را دارد رسمی نماید .
اگر متقاضی مهاجرت به هلند از طریق ازدواج خارج از کشور هلند با فرد هلندی و یا فردی که اقامت دائم هلند را داشته باشد ازدواج نماید برای مهاجرت به هلند باید از طریق ویزای ازدواج درخواست کرده و اقدام نماید . متقاضی جهت دریافت ویزای ازدواج هلند باید بتواند رسمی و واقعی بودن ازدواج خود را به اثبات برساند و همسر وی نیز باید تمکن مالی کافی جهت پوشش هزینه های زندگی خود و همسرش را داشته باشد . در صورتی که ازدواج آن ها تایید شود متقاضی پس از مدت سه سال می تواند اقامت دائم و تابعیت کشور هلند را بدست آورد .
برخی افراد برای مهاجرت به هلند و یا سایر کشور ها به دنبال هر راهی هستند و گاه اقدام به ازدواج سوری با فردی در هلند می کنند تا از این طریق بتوانند به ایتالیا مهاجرت کنند و اقامت بگیردند که ما اصلا چنین کاری را تایید نمی کنیم چراکه دولت هلند با سخت گیری قابل توجهی پرونده مهاجرت شما از طریق ازدواج را بررسی می کند و در صورت بروز کوچک ترین مشکل و یا فهمیدن صوری بودن ازدواج ، فورا شما را ریجکت کرده و از خاک این کشور اخراج می شوید .
در صورتی که ازدواج شما واقعی است پیشنهاد ما به شما این است تا فرآیند مهاجرت ، اخذ ویزا و اخذ اقامت خود را به کارشناسان مهاجرت بسپارید و یا از آن ها کمک بگیرید تا در کم ترین زمان ممکن و بدون هیچ مشکلی به کشور ایتالیا مهاجرت کنید .

ما در دایناموندیال به بهره مندی از برترین مشاوران و کارشناسان در امر مهاجرت و ویزا آماده ارائه خدمات مشاوره ، مهاجرت و اخذ ویزا به شما عزیزان هستیم .
در صورت تمایل به سنجیدن شرایط خود برای مهاجرت می توانید فرم های ارزیابی ما را تکمیل کرده و از مشاوره رایگان دایناموندیال بهره مند شوید و یا با مشاوران ما تماس بگیرید .

مهاجرت به هلند و اخذ تابعیت از طریق تولد

سیستم تابعیت کشورها بر دو اصل استوار است . اصل خاک و اصل خون
سیستم خاک به این معنا که هر کودکی در خاک کشوری متولد شود هر ملیتی که داشته باشد شهروند آن کشور به حساب می آید و می تواند تابعیت بگیرد اما اصل خون به این معناست که کودک در هر کشوری که متولد شود تابعیت والدین خود را می گیرد .
سیستم تابعیت در کشور هلند تابع قانون خون است . یعنی تبعه اهل هلند در هرکجای دنیا که فرزندش را به دنیا بیاورد م یتواند برای او درخواست تابعیت کشور هلند را داشته باشد .
به طور کلی در صورتی که متقاضی مهاجرت و اخذ تابعیت هلند از طریق تولد شرایط زیر را داشته باشد م یتواند جهت مهاجرت و تابعیت اقدام کند :
_ پدر و مادر هر دو تبعه کشور هلند باشند و فرزند خود را خارج از کوشر هلند به دنیا بیاورند .
_ پدر تبعه هلند باشد اما مادر تبعه هلند نباشد و آن ها فرزند خود را در هلند به دنیا بیاورند.
_ مادر تبعه کشور هلند باشد اما پدر نباشد و فرزند خود را در کشور هلند به دینا بیاورند.
_ پدر تبعه هلند باشد اما مادر تبعه هلند نباشد و فرزند خود را خارج از کشور هلند به دنیا بیاورد .
_ مادر تبعه هلند باشد اما پدر نباشد و فرزند خود را خارج ازهلند به دنیا بیاورند .

جهت یافتن بهترین راه برای مهاجرت به کشور هلند می توانید با پر کردن فرم های ارزیابی دایناموندیال شرایط خود را برای انواع روش های مهاجرت بسنجید و یا با مشاوران ما تماس بگیرید .

