TAVANA logo

راه های مهاجرت به کانادا و شرایط عمومی این کشور برای مهاجران

مهاجرت به کانادا

آنچه در این مقاله می خوانیم :

شرایط عمومی کشور آمریکا

کشور کانادا یکی از بزرگترین و پیشرفته ترین کشورهای آمریکای شمالی به حساب می آید . این کشورِ سرشار از ثروت و منابع جز یکی از محبوب ترین مقاصد مهاجرتی برای افراد سراسر دنیا و به خصوص ایرانیان است .
کانادا کشوری در شمال قاره آمریکا متشکل از 10 استان و سه قلمرو است که دارای جمهوری فدرال و حکومت پادشاهی است . جمعیت مردم اینک شوری چیزی حدود 38.349.000 میلیون نفر است و با مساحتی معادل 9.984.000 کیلومتر مربع دومین کشور پهناور جهان از نظر مجموع مساحت و چهارمین کشور پهناور جهان از نظر مساحت خشکی به حساب می آید .
این کشور پهناور از شرق تا اقیانوس اطلس ، از غرب تا اقیانوس آرام و همچنین از شمال تا اقیانوس منجمد شمالی امتداد دارد.
پایتخت کشور کانادا شهر اتاوا است . بزرگترین شهر کشور کانادا تورنتو و مهم ترین شهر های آن تورنتو ، مونترال و ونکور هستند .
زبان رسمی مردم این کشور انگلیسی و فرانسوی است و واحد رسمی پول این کشور دلار کانادا است.
این کشور از نظر میزان رضایتمندی از زندگی جز 10 کشور برترین جهان به حساب می آید. آب و هوای کشور کانادا سردسیر است و از این رو اکثر مزدم این کشور در بخش های جنوبی و خوش آب وهوای کانادا در مجاورت مرز آمریکا زندگی میکنند .
اقتصاد کشور کانادا به دلیل هم مرز بودن با آمریکا و روابط گسترده با این کشور همچینن دسترسی به آب های آزاد اقیانوس آرام ، اطلس و منجمد شمالی در موقعیت بسیار مناسبی قرار دارد .
برخلاف تصور عده ای که کشور کانادا را کشوری سردسیر و با منابع کم میدانند این کشور دارای ذخایر معدنی بسیار زیادی است و طی چندین سال گذشته یک از بزرگترین صادرکنندگان مواد معدنی در جهان محسوب می شود .

مهاجرت به کانادا

شرایط زندگی در کانادا

کشور کانادا یکی از بهترین کشورهای جهان از نظر بالا بودن سطح زندگی و رفاه آجتماعی در دنیاست.
این کشور جز آن دسته از کشورهایی است که بیشتر شهروندانش از اتباع کشورهای مختلف می باشند از این رو فرهنگ مردم کانادا ترکیبی از چندین فرهنگ مختلف است بنابراین مهاجران تازه وارد خیلی سریع میتوانند خودشان را با فرهنگ این کشور وقف دهند .
از آنجایی اقصاد کشور آمریکا بسیار پیشرفته و غنی است امکان یافتن شغل مناسب یا دعوتنامه شروع به کار در این کشور برای برای افراد متخصص و با بسیار کار بسیار بالاست.
از جمله نکات مثبت زندگی در کانادا میتوان به نرخ بسیار پایین بیکاری ، کم بودن آمار جرم و جنایت ، تنوع فرهنگی بالا ، فرصت های شغلی بسیار و سیستم خدمات اجتماعی بسیار عالی درکشور کانادا اشاره کرد .
طبق تحقیقات انجام شده کیفیت زندگی در کانادا سطح بالایی دارد و سطح امنیت نیز در این کشور بالاست .
رتبه کشور کانادا از نظر رضایت مندی مردم در زمینه های امنیت شخصی ، آرامش روانی ، آب وهوای خوب کشور کانادا ، درآمد و هزینه های زندگی ، سطح تحصیلات وآموزش و تعادل کار و زندگی از رتبه 1 تا 10 عدد 7.4 است که این رتبه از رتبه جهانی سطح رضایتمندی مردم که 6.8 است نیز بالاتر است .

دریافت مشاوره رایگان از طریق

هزینه های در کانادا

از آنجایی که کشور کانادا کشوری بسیار پیشرفته و ثروتمند است این یک امر طبیعی است که هزینه های زندگی در این کشور هم چندان ارزان نیست وطبق بررسی های انجام شده کشور ونکوور گرانترین شهر کانادا برای زندگی است پس از ونکور شهرهای تورنتو ، مونترال ، کلگری و اتاوا گرانترین و باکیفیت ترین شهرهای کانادا برای زندگی هستند .
هزینه های زندگی در کشور کانادا با توجه به سبک زندگی و شهر و استان محل زندگی شما متفاوت خواهد بود ، به طور میانگین هزینه های زندگی در کانادا در مدت یک ماه چیزی حدود 2.500 دلار کانادا است.
در جدول زیر شما میتوانید هزینه های در گران ترین شهر های کانادا را مشاهده کنید .

نام شهر هزینه های زندگی برای یک نفر هزینه زندگی برای خانواده 4 نفره
ونکوور 1،179.84 دلار کانادا 3،320.79 دلار کانادا
تورنتو 1,231.79 دلار کانادا 4,474.50 دلار
مونترال 1,069.3 دلار 3,918.13 دلار
کلگری 1,193.17 دلار 4,250.15 دلار

مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی

پیش از هر چیز لازم به ذکر است موسسه دایناموندیال هیچگونه خدماتی در زمینه اقدام برای پناهندگی ارائه نمی دهد و این مطلب صرفا جهت آگاهی شما عزیزان فراهم شده است .
پناهنده یا پناهجو شخصی است که به دلیل مشکلات مذهبی ، نژادی ، سیاسی ، دینی ، فرهنگی و موارد این چنینی امکان زندگی در کشور خود را ندارد و در معرض تعقیب ، آزار یا مرگ است از این رو به کشورهای دیگر پناهنده میشود . قانون پذیرش پناهنده در کشورها توسط کنواسیون حقوق بشردر راستای حمایت از حقوق انسانی و قوانین بشردوستانه به تصویب رسیده است .
متقاضیان درخواست پناهندگی میتوانند از هر روشی وارد خاک کشور کانادا شود و در آنجا درخواست پناهدگی خود را ارائه دهند ، البته از خارج خاک کشور کانادا نیز میشود درخواست پناهندگی داد اما تنها در صورتی که فرد متقاضی پناهندگی تحت حمایت گروه خصوصی یا دولت نباشد. فرد پناهنده پس از مستقر شدن در کشور کانادا از طرف دولت فدرال و طرفدران بشردوستانه به مدت یک سال حمایت مالی دریافت میکنند تا بتوانند نیازهای زندگی خود را برآورده کنند .
پس از خواست پناهندگی برای فرد پناهجو دادگاهی تشکیل میشود و فرد متقاضی پناهندگی باید بتواند اداره مهاجرت کانادا را متقاعد کند که جان یا مالش در خطر بوده و در نتیجه به کشور کانادا پناه آورده در صورت عدم موفقیت در اثبات این موضوع فرد از کانادا اخراج می شود و باید به کشور خودش بازگردد .
دایناموندیال به شما توصیه می کند اگر قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارید از روش های دیگر مهاجرت به کانادا استفاده کنید .
مشاوران ما در انتخاب بهترین روش و مناسب ترین روش مهاجرت به کانادا کمک میکنند .
جهت مشاوره با مشاورین مجرب دایناموندیال اینجا کلیک کنید .

مهاجرت به کانادا و اخذ تابعیت از طریق تولد

یک از محبوب ترین روموارد اخذ اقامت توسط زوجین اخذ اقامت و تابعیت کانادا از راه تولد است . البته این قانون فقط برای کشور هایی است که تابع اصل خاک هستند به این معنی که هر کودکی که کشوری تابع اصل خون به دنیا بیاد شهروند آن کشور محسوب میشود و میتواند اقامت و حثوق شهروندی آن کشور را داشته باشد که کشور کانادا جز این دسته از کشورهاست . همچنین والدین نوزاد نیز در صورت تولد فرزندشان در کشور کانادا میتوانند تابعیت ین کشور را دریافت کنند .
نکته بسیار جالب در زمینه اخذ قامت وتابعیت کشور کانادا اینجاست که اگر نوزادی در کشتی های کانادایی یا هواپیماهای کانادایی که در این کشور د رفت و آمد هستند متولد شوند نیز شهروند کانادا محسوب می شوند و میتوانند پاسپورت این کشور را داشته باشند .

