TAVANA logo

ویزای تحصیلی استرالیا و شرایط دریافت آن

ویزای تحصیلی استرالیا

آنچه در این مقاله می خوانیم :

شرایط کلی کشوراسترالیا برای تحصیل

استرالیا کشوری پیشرفته با اقتصادی قدرتمند وسیستم آموزشی بسیارپیشرفته یکی از مقاصد مهاجرتی محبوب از نظر برای مهاجران است . کشور استرالیا با داشتن بیش از 1100 داشنگاه و کالج و ارائه آموزش در بیش از 22000 رشته تحصیلی امروزه یک از مقاصد مهم تحصیلی برای دانشجویان سرار جهان به حساب می آید .
نکته جالب توجه درباره ی استرالیا این است که این کشور از نظر بیشترین تعداد دانشجو های خارجی در رتبه سوم پس از آمریکا و انگلستان قرار دارد . دانشگاه های کشور استرالیا در لیست 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارند در واقع می توان گفت 7 تا از دانشگاه های کشور استرالیا جز 100 دانشگاه برتر و مطرح جهان اند .
همچنین در مقیاس جهانی 5 شهر از شهر های کشور استرالیا جز 30 شهر برتر و مناسب جهان برای دانشجویان اند . از جمله عواملی که باعث شده کشور استرالیا برای تحصیل کشوری مناسب و مورد توجه دانشجویان باشد می توان به کیفیت بالای زندگی ، کیفیت بالای سیستم آموزشی ، مقرون به صرفه بودن هزینه ها و فرصت های شغلی اشاره کرد .

سیستم آموزشی کشور استرالیا

سیستم آموزشی در استان های مختلف کشور استرالیا با یکدیگر متفاوت است اما در حالت کلی این سیستم آموزشی شامل پیش دبستانی ، ابتدایی ، دبیرستان و کالج می باشد که البته گذراندن دوره پیش دبستانی اجباری نیست . همچنین سن شروع مقطع ابتدایی در استان های مختلف این کشور متفاوت است. دوره ابتدایی در کشور استرالیا 7 ساله و دوره دبیرستان در این کشور 5 ساله است .
مدارس و دانشگاه های کشور استرالیا به دو بخش دولتی و خصوصی تقسیم می شوند . سیستم آموزشی کشور استرالیا بسیار ساده اما در عین حال بسیار با کیفیت و دارای استاندارد های جهانی است . سیستم آموزشی در مدارس و دانشگاه های این کشور پژوهش محور است و این مورد جهت آمادگی و آموزش برای شغل آینده آن ها برای موثر است . دولت کشور استرالیا با در نظر گرفتن بورسیه های تحصیلی و کمک به دانشجویان خارجی تلاش در جلب نیروی کار جوان و متخصص دارند . تحصیل در دانشگاه های این کشور به زبانا انگلیسی است و مهاجران و دانشجویانی که برای تحصیل به این کشور می آیند احتیاج به یادگیری زبان منحصر به فرد و خاصی ندارند .

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ی مهاجرت به استرالیا با مشاوران ما در تماس باشید .

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی استرالیا

دانشجویانی که قصد تحصیلی با ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های استرالیا را دارند باید دوری تحصیلی 12 ساله را گذرانده باشند و مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خود را دریافت کرده باشند . همچنین داشتن مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره حداقل 6 جهت اخذ ویزای تحصیلی اسرالیا برای تحصیلی در مقطع کارشناسی ضروری است. از میان 43 دانشگاه فعال در کشور استرالیا 8 دانشگاه آن در لیست 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارد که دانشجویان جهت تحصیل در استرالیا می توانند در هر دانشگاهی که بخواهند مشغول به تحصیل شوند .
اگر چه متقاضی دریافت ویزای تحصیلی استرالیا در مقطع کارشناسی از نظر دانش زبان و معدل نمرات قابل قبولی نداشته باشند باید حتما در دوره های Foundation استرالیا پیش از ورود به کالج ها و دانشگاه های این کشور شرکت کند .
تحصلی در مقطع کارشناسی در کشور استرالیا 4 سال طول می کشد و هزینه مورد نیاز جهت تحصیل در دانشگاه های استرالیا از مقطع کارشناسی بسته به رشته و دانشگاه محل تحصیل متفاوت است ، به طور میانگین می توانیم بگوییم هزینه های تحصیل در استرالیا از 20 هزار دلار در سال شروع می شود و افزایش پیدا می کند .