مهاجرت به هلند از طریق ویزای کار

کشور هلند به عنوان یکی از پیشرفته ترین کشور های جهان دارای بیشتر آمار کارمندان و نیرو های کار متخصص و ماهر است . هر ساله مهاجران و متقاضیان جویای کار زیادی به کشور هلند سفر می کنند و یکی از دلایل علافه آن ها جهت مهاجرت کاری به هلند طرح سود مالیاتی کشور هلند است و از سوی دیگر کارمندان و افراد ماهر و متخصص در کشور هلند هلند به سرعت می توانند اقامت این کشور را دریافت کنند .
در ابتدا انواع ویزای کار را برای شما عزیزان بازگو می کنیم . یکی از انواع ویزای کار ، ویزای جست و جوی کار است ، در این نوع ویزا متقاضی پس از اخذ ویزا اجازه دارد تا به مدت 6 ماه وارد کشور هلند شود و برای خود به دنبال کار بگردد .
نوع دیگر ویزای کار ، اخذ ویزای کار هلند از طریق یافتن یک کارفرما است . که در این روش کارفرمایی در کشور هلند می تواند فردی را به عنوان کارمند برگزیند و برای وی دعوتنامه و پیشنهاد کاری بفرستند اما این در صورتی است که کارفرما پیش از اقدام به استخدام کارمند خارجی آگهی استخدام را به مدت 3 مماه ارائه داده باشد و در صورتی که پس از گذشت سه ماه فردی برای آن شغل پیدا نشد کارفرما میتواند کارمند خارجی از سایر کشور ها استخدام کند .
انواع ویزای کار کشور هلند
ویزای کار کوتاه مدت کشور هلند :
این نوع ویزای کوتاه مدت کشور هلند اقامت سه ماهه را به همراه دارد که خود شامل دو نوع ویزای کوتاه مدت می شود .
ویزای کوتاه مدت نوع A :
این نوع ویزای کوتاه مدت کار هلند برای ترانزیت است . شما با استفاده از این نوع ویزا فقط می توانید تا بخش بین المللی فرودگاه کشور هلند وارد شوید و اجازه خروج از آن بخش را حتی برای 1 دقیقه هم ندارید .
ویزای کوتاه مدت نوع C :
در این نوع ویزای کار به متقاضی اجازه اقامت 90 روزه یا 6 ماهه داده می شود .
ویزای کار MVV هلند :
این نوع ویزای کار کشور هلند از انواع ویزا های کار بلند مدت در کشور هلند است و مختص افرادی است که قصد دارند به خانواده خود در کشور هلند ملحق شوند .
ویزای کار هلند از نوع ویزای بازگشت :
این نوع ویزای هلند در کنار ویزای کار و در واقع می توان گفت زیرمجموعه ای از ویزای کار کشور هلند است . اگر شما قصد اقامت دائم در کشور هلند را نداشته باشید و بخواهید موقتا در کشور هلند بمانید به این نوع ویزا نیاز خواهید داشت که اعتبار این ویزا هم بسته به شرایط شما بین 3 ماه تا 1 سال می باشد .
ویزای کار GVVA هلند :
این نوع ویزای کار هلند فقط مخصوص مهاجران خارج از اتحادیه اروپا است . افراد غیر هلندی خارج از اتحادیه اروپا و یا سوییس جهت اخذ این نوع ویزا باید پیشنهاد کار داشته باشند و از طرف کارفرما مجوز کار دریافت نمایند . ویزای کار GVVA ویزایی جهت کار و اقامت در کشور هلند است . و به افرادی داده می شود که قصد اقامت در کشور هلند بیشتر از سه ماه را داشته باشند . این نوع ویزای کار هلند معموما به مدت 3 سال برای متقاضی مهاجرت کاری به هلند صادر می شود .
مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار هلند :
حدود 95 درصد از مردم کشور هلند به زبان انگلیسی نیز صحبت می کندد پس داشتن مهارت زبان انگلیسی و مدرک معتبر زبان انگلیسی در اخذ ویزای کار هلند می تواند بسیار موثر باشد . تمامی مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار هلند در فرم های مخصوص مربوط به ثبت نام برای شما ذکر می شود که این مدارک به نوع ویزای ما بستگی دارد .
از جمله مدارک کلی مورد نیاز جهت اخذ ویزای کار هلند می توان به موارد زیر اشاره کرد :
_ پاسپورت معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار به همراه کپی آن
_ فرم تکمیل شده ی درخواست ویزای کار
_ گردش مالی حساب جهت اثبات تمکن مالی
_ دو قطعه عکس استاندارد
_ گواهی بیمه
_ قرارداد یا پیشنهاد کار
ویزای کار هلند پس از مدتی اقامت و کار در این کشور می تواند تبدیل به اقامت دائم شود . کسب اقامت دائم هلند از طریق ویزای کار معمولا پس از مدت 5 سال کار و زندگی و پرداخت به موقع وئ کامل مالیات ها به فرد داده می شود .
ارائه مدرک تحصیلی نیز در ردیافت ویزای کار هلند بسیار موثر است با داشتن مدرک کارشناسی می توان شانس بدست آوردن ویزای کار را افزایش داد البته با مدارک پایین از مدرک کارشناسی هم می توان برای دریافت ویزا یکار هلند اقدام کرد اما داشتن مدرک تحصیلی بالا تر شانس اخذ ویزای کار را برای شما بالا تر می برد .

