TAVANA logo

ویزای تحصیلی کانادا و شرایط دریافت آن

ویزای تحصیلی کانادا

آنچه در این مقاله می خوانیم :

شرایط کلی کشور کانادا برای تحصیل

کشور کانادا به عنوان کشوری بزرگ و پیشرفته در آمریکای شمالی هر ساله مهاجران زیادی را به سمت خود جلب می کند . دانشجویان جز آن دسته از مهاجرانی هستند که به سبب تحصیل ، پیشرفت ، موفقیت و امکان اقامت در کانادا مشتاق به تحصیل در این کشور هستند .
کانادا به دلیل داشتن سطح بسیار بالای آموزش میزبان دانشجویان بین المللی از نقاط مختلف جهان بوده است . تحصیل در دانشگاه های این کشور به دو زبان انگلیسی و فرانسه است و دانشجویان با ملیت های متