TAVANA logo

راه های مهاجرت به پرتغال و شرایط عمومی این کشور برای مهاجران

مهاجرت به پرتغال

آنچه در این مقاله می خوانیم :

شرایط عمومی کشور پرتغال

کشور پرتغال در جنوب غربی قاره اروپا واقع شده است . پرتغال با مساحتی حدود 92.912 کیلومتر مربع جز کشور های کوچک اروپایی به حساب می آید . جمعیت مردم این کشور 10.676.910 نفر است و زبان رسمی مردم این کشور پرتغالی است . موقعیت جغرافیایی این کشور به گونه ای است که پرتغال را از سمت غرب به اقیانوس اطلس و از سمت شرق و شمال به کشور اسپانیا متصل می کند .
پایتخت کشور پرتغال شهر زیبای لیسبون است که این شهر از جمله مهم ترین شهر های اتحادیه اروپا محسوب می شود .
واحد پول رسمی کشور پرتغال یورو است . این کشور علاوه بر اتحادیه اروپا عضو سازمان ناتو نیز هست . سیستم و نظام حکومتی در کشور پرتغال به شیوه پارلمانی است .
کشور پرتغال دارای دو منطقه بزرگ و مهم شهری است . یکی شهر لیسبون در جنوب کشور پرتغال و دیگری شهر پورتو در شمال این کشور . بیشتر جمعیت مردم کشور پرتغال هم در هیمن دو کلان شهر زندگی می کنند .
جالب است بدانید زبان پرتغالی ششمین زبان پرکابرد در دنیا است و علاوه بر پرتغال ، 9 کشور دیگر هم به این زبان صحبت می کنند .
در مورد آب و هوای کشور پرتغال باید بگوییم این کشور از جمله گرم ترین کشور های حوزه اروپا است . اما آب و هوا در بخش هایی از این کشور در حوالی اقیانوس اطلس قرار دارد معتدل تر است .
در کشور پرتغال دین رسمی و واحدی وجود ندارد اما اکثر جمعیت مردم این کشور پیرو دین کاتولیک و مسیحیت اند . مردم کشور پرتغال بسیار پایبند به فرهنگ سنتی خود هستند و ارزش بسیار بالایی برای سنت های قدیمی خود قائل اند .
درباره ی اقتصاد این کشور باید بگوییم ، اقتصاد کشور پرتغال بسیار تحت تاثیر رکود اقتصادی اروپا در طی سال های اخیر قرار گرفت و متاسفانه این رکود آسیب های زیادی به اقتصاد کشور پرتغال وارد کرد. اما کشور پرتغال توانست بخش عظیمی از آسیب ها و ضرر های اقتصادی را جبران نماید . با این حال می توان گفت کشور پرتغال هنوز هم از نظر اقتصادی پیشرفته و با درآمد بالا است و استانداردها و کیفیت زندگی در این شهر از سطح بالایی برخوردار است .

مهاجرت به پرتغال

شرایط زندگی در پرتغال

درباره ی اقتصاد کشور اروپا باید بگوییم که بخش عظیمی از اقتصاد این کشور بر پایه خدمات استوار است اما این کشور در زمینه صنایع خودرو سازی و نرم افزار هم در طی سال ها یاخیر پیشرفت های بسیار چشم گیری داشته است . گردشگری در کشور پرتغال هم بخش مهمی از اقتصاد این کشور محسوب می شود . با وجود بحران های اقتصادی که در کشور پرتغال در طی رکودهای اقتصادی اروپا به وجود آمد اما باز هم این کشور در زمینه اقتصاد رتبه بالایی دارد . پیشرفت و توسعه در کشور پرتغال به سرعت در حال رشد و افزایش است و نوآوری و سیستم های مدرن دانشگاه ها ، مدارس ، هتل ها و سینما های این کشور به خوبی نشان دهنده این رشدش و توسعه هستند .
سیستم آموزش و پروش کشور پرتغال بسیار پیشرفته ، مدرن و غنی است به طوری که سطح علم و سواد بالای مردم پرتغال در جهان بسیار زبان زد و مشهور است . کشور پرتغال برای تشویق مردم به تحصیل و هدایت مردم به سوی کسب علم و دانش و ایجاد انگیزه در میزان حقوق ، دستمزد و مزایای افراد تحصیل کرده نسبت به افراد کم سواد تفاوت های زیادی به وجود آورده است .
نرخ فساد های مالی و اخلاقی 59 درصد کاهش داشته و دولت این کشور تلاش های زیادی در این زمینه کرده است .
به طور کلی میتوانیم بگوییم کشور پرتغال می تواند یک گزینه مناسب برای مهاجرت و زندگی باشد . طی سال های اخیر ایرانیان زیادی به کشور پرتغال مهاجرت کرده اند و حتی اقدام به ثبت شرکت و شروع به کار در این کشور کرده اند . اغلب شرکت های ایرانی در کشور اروپا در زمینه صادرات نوشیدنی های سرد و یا محصولات کشاورزی فعالیت دارند و ثبت شرکت در کشور پرتغال و مهاجرت از این طریق روشی مناسب و آینده دار است .
کشور پرتغال کشوری مطمئن ، امن و مناسب برای ایجاد فضای کاری و یا حتی یافتن شغل است . همچنین دولت کشور پرتغال سرمایه گذاری بسیار خوبی در این زمینه کرده است . این کشور در زمینه رشد کار و کسب و کار هم موقعیت مناسبی دارد و رشد کاری در این کشور طی سال های گذشته 6 درصد بوده است .
سطح امنیت در کشور پرتغال در طی سال های اخیر 13 درصد رشد داشته است ، کشور پرتغال توانتسه است به خوبی سطح امنیتی مناسبی را مخصوصا برای بانوان ایجاد کند .
تحصیل در دانشگاه های کشور پرتغال رایگان نیست اما دانشگاه های دولتی نسبت به دانشگاه های خصوصی این کشور ارزان تر اند . برخی از دانشگاه های خصوصی این کشور با ارزیابی شرایط دانشجویان تخفیفاتی را برای آن ها در نظر می گیرند .

دریافت مشاوره رایگان از طریق

هزینه های زندگی در پرتغال

بررسی هزینه های زندگی در هر کشوری پیش از تصمیم به مهاجرت به آن کشور یکی از مهم ترین کار هایی که باید انجام دهید . درباره ی هزینه ای زندگی در کشور پرتغال می توان گفت هزینه های زندگی در این کشور نسبت به بسیاری از کشور های اروپایی ارزان تر و مقرون به صرفه تر است .
هزینه های زندگی در پرتغال شامل هزینه های اجاره یا خرید مسکن ، مواد غذایی ، پوشاک ، هزینه های حمل و نقل ، تحصیل ، پزشکی و درمان است .
هزینه های زندگی در کشور پرتغال با توجه به شهر محل زندگی و شرایط زندگی شما متفاوت است اما در جدول زیر لیستی از میانگین هزینه های زندگی در کشور پرتغال را برای شما فراهم کرده ایم .

هزینه های اجاره مسکن در کشور پرتغال

اجاره آپارتمان هزینه به یورو
آپارتمانیک1 خوابه در مرکز شهر 583.36 €
آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر 1.013.47 €
آپارتمان یک خوابه در خارج مرکز شهر 400.24 €
آپارتمان سه خوابه در خارج مرکز شهر 673.01 €

هزینه های مواد غذایی در کشور پرتغال

مواد غذایی هزینه به یورو
کاپوچینو 1.21 €
بطری 0.33 لیتری کوکاکولا 1.19 €
1 لیتر شیر 0.61 €
1 قرص نان 1.07 €
1 کیلوگرم برنج 0.86 €
12 عدد تخم مرغ 1.68 €
1 کیلوگرم سینه مرغ 5.42 €
1 کیلوگرم گوشت گاو 8.97 €
1 کیلوگرم گوجه فرنگی 1.30 €
1 کیلوگرم سیب زمینی 0.78 €
1 کیلوگرم پیاز 0.86 €
1 سر کاهو 0.88 €
بطری 1.5 لیتری آب 0.51 €

