TAVANA logo

ویزای استارت آپ انگلیس و شرایط دریافت آن

ویزای استارت آپ انگلیس

آنچه در این مقاله می خوانیم :

استارتاپ چیست ؟

استارت آپ (startup) به کسب و کارها و شرکت های نوپا و تازه تاسیسی میگوند که با ایده های خلاقانه و نوآورانه پا به عرصه تجارت میگذارند و با کمک تکنولوژی های نوین در برآورده کردن نیازهای بشر با سرعت بیشتر و عملکرد بهتر عمل میکنند . در واقع استارتاپ های موفق بر روی یک ایده علمی خاص و پیچیده کار نمی کنند ، آن ها در تولید و فروش یک محصول به مشتری از دیگران موفق تر اند . تعداد زیادی از این شرکت ها در زمینه تکنولوژی های مدرن مبتنی بر کامپیوتر و فناوری دیجیتال شروع به فعالیت کرده اند و امروزه توانسته اند بخشی از تجارت بزرگ و پیشرفته بین المللی را از آن خود کنند .

استارتاپ چیست

شرایط کلی کشور انگلیس برای استارتاپ ها

شرایط کلی کشور انگلیس برای استارتاپ ها

انگلیس کشوری واقع در شمال غربی قاره اروپا است که با نام جمهوری متحد بریتانیا شناخته شده است . کشور انگلیس بین اقیانوس اطلس و آب های شمالی قرار گرفته است و دسترسی این کشور را به بخش قابل توجهی از آب های آزاد فراهم نموده است .
انگلستان جز شش کشور برتر دنیا از نظر قدرت اقتصادی است و با وجود اینکه این کشور از اتحادیه اروپا خارج شد و برخلاف تصور همگان مبنی بر اینکه با جدایی انگلیس از اتحادیه اروپا رشد اقتصادی این کشور کاهش می یابد و خسارات زیادی به آن وارد می شود ، کشور انگلیس توانست اقتصاد خود را به سرعت رشد و توسعه دهد و واحد پول این کشور اکنون ارزش بسیار بالایی دارد . از آن جایی که شرایط اقتصادی یک کشور در رشد و پیشرفت کسب و کار های آن کشور تاثیر بسیار زیادی دارد پیش از اقدام برای راه اندازی استارتاپ در هر کشوری باید شرایط اقتصادی و اکوسیستم استارتاپی آن را به دقت بسنجید . خوشبختانه استارتاپ های کشور انگلستان در جهان رتبه دو را به خود اختصاص داده اند و در ردیف برترین استارتاپ های جهان قرار گرفته اند . کشور انگلستان بیش از 4000 استارتاپ دارد که اکثر آن ها در سطح جهانی بسیار شناخته شده اند .
استارتاپ انگلیس دارای رتبه یک در قاره اروپا است و مکانی فوق العاده مناسب جهت راه اندازی استارتاپ است . کشور انگلستان به استارتاپ ها و کسب و کار های نوپا با ایده های خلاقانه اهمیت بسیاری می دهد و از همین رو طرح هایی را جهت حمایت و تشویق استارتاپ ها در نظر گرفته است .

از جمله حمایت های دولت انگلیس برای استارتاپ ها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

ارائه وام های استارتاپی
صندوق های سرمایه گذاری برای نوآوران
ارائه ویزای استارتاپ
مشاوره و پشتیبانی از طرح های استارتاپی

کشور انگلیس همواره در تلاش است تا با فراهم نمودن شرایط مناسب برای استارتاپ ها ، آن ها را به سمت خود جلب کند . حمایت های دولت از طرح های استارتاپی نوآورانه بسیار است و علاوه بر صندوق های سرمایه گذاری ، شتابدهنده ها و مراکز رشد نیز جهت کمک و حمایت از استارتاپ ها در کشور انگلیس به وجود آمده اند .
این کشور همچنین دارای دسترسی های گسترده به بازارهای جهانی است و از همین طریق دسترسی استارتاپ ها نیز به بازارهای بین المللی گسترش می یابد و امکان رقابت برای آن ها فراهم می شود .

افراد واجد شرایط جهت اخذ ویزای استارتاپ انگلیس

افرادی با مهارت و دانش زبانی بالا و توانایی مدیریت یک کسب و کار به خصوص در کشوری دیگر ، و داشتن ایده خلاقانه و نوین برای استارتاپ خود و روحیه تلاش و کار فردی یا گروهی بالا میتوانند واجدین شرایط دریافت ویزای استارتاپ انگلیس و در نهایت اخذ اقامت دائم این کشور شوند . از آن جایی که کشور انگلیس به بازارهای جهانی اروپا و آب های آزاد دسترسی دارد و استارتاپ ها نیز از این طریق می توانند دسترسی بسیار گسترده ای به این بازار های بین المللی داشته باشند رقابت پذیری در میان استارتاپ ها بسیار بالا است و از این رو نیازمند تلاش زیاد و داشتن انگیزه های بالا و روحیه قوی است ، همچنین هر چه ایده به روز تر و مطابق با آخرین تکنولوژی ها باشد شانس موفقیت بیشتری دارد.

شرایط دریافت ویزای استارتاپ انگلیس

جهت اخذ ویزای استارتاپ انگلیس دو راه وجود دارد :

  • از داخل کشور انگلیس با تغییر نوع ویزا
  • از خارج کشور انگلیس از طریق ویزای استارتاپ

افرادی که اکنون در کشور انگلیس زندگی می کنند و قصد شروع کسب و کاری جدید ونوپا را دارند باید از طریق ویزای کارآفرینی و تغییر نوع ویزای خود اقدام نمایند ، اما افرادی که خارج از کشور انگلیس زندگی می کنند و قصد دارند استارتاپی در کشور انگلیس راه اندازی نمایند باید از طریق اخذ ویزای استارتاپ اقدام نمایند . نکته مثبت در ارتباط با ویزای استارتاپ انگلیس این است که برای شروع و راه اندازی استارتاپ در کشور انگلیس و مهاجرت به انگلیس شما فقط نیاز به یک ایده نوآورانه و خلاقانه دارید و هیچ نیازی به سرمایه اولیه جهت راه اندازی استارتاپ ندارید و فقط باید هزینه های زندگی در کشور انگلیس را برا ی خود فراهم کنید و از یک سازمان حمایت کننده و سرمایه گذاری در انگلیس تاییدیه دریافت نمایید .
شرایط لازم جهت دریافت ویزای استارتاپ انگلیس برای مهاجرت به این کشور شامل موارد زیر است :
متقاضی باید بیش از 18 سال سن داشته باشد .
متقاضی ویزای استارتاپ باید دارای پاسپورت معتبر با 30 ماه اعتبار باشد .
پاسپورت باید حتما حداقل یک صفحه خالی داشته باشد .
فرد نباید دچار بیماری سل باشد .
متقاضی ویزای استارتاپ باید دارای مدرک معتبر زبان انگلیسی باشد ( مدرک B2 یا آیلتس UKVI 5.5 )
داشتن حداقل بیست میلیون تومان معادل 945 پوند ظرف مدت سه ماهه گذشته در حساب بانکی
فرد نباید پیش از این در انگلیس دارای کسب و کاری باشد .
فرد نباید تابعیت هیچ یک از کشور های اروپایی را داشته باشد .
ارائه یک طرح جامع و کامل از کسب و کار ای همان بیزینس پلن الزامی است .
دریافت تاییدیه از یکی از سازمان ها و نهاد های علمی و یا اقتصادی در انگلیس .
جهت دریافت ویزای استارتاپ انگلیس همان طور که گفتیم دو راه وجود دارد ؛ اگر از خارج کشور انگلیس اقدام به دریافت ویزای استارتاپ انگلیس می کنید باید به صورت آنلاین جهت اخذ ویزای استارتاپ انگلیس درخواست خود را ارائه دهید و ثبت نام نمایید و سپس از طریق یکی از مراکز درخواست ویزا نسبت به انگشت نگاری اقدام کنید . پس از آن باید مدارک خود را طی مدت 10 روز از زمان اعلام شده که به کشور انگلیس می رسید جمع آوری و تکمیل نمایید . اگر قصد دارید از داخل کشور انگلیس ویزای خود را به ویزای استارتاپ تغییر دهید باید در این کشور دارای یکی از انواع ویزا های Tier1 ، Tier4 ، Tier2و یا ویزای توریستی با حامی مالی باشید .
لطفا به این نکته توجه داشته باشید که جهت اخذ ویزای استارتاپ انگلیس باید حتما از طرف یک سازمان و نهاد در انگلیس تاییدیه و حمایت مالی دریافت کنید در غیر صورت امکان اخذ ویزای استارتاپ برای شما وجود نخواهد داشت .