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در استرالیا

دانشجویانی قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های استرالیا را دارند باید دوره ی 12 ساله تحصیلی برای اخذ مدرک دیپلم و فوق دیپلم و دوره 4 ساله تحصیلی در مقطع کارشناسی را گذرانده باشند و مدارک دیپلم ، پیش دانشگاهی و کارشناسی خود را کسب کرده باشند . جهت اخذ ویزای تحصیلی استرالیا و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد فرد باید از نظر دانش زبانی درک آیلتس با نمره 6.5 داشته باشد . علاوه مدارک تحصیلی مقطع کارشناسی ، دیپلم و پیش دانشگاهی برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور استرالیا دانشجویان احتیاج به توصیه نامه هم دارند . یکی از مزیت های بسیار خوب تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشوراسترالیا سهولت در وردو به مقطع دکتری در این کشور پس از اتمام تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد است . میانگین هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در استرالیا از 25 هزار دلار در سال شروع می شود و افزایش می یابد .

شرایط تحصیل در مقطع دکتری در استرالیا

دانشجویانی که قصد تحصیل یا ادامه تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه های استرالیا را دارند باید مدارک پایان دوره تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد ، کارشناسی ، مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی را کسب کرده باشند و ارائه دهند . همچنین داشتن مهارت زبان انگلیسی عالی با مدرک آیلتس 7 جهت اخذ ویزای تحصیلی استرالیا و تحصیل در مقطع دکتری ضروری است . علاوه مدارک تحصیلی داشتن رزومه و سابقه تحصیلی ، پژوهشی و علمی قوی در اخذ ویزای تحصیلی این کشور جهت تحصیل در مقطع دکتری بسیار حائز اهمیت است .
دانشجویانی که می خواهند در مقطع دکتری استرالیا به تحصیل بپردازند باید بتوانند فردی از اساتید داشنگاه مورد نظرشان را به عنوان سوپروایزر متقاعد کنند که مدارک و رزومه تحصیلی آن ها را تایید کند و به عنوان استاد راهنما یا همان سوپروایزر آن ها را بپزیرد .
اگر چه دانشجو رزومه تحصیلی ، پژوهشی و علمی بسیار بالا و قوی ای داشته باشد می تواند از دانشگاه های این کشور بورسیه دریافت کند و با اخذ ویزای تحصیلی به کشور استرالیا مهاجرت کند .
مدت زمان تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه های استرالیا 3 ساله است و هزینه های تحصیل در این مقطع به طور میانگین سالانه 20 تا 30 هزار دلار است .

شرایط کار حین تحصیل برای دانشجویان

از آنجایی ک هزینه های تحصیل ، شهریه دانشگاه و هزنه های زندگی در کشور استرالیا برای برخی دانشجویان ممکن است سخت و سنگین باشد اجازه ی کار حین تحصیل برای دانشجویان در مقاطع مختلف داده شده است .
داشنجویان در مقطع کارشناسی در حین گذراندن دوره ی تحصیلی خود اجازه 40 ساعت کار در طول 2 هفته را دارند .
دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در حین گذراندن دوره تحصیلی خود اجازه کار به مدت ننامحدود را دارند البته در صورتی که کار کردن آن ها به تحصیلشان ضربه ای وارد نکند در غیر این صورت یا اجازه کار در حین تحصیل برایشان لغو می شود یا شامل محدودیت می شود .
دانشجویان مقطع دکتری در حین گذراندن دوره تحصیلی خود اجازه کار تمام وقت را دارند که البته برا آن ها هم شرط عدم لطمه خوردن به تحصیل در حین کار وجود دارد .
دانشجویان با اجازه کار در حین تحصیل در کشور استرالیا می توانند بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی خود را تامین نمایند .

هزینه های تحصیل ، زندگی و ویزای تحصیلی استرالیا

هزینه درخواست ویزای تحصیلی (دانشجویی) استرالیا :
_ برای دانشجو : 620 دلار
_ برای همراه 18 سال به بالا : 460 دلار
_ برای همراه زیر 18 سال : 150 دلار
هزینه های تحصیلی شامل هزینه شهریه دانشگاه و سایر هزینه های دانشگاهی و تحصیلی می شود که با توجه به رشته و دانشگاه کاملا متفاوت اند ، البته افرادی که اقامت دائم استرالیا یا تابعیت این کشور را داشته باشند نیازی به پرداخت هزینه های تحصیلی ندارند .
برخی از هزینه ای تحصیلی در کشور استرالیا را در جدول زیر برایتان گردآوری کرده ایم :

مقطع تحصیلی هزینه
ابتدایی 7.800 تا 30.000
دبیرستان 4.000 تا 22.000
کارشناسی 10.000 تا 25.000
کارشناسی ارشد 15.000 تا 30.000
دکتری 14.000 تا 35.000

هزینه های کلی زندگی در کشور استرالیا :