مزایای مهاجرت به هلند

از جمله مزایای مهاجرت به کشور هلند می توان به موارد زیر اشاره کرد :
_ امکان تحصیل رایگان فرزندان زیر 18 سال
_ امکان سفر به 184 کشور بدون نیاز به ویزا
_ امکان اخذ پاسپورت کشور هلند
_ بالا بودن اعتبار مدارک تحصیلی این کشور
_ نرخ بیکاری پایین
_ روند آسان جهت پیوستن به خانواده در هلند

مزایای مهاجرت به هلند

راه های مهاجرت به هلند

همان طور که در بالا ذکر شد راه های مختلفی برای مهاجرت به کشور هلند وجود دارد . اما جدا از موارد بالا مهاجرت به هلند از طریق انواع مختلفی از ویزا ها امکان پذیر است .
انواع ویزا و راه های مهاجرت به هلند :

برای اطلاعات کلی درباره شرایط ، مدارک لازم و طریقه اقدام برای هر یک از ویزا های هلند کافی است روی لینک مورد نظر کلیک کرده و اطلاعات مناسب را دریافت کنید .
همچنین مشاوران ما در دایناموندیال آماده مشاوره و راهنمایی به شما عزیزان هستند .
برای رزرو موقت مشاوره اینجا کلیک کنید .

پاسخ به سوالات متداول در زمینه مهاجرت به هلند

اولین و مهم ترین گام برای مهاجرت به کشور هلند تحقیق و شناخت کامل انواع روش های مهاجرت به این کشور است ، پس از بررسی های لازم می توانید شرایط و مدارک لازم را تهیه کنید.

انتخاب و یافتن بهترین را ه برای مهاجرت شما کاملا بستگی به شرایط شخص شما دارد اما به طور کلی ویزای کار هلند و یا تحصیل در دانشگاه های این کشور و سرمایه گذاری در کشور هلند از جمله بهترین راه ها برای مهاجرت به کشور هلند است .

مهاجرت به کشور هلند از طریق ویزای کار و دریافت پیشنهاد کاری از جمله کم هزینه ترین راه های مهاجرت به هلند است .

به طور میانگین در یک سال 36.500 یورو حقوق افراد در هلند است .

نرخ بیکاری در کشور هلند 3.76 درصد است .

راحت ترین وبهترین راه برای مهاجرت ایرانیان از روش ویزای تحصیلی است که از جانب دانشجویان ایرانی نیز بسیار مورد استقبال قرار گرفته است اما شرایط شما تعیین کننده بهرتین و راحت ترین راه برای مهاجرت شما است .

شما میتوانید برای دریافت اطلاعات قانونی درباره مهاجرت به این کشور به سایت رسمی هلند مراجعه کنید اما وکیل و کارشناسان مهاجرت میتوانند شما را در این زمینه بهتر راهنمایی کنند و روند دریافت ویزای شما را سرعت بخشند .

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید تعداد نظرات : 0

لطفا متن امنیتی نمایش داده شده در عکس زیر را تایپ نمایید.

نظرات کاربران