مهاجرت به کانادا و اخذ تابعیت از طریق ازدواج

یکی دیگر از روش های دریافت اقامت دائم و تابعیت کانادا ازدواج با فردی کانادایی است . فردی که قصد ازدواج با اون را در کانادا دارید باید حداقل شرایط برای تامین زندگی مناسب برای خود و شما را داشته باشد .
اگر متقاضی درخواست اسپانسر شدن همسر خود را داشته باشد باید شرایط زیر را داشته باشید :
_ با همسر خود حداقل به مدت دو سال آشنا بوده باشید و یا زندگی کرده باشید
_ فرزند مشترکی نداشته باشید
_ فردی که اسپانسر می شود باید 18 سال به بالا باشد و از شهروندان کانادا باشد
برای به رسمیت شناختن ازدواج متقاضی باید شرایط زیر را دارا باشد :
_ با همسر خود به مدت 1 سال دائم زندگی کرده باشد
_ با همسر خود جهت انجام امور زندگگی همکاری کرده باشد و این موضوع را اثبات کند ؛ جهت اثبات این موضوع باید با همسر خود در حساب های بانکی ،کارت های اعتباری و مدیریت مخارج منزل و ... همکاری داشته باشد .
باید به این نکته بسایر مهم توجه کنید که به هیچ وجه تحت تاثیر تبلیغات سواستفاده گرایانه یا ازدواج صوری جهت اخذ اقامت دائم کانادا قرار نگیرید و لازم به ذکر است در صورتی که اداره مهاجرت و دولت کانادا متوجه صورتی بودن ازدواج شما شود مجازاتی همچون زندان ، جریمه مالی و ممنوعیت ورود به کشور کانادا را در پی دارد .
دایناموندیال به هیچ عنوان چنین روشی را توصیه نمی کند و از آنجایی که اخذ ویزای اقامت کانادا از این طریق پیچیده و زمان بر است پیشنهاد ما به مشا این است که فرآیند اخذ ویزای خود را به وکلای مجرب بسپارید و با مشاوران کارکشته در این زمینه مشورت کنید .

مهاجرت به کانادا برای هنرمندان

هنرمندان و ورزشکاران از طریق ویزای خوداشتغالی میتواند به کانادا مهاجرت کنند .
ویزای خوداشتغالی کانادا شامل سه دسته می شود :
ویزای خوداشتغالی در امور فرهنگی
ویزای خوداشتغالی در امور ورزشی
ویزای خوداشتغالی در امور کشاورزی
که ویزای هنرمندان و ورزشکاران در دسته ویزای خود اشتغالی در امور فرهنگی و ورزشی قرار می گیرد .
شرایط مورد نیاز برای ویزای خوداشتغالی هنرمندان و ورزشکاران :
_ فرد باید در 5 سال اخیر حدقل 2 سال سابقه کار مرتبط با حرفه خود داشته باشد .
_ فرد باید حداقل 35 امیتاز برمبنای جدول امیتاز بندی بدست آورده باشد .
_ ارزش دارایی های فرد حداقل چیزی حدود 100,000 دلار کانادا باشد .
_ فرد دارای عدم سوءپیشینه و در سلامت جسمی و روحی کامل باشد .

راه های مهاجرت به کانادا

همانطور که ذکر شد راه های زیادی برای مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور وجود دارد .اما به طور کلی انواع ویزای کانادا که منجر به دریافت اقامت دائم در این کشور میشود شامل وارد زیر است :

شما میتوانید از طریق هر کدام از این روش ها که متناسب با علاقه ، سن و سرمایه شماست برای مهاجرت به کانادا و اخذ ویزا اقدام کنید .

برای اطلاعات کلی درباره شرایط ، مدارک لازم و طریقه اقدام برای هر یک از ویزا های کانادا کافی است روی لینک مورد نظر کلیک کرده و اطلاعات مناسب را دریافت کنید .
همچنین مشاوران ما در دایناموندیال آماده مشاوره و راهنمایی به شما عزیزان هستند .
برای رزرو موقت مشاوره اینجا کلیک کنید .

پاسخ به سوالات متداول در زمینه مهاجرت به کانادا

اولین و مهمترین گام برای مهاجرت به کشور کانادا تحقیق و شناخت انواع روش های مهاجرت به این کشور است ، پس از آن باید باتوجه به روش انتخاب شده شرایط ومدارک لازم را تهیه کنید .

به طور کلی مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل ، سرمایه گذاری ، کاری و کارآفرینی از جمله بهترین روش های مهاجر به کانادا محسوب می شوند .

بله ، شما میتوانید قوانین و اطلاعات قانونی مهاجرت به کشور کانادا را در وب سایت این کشور مشاهده کنید اما وکیل یا مشاوران موسسات مهاجرتی میتوانند کار شما را با سرعت بیشتری پیش ببرند و تجربیات خود را در اختیار شما قرار دهند .

آدرس سایت رسمی مهاجرت به کانادا:
https://www.canada.ca/en.html

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید تعداد نظرات : 0

لطفا متن امنیتی نمایش داده شده در عکس زیر را تایپ نمایید.

نظرات کاربران