موارد الزامی هزینه
مواد غذایی 400 تا 1.200
تلفن / اینترنت 200 تا 800
حمل و نقل 60 تا 200
سرگرمی 400 تا 800

جهت اخذ ویزای تحصیلی توانایی پوشش هزینه های زندگی بسیار مهم است و دانشجو باید مدارک کافی برای اثبات تمکن مالی خود در حین تحصیل را داشته باشد .
متقاضی ویزای تحصیلی استرالیا باید برای مدت یک سال زندگی در کشور استرالیا هزینه های مورد نیاز را در حساب بانکی خود داشته باشد ، اگر دانشجو شهریه دانشگاه را پرداخت کرده باشد نیازی به بودن مبلغ شهریه دانشگاه در حساب بانکی خود ندارد . مقدار هزینه لازم جهت یک سال زندگی در کشور استرالیا که باید در حساب بانکی باشد حدود 20.290 دلار است که اگر فرد بخواهد همسر یا فرزندان خود را نیز در حین تحصیل به کشور استرالیا ببرد باید هزینه های لازم جهت تامین نیاز های آن ها را نیز در حساب بانکی خود داشته باشد .
متقاضی ویزای تحصیلی استرالیا می تواند اثبات کند که از نظر مالی از سوی والدین یا همسرخود حمایت می شود که این مورد در صورتی تایید می شود که والدین یا همسر متقاضی ویزای تحصیلی درآمدی حدود 60.000 دلار استرالیا داشته باشد .

تیم دایناموندیال با بهره مندی از برترین مشاوران در حوزه مهاجرت آماده خدمات رسانی به شما عزیزان است .
جهت رزرو وقت مشاوره اینجا کلیک کنید .

بهترین دانشگاه های استرالیا

همان طور که گفتیم دانشگاه های کشور استرالیا در لیست برترین دانشگاه های جهان قرار دارند و از کیفیت آموزشی بسیار بالایی برخور دارند .
هر ساله دانشجویان زیادی از طریق ویزای تحصیلی استرالیا اقدام به مهاجرت به این کشور کرده و در دانشگاه های آن تحصیل می کنند .
در این قسمت لیستی از بهترین دانشگاه های کشور استرالیا را برای شما فراهم کرده ایم :
_ دانشگاه ملی استرالیا
_ دانشگاه کانبرا
_ دانشگاه چارلز استوری
_ دانشگاه سیدنی
_ دانشگاه کاتولیک استرالیا
_ دانشگاه گیریفت
_ دانشگاه مک کری

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی استرالیا

متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی استرالیا باید در ابتدا از یکی از دانشگاه های کشور استرالیا پذیرش و تاییدیه دریافت کنند و سپس برای دریافت ویزای تحصیلی خود اقدام نمایند .
مدارک لازم جهت اخذ پذیرش در دانشگاه های استرالیا:
_ اصل مدارک تحصیلی به همراه ترجمه آن ها
_ ارائه مدرک زبان معتبر
_ ارائه مدارک شناسایی و هویتی به همراه ترجمه آن ها
_ ارائه پاسپورت معتبر
_ عکس
_ ارائه سوابق کاری و ترجمه آن ها
مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی استرالیا :
_ ارائه پذیرش تحصیلی از دانشگاه
_ ارائه مدارک شناسایی و هویتی به همراه ترجمه آن ها
_ ارائه مدرک زبان آیلتس
_ ارائه فرم ثبت نام الکترونیکی
_ انگیزه نامه
_ ارائه مدارک اثبات تمکن مالی
_ تکمیل و ارائه فرم های مورد نیاز

جهت تکمیل فرم ارزیابی مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی اینجا کلیک کنید .
فرم های ارزیابی دایناموندیال امکان ارزیابی شرایط شما جهت اخذ انواع ویزای استرالیا را می دهد و شما همچنین می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان و مشاوران ما بهره مند شوید .

پاسخ به سوالات متداول در زمینه ویزای تحصیلی استرالیا

مدت زمان صدور ویزا به مقطع تحصیلی شما بستگی دارد و بین 29 تا 77 روز طول می کشد .

ویزای همراه دانشجو به همسر و فرزندان زیر 18 سال وی تعلق می گیرد .

بله ، هم دانشجو و هم همسر او اجازه کار در کشور استرالیا را دارند .

بله ، شما می توانید ویزای تحصیلی خود را تا 5 سال تمدید کنید .

بله ، دانشجویان پس از اتمام تحصیلات خود می توانند در صورت یافتن شغل در استرالیا مشغول به کار و زندگی شوند .

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید تعداد نظرات : 0

لطفا متن امنیتی نمایش داده شده در عکس زیر را تایپ نمایید.

نظرات کاربران