هزینه های حمل و نقل در کشور پرتغال

حمل و نقل هزینه به یورو
بلیط یکطرفه اتوبوس یا مترو 1.50 €
بلیط ماهانه حمل و نقل 36 €
تعرفه هر 1 کیلومتر تاکسی 0.48 €
تعرفه هر 1 ساعت تاکسی 14.80 €
هر لیتر بنزین 1.49 €
12 عدد تخم مرغ 1.68 €

مهاجرت به پرتغال از طریق پناهندگی

پیش از هر چیز لازم به ذکر است موسسه دایناموندیال هیچگونه خدماتی در زمینه اقدام برای پناهندگی ارائه نمی دهد و این مطلب صرفا جهت آگاهی شما عزیزان فراهم شده است .
پناهنده یا پناهجو شخصی است که به دلیل مشکلات مذهبی ، نژادی ، سیاسی ، دینی ، فرهنگی و موارد این چنینی امکان زندگی در کشور خود را ندارد و در معرض تعقیب ، آزار یا مرگ است از این رو به کشورهای دیگر پناهنده میشود . قانون پذیرش پناهنده در کشورها توسط کنواسیون حقوق بشردر راستای حمایت از حقوق انسانی و قوانین بشردوستانه به تصویب رسیده است .
افرادی که قصد مهاجرت به کشور پرتغال از طریق پناهندگی را دارند باید پس از ورود به کشور پرتغال فورا خود را به عنوان پناهنده به پلیس این کشور معرفی نمایند و فرم درخواست پناهندگی SEF را تکمیل نمایند و منتظر زمان رسیدگی به پرونده شان باشند . تا زمان رسیدگی به پرونده پناهندگان در کمپ های مخصوص اقامت پناهندگان اسکان داده می شوند . این کمپ ها محیط مناسبی برای زندگی ندارند ، از بهداشت خوبی برخوردار نیستند و هر نوع فردی با هر ملیتی در آن کمپ ها وجود دارد .
سازمان SEF پرتغال طی مدت 20 روز پرونده پناهندگی فرد را بررسی می کنند تا جهت پذیرش یا عدم پذیرش درخواست فرد متقاضی پناهندگی تصمیم بگیرند .
بررسی پرونده با دقت بسیاری انجام می شود و در صورتی عدم صحت حرف های پناهنده اثبات شود باید فورا کشور پرتغال را ترک کند .
البته در مرحله اول پس از رد شدن درخواست پناهندگی متقاضی می تواند ظرف مدت 8 روز مجدد درخواست بررسی نمایند که پس از 48 ساعت نتیجه بررسی مجدد اعلام می شود . اگر درخوسات پناهندگی پذیرفته شود به فرد پناهنده اجازه اقامت موقت برای حدود 2 ماه داده می شود که این مدت اقامت تا 30 روز قابل تمدید است .
مزایای اجازه اقامت موقت در پرتغال از طریق پناهندگی :
_ یافتن کار
_ شرکت در دوره های آموزشی
_ تحصیل
_ دریافت کارت کمک مالیات
_ دریافت مشاوره حقوقی رایگان
مجددا لازم به ذکر است که مهاجرت به کشور پرتغال یا هر کشور دیگری از طریق پناهندگی روشی بسیار خطرناک و دشوار است و به هیچ عنوان توصیه نمی شود ؛ چراکه خطرات جانی و مالی و همچنین آسیب های روانی که از این طریق به فرد وارد می شود بسیار شدید و جبران ناپذیر است . پیشنهاد ما به شما این است که پیش از هرگونه تصمیمی در زمینه مهاجرت با مشاوران و کارشناسان متخصص در امر ویزا و مهاجرت مشورت کرده تا بهترین راه قانونی برای مهاجرت را به شما نشان دهند .

مشاوران ما در دایناموندیال آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در زمینه مشاوره مهاجرت به کشور دلخواهتان هستند .
جهت مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید .

مهاجرت به پرتغال و اخذ تابعیت از طریق تولد

سیستم تابعیت کشورها بر دو اصل استوار است . اصل خاک و اصل خون
سیستم خاک به این معنا که هر کودکی در خاک کشوری متولد شود هر ملیتی که داشته باشد شهروند آن کشور به حساب می آید و می تواند تابعیت بگیرد اما اصل خون به این معناست که کودک در هر کشوری که متولد شود تابعیت والدین خود را می گیرد .
کشور پرتغال در زمینه تابعیت از قانون خون پیروی می کند . کشور هایی مانند پرتغال که تابع قانون خون هستند محل تولد کودک تاثیری در تابعیت او ندارد چراکه کودک تابعیت والدین خود را دریافت می کند .
در صورتی که هر دو والدین و یا یک از آنها تابعیت کشور پرتغال را داشته باشد کودک متولد شده نیز تبعه و شهروند کشور پرتغال می شود و از حقوق شهروندی کشور پرتغال بهره مند می شود .
حقوق شهروندی کشور پرتغال :
_ حق رای در انتخابات سیاسی کشور پس از 18 سالگی
_ امکان دست یابی به پست های سیاسی
_ حق رای در رفراندوم
_ امکان اخذ پاسپورت پرتغال
_ منبع تبعید از کشور پرتغال
_ حق زندگی یا بازنشستگی در هر کدام از کشور های اتحادیه اروپا

مهاجرت به پرتغال و اخد تابعیت از طریق ازدواج

یکی از راه های مهاجرت به کشور پرتغال و اخذ تابعیت و اقامت این کشور مهاجرت از طریق ازدواج است .
در کشور پرتغال دو نوع ویزا برای مهاجرت از طریق ازدواج وجود دارد .
ویزای نامزدی
ویزای ازدواج
ویزای نامزدی مخصوص افرادی است که هنوز ازدواج خود را به ثبت نرسانده اند و ویزای ازدواج هم مخصوص افرادی که خارج از خاک پرتغال ازدواج کرده اند ، نکته قابل ذکر در مورد افرادی که ازدواج خود را خارج از خاک پرتغال به ثبت رسانده اند ای است که آن ها باید ازدواج خود را در خاک کشور پرتغال نیز به ثبت برسانند . یکی از مواردی که سبب اخذ اقامت و مهاجرت از طریق ازدواج می شود استحکام و پایداری روابط زوج در دوران نامزدی و همچنین تا سه سل پس از ازدواج است که این موارد توسط دولت پرتغال به دقت بررسی می شود . اگر پیوند و ازدواج زوج پیش از سه سال بهم بخورد یا منجر به طلاق شود ، فرد خارجی که از طریق ازدواج به پرتغال مهاجرت کرده و در این کشور اقامت داشته تمام حقوق خود را از جمله اقامت در پرتغال از دست می دهد و باید پرتغال را ترک کند .
در کشور پرتغال فرقی ندارد که زن تبعه پرتغال باشد یا مرد ، در هر دو صورت به همسر زن یا مرد پرتغالی اقامت کشور پرتغال داده می شود .
شخص متقاضی مهاجرت به پرتغال از طریق ازدواج و همچنین تبعه پرتغالی اگر در مرحله نامزدی باشد باید بتوانند اثبات نمایند که دوره ای آشنایی با یکدیگر داشته اند و هدفشان واقعا ازدواج ست و درواقع باید اثبات نمایند که میان آنها روابط عاطفی قوی ای وجود دارد که البته این مورد در مورد درباره آن دسته از افرادی که ویزای ازدواج دریافت می کنند و قبلا زادواج کرده اند نیز صدق می کند .
همسر فرد متقاضی مهاجرت به پرتغال از طریق ازدواج با اثبات کند که توانایی پوشش هزینه های خود و همسرش را دارد .
پس از ورود به کشور پرتغال و مهاجرت از طریق ازدواج در ابتدا اقامت کوتاه مدت سه ساله ای به فرد اعطا می شود و پس سه سال در صورت عدم بروز هیچ گونه مشکلی فرد میتواند جهت اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور اقدام کند .
برخی افراد برای مهاجرت به پرتغال و یا سایر کشور ها به دنبال هر راهی هستند و گاه اقدام به ازدواج سوری با فردی در پرتغال می کنند تا از این طریق بتوانند به پرتغال مهاجرت کنند و اقامت بگیردند که ما اصلا چنین کاری را تایید نمی کنیم چراکه دولت پرتغال با سخت گیری قابل توجهی پرونده مهاجرت شما از طریق ازدواج را بررسی می کند و در صورت بروز کوچک ترین مشکل و یا فهمیدن صوری بودن ازدواج ، فورا شما را ریجکت کرده و از خاک این کشور اخراج می شوید .
در صورتی که ازدواج شما واقعی است پیشنهاد ما به شما این است تا فرآیند مهاجرت ، اخذ ویزا و اخذ اقامت خود را به کارشناسان مهاجرت بسپارید و یا از آن ها کمک بگیرید تا در کم ترین زمان ممکن و بدون هیچ مشکلی به کشور پرتغال مهاجرت کنید .