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای استارتاپ انگلیس

مدارک شناسایی و هویتی
مدارک تحصیلی
مدرک زبان معتبر
گواهی اثبات تمکن مالی جهت هزینه های زندگی
مدرک پزشکی جهت اثبات عدم داشتن بیماری سل
طرح کسب و کار
تاییدیه از یک از سازمان ها و نهاد های علمی یا اقتصادی انگلیس
تمامی مدارک شما باید به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد . علاوه بر مدارکی که در بالا ذکر شد بر اساس شرایط شما ممکن است مدارک دیگری نیز مورد نیاز باشد که در صورت اقدام از طریق وکیل و کارشناس مهاجرت می توانید از تمامی مدارک لازم با توجه به شرایطتتان اطلاع پیدا کنید .

خصوصیات یک بیزینس پلن عالی

یک بیزینس پلن قوی باید به صورت واضح و دقیق طرح کسب و کار را ارائه دهد و به طور واضح بیان کننده این باشد که این استارت آپ از چه روشی به درآمد رسیده یا میرسد ، چه محصولی دارد و از چه طریقی پیشرفت و توسعه پیدا میکند و درواقع برنامه جامع و کاملی از زمان شروع استارت اپ تا تولید محصول و درآمد زایی و رسیدن به پیشرفت در بازارهای جهانی داشته باشد .
همچنین این طرح باید اداره مهاجرت کشور انگلیس و سازمان های حمایت کننده را متقاعد کند که این استارت آپ با استفاده از روش های صحیح و سالم میتواند به توسعه اقتصاد انگلیس کمک کند و علاوه بر درآمد زایی سبب اشتغال زایی در این کشور هم بشود . بنابراین نوشتن یک بیزینس پلن قدرتمند در ابتدای کار کلید اصلی موفقیت شما در پذیرش برای اخذ ویزای استارت آپ انگلیس است .
پس از نگارش یک بیزینس پلن قدرتمند ، این طرح باید به تایید یکی از 35 نهاد معتبر در کشور انگلیسد برسد و در حین این فرآیند ممکن است با مصاحبه حضوری و یا آنلاین انجام شود که البته با توجه به شرایط کرونا اکثر مصاحبه ها در مرحله تایید بیزینس پلن از طریق آنلاین برگزار می شود .
از آن جایی که ثبت و نگارش بیزینس پلن امری بسیار مهم و پیچیده است پیشنهاد ما به شما این است که نگارش بیزینس پلن خود را به یک تیم متخصص و با تجربه در این زمینه بسپارید یا از مشاوره و راهنمایی آنان در نگارش بیزینس پلن خود استفاده کنید .
از این رو مشاوران ما در دایناموندیال با تجارب بالا در این زمینه آماده مشاوره و خدمات رسانی در زمینه تهیه و نگارش بیزینس پلن برای علاقه مندان به ویزای استارتاپ هستند .

مشاوران ما دردایناموندیال میتوانند در تهیه و نگارش بیزینس پلن شما را یاری کنند .
جهت دریافت مشاوره رایگان اینجا کلیک کنید

خصوصیات یک بیزینس پلن عالی

مزایای دریافت ویزای استارتاپ انگلیس

حضور در کشوری با بزرگترین اکوسیستم استارتاپی و کارآفرینی
زندگی و کار در کشوری با اقتصادی قدرتمند
انگلیسی زبان بودن
امکان رشد و توسعه در یکی از بهترین اکوسیستم های استارتاپی
دسترسی به بازار های بین المللی
امکان رقابت
داشتن پشتیبانی و حمایت معروف ترین و بهترین ها شتابدهنده های انگلیسی
دسترسی مستقیم به صندوق های سرمایه گذاری
عدم نیاز به سرمایه گذاری شخصی
اخذ اقامت دوساله با کمترین هزینه
اجازه همراه بردن خانواده
امکان تحصیل رایگان فرزندان و همسر
امکان اخذ اقامت دائم انگلیس
امکان اخذ پاسپورت انگلیس
امکان راه اندازی استارتاپ به صورت تیمی و طی کردن فرآیند برای تمامی اعضای تیم

دریافت مشاوره رایگان از طریق

مدت زمان اخذ ویزای استارتاپ انگلیس

مدت زمان ثبت نام در Home Office یک فرآیند سه ماهه دارد اما پیش از ثبت نام فرآیند تهیه بیزینس پلن و دریافت تاییدیه باید طی شود که این فرآیند هم بین 3 تا 5 ماه ممکن است زمان ببرد و به طور کلی تمام روند اخذ ویزای استارتاپ انگلیس بین 6 تا 9 ماه ممکن است زمان ببرد .

ویزای استاراپ انگلیس و اخذ اقامت دائم و تابعیت

در مراحب ابتدایی اخذ ویزای استارتاپ انگلیس به شما اقامت کوتاه مدت دو ساله اعطا می شود ، پس از اتمام دو سال در صورتی که استارتاپ را راه اندازی کرده باشید و به درآمد رسیده باشید می توانید ویزای استارتاپ خود را به مدت 3 سال دیگر تمدید کنید . پس از گذشت 5 سال در صورتی که در این مدت 450 روز را در خاک کشور انگلیس حضور داشته باشید می توانید برای دریافت اقامت دائم و در نتیجه دریافت پاسپورت این کشور اقدام کنید . جهت اخذ پاسپورت کشور انگلیس شما باید در آزمون زبان انگلیسی ، آزمون تاریخ و جغرافیای انگلیس و همچنین آزمون حقوق شهروندی این کشور شرکت کنید و این آزمون ها را با نمره قابل قبول پشت سر بگذارید .

پاسخ به سوالات متداول در زمینه ویزای استارتاپ انگلیس

میزان موفقیت شما در دریافت ویزای استارتاپ کاملا به میزان قدرتنمد بودن طرح کسب و کار یا همان بیزینس پلن شما بستگی دارد .

بله ، در واقع این بهترین کار است . فقط نیاز به ایجاد تغییراتی در طرح بیزینس پلن شماست .

بله پس از ورود به کشور انگلیس و راه اندازی استارتاپ بعد از پنج سال شما می توانید برای اخذ شهروندی و پاسپورت انگلیس انگلیس اقدام کنید .

بله با ویزای استارتاپ انگلیس شما می توانید همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را نیز به کشور انگلیس ببرید .

هزینه اخذ ویزا برای هر نفر معادل 2.510 پوند است .

بله امکان این کار وجود دارد اما از آن جایی که بیزینس پلن مهم ترین و اصلی ترین بخش در اخذ ویزای استارتاپ شما است پیشنهاد می کنیم نگارش بیزینس پلن خود را متخصصان و کارشناسان در این حوزه بسپارید یا از راهنمایی و کمک آن ها بهره ببرید . ما نیز در دایناموندیال میتوانیم در نگارش بیزینس پلن استارتاپتان شما را یاری دهیم .

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید تعداد نظرات : 0

لطفا متن امنیتی نمایش داده شده در عکس زیر را تایپ نمایید.

نظرات کاربران