ما در دایناموندیال به بهره مندی از برترین مشاوران و کارشناسان در امر مهاجرت و ویزا آماده ارائه خدمات مشاوره ، مهاجرت و اخذ ویزا به شما عزیزان هستیم .
در صورت تمایل به سنجیدن شرایط خود برای مهاجرت می توانید فرم های ارزیابی ما را تکمیل کرده و از مشاوره رایگان دایناموندیال بهره مند شوید و یا با مشاوران ما تماس بگیرید .

مهاجرت به پرتغال از طریق ویزای کار

مهاجرت به کشور پرتغال و اخذ ویزای کار این کشور با توجه به شرایط فرد به عوامل متفاوتی بستگی دارد اما مهم ترین عامل در اخذ ویزای کار پرتغال دریافت دعوتنامه از جانب یک کارفرما یا شرکت در کشور پرتغال است .
دریافت یشنهاد کاری از طرف کارفرما یا شرکتی در پرتغال نیز شرایط خاصی دارد . آگهی استخدام و شغل از سوی کارفرما یا شرکت باید به مدت 6 ماه در کشور پرتغال باشد و در این مدت در صورت پیدا نشدن فردی برای آن کار افراد مهاجر و جویای کار می توانند آن دعوتنامه یا پیشنهاد کار را دریافت کنند و از طریق ویزای کار پرتغال وارد بازار کار این کشور شوند .
شرایط اخذ ویزای کار از طریق دعوتنامه معتبر از نظر سفارت کشور پرتغال :
_ داشتن دعوتنامه ا سوی یک شرکت معتبر یا کارفرما در کشور پرتغال
_ تکمیل و ارائه اطلاعات هویتی افراد به سفارت پرتغال
_ اطلاعات شخص فرد دعوت شده از جمله اصلاعات هویتی ، تحصیلی و ادرس دقیق محل زندگی باید در دعوتنامه ذکر شده باشد .
_ مدت زمان اقامت فرد از طریق دعوتنامه باید ذکر شود .
_ اگر پس از پایان مدت زمان اقامت نیاز به سفر مجدد فرد به پرتغال باشد این مورد هم باید صریحا ذکر شود .
_ دعوتنامه ای فرستاده می شود باید دارای امضا ، تاریخ و تاییده رسمی اداره کار در پرتغال باشد .
مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کار پرتغال :
_ تکمیل فرم درخواست ویزا کار
_ پاسپورت معتبر با 6 ماه اعتبار
_ ارائه بلیط رفت و برگشت
_ ارائه دعوتنامه
_ ارائه مدارک اثبات تمکن مالی
_ ارائه تمامی مدارک هویتی به همراه ترجمه آن ها
_ ارائه سند ازدواج در صورت متاهل بودن فرد
_ ارائه بیمه نامه پزشکی برای پوشش هزین ها تا مبلغ 30.000 یورو
_ مشخص کردن محل زندگی فرد در کشور پرتغال
افرادی که از طریق ویزای کار به کشور پرتغال مهاجرت می کنند می تواند خانواده خود را نیز در مدت اقامتشان همراه خود ببرند .
فرآیند دریافت ویزای همراه برای متقاضی ویزای کار ممکن ست تا 90 روز طول بکشد و هزینه ی اخذ ویزا برای هر فرد حدود 90 یورو است .
مشاغل مورد نیاز در کشور پرتغال عبارت اند از :
_ داروسازی
_ فناوری اطلاعات
_ هوافضا
_ بیوتکنولوژی
_ جهانگردی و توریسم
در صورتی که فرد پس از اخذ ویزای کار و ورود به کشور پرتغال بتواند به طور تمام وقت کار کرده و درآمدی حدود 1600 یورو بدست آورد و مالیات های خود را به موقع پرداخت نماید همچنین مدت زمان ویزای کار خود را تا 4 الی 5 سال تمدید کند در نهایت می تواند اقامت دائم کشور پرتغال را بدست آورد
پس از اخذ اقامت دائم در صورتی که فرد شرایط زیر را دارا باشد می تواند برای اخذ پاسپورت کشور پرتغال نیز اقدام کند :
_ در یک بازه زمانی خاک به طور مستمر در کشور پرتغال حضور داشته باشد
_ در مدت اقامتش در کشور پرتغال هیچ جرمی مرتکب نشده باشد .
_ فرهنگ و جامعه کشور پرتغال را پذیرفته باشد .
_ پیرو تمامی قوانین کشور پرتغال باشد .
_ به زبان پرتغالی تسلط کامل یافته باشد .

مزایای مهاجرت به کشور پرتغال

از جمله مزایای مهاجرت به کشور پرتغال می توان به موارد زیر اشاره کرد :
_ امکان اخذ انواع ویزا برای ایرانیان
_ هزینه های زندگی نسبتا پایین و مناسب
_ آب و هوای خوب
_ درصد بیکاری 6.8
_ امکان همراه بردن خانواده و فرزندان زی 21 سال
_ امکان اخذ اقامت دائم و پاسپورت این کشور
_ زندگی در کشوری عضو اتحادیه اروپا و شنگن
_ زندگی در کشوری با استانداردهای بالا
_ کشوری امن و مطمئن
_ نرخ پایین مصادره اموال

راه های مهاجرت به پرتغال

همان طور که در بالا ذکر شد راه های مختلفی برای مهاجرت به کشور پرتغال وجود دارد . اما جدا از موارد بالا مهاجرت به پرتغال از طریق انواع مختلفی از ویزا ها امکان پذیر است .
انواع ویزا و راه های مهاجرت به کشور پرتغال :

شما میتوانید از طریق هر کدام از این روش ها که متناسب با علاقه ، سن و سرمایه شماست برای مهاجرت به پرتغال و اخذ ویزا اقدام کنید .

برای اطلاعات کلی درباره شرایط ، مدارک لازم و طریقه اقدام برای هر یک از ویزا های پرتغال کافی است روی لینک مورد نظر کلیک کرده و اطلاعات مناسب را دریافت کنید .
همچنین مشاوران ما در دایناموندیال آماده مشاوره و راهنمایی به شما عزیزان هستند .
برای رزرو موقت مشاوره اینجا کلیک کنید .

پاسخ به سوالات متداول در زمینه مهاجرت به پرتغال

اولین و مهم ترین گام برای مهاجرت به کشور پرتغال تحقیق و شناخت کامل انواع روش های مهاجرت به این کشور است ، پس از بررسی های لازم می توانید شرایط و مدارک لازم را تهیه کنید.

انتخاب و یافتن بهترین راه برای مهاجرت شما کاملا بستگی به شرایط شخص شما دارد اما مهاجرت از طریق تحصیل ، کار و سرمایه گذاری بهترین و مهم ترین روش های مهاجرت به پرتغال هستند .

کم هزنیه ترین مهاجرت به پرتغال مهاجرت از طریق ویزای کار و دریافت دعوتنامه کاری است .

درست است که اقامت دائم به معنای اجازه اقامت نامحدود در هر کشوری است اما در واقع این اقامت هر پنج سال یکبار باید تمدید شود . اگر وضعیت تاهل فرد و یا محل زندگی وی قبل از مدت 5 سال تغییر کند نیز باید برای تمدید مجدد اقامت دائم خود اقدام کند .

میانگین حقوق در شهر لیسبون پرتغال حدود 30.000 یورو است .

شما میتوانید برای دریافت اطلاعات قانونی درباره مهاجرت به این کشور به سایت رسمی پرتغال مراجعه کنید اما وکیل و کارشناسان مهاجرت میتوانند شما را در این زمینه بهتر راهنمایی کنند و روند دریافت ویزای شما را سرعت بخشند .

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید تعداد نظرات : 0

لطفا متن امنیتی نمایش داده شده در عکس زیر را تایپ نمایید.

نظرات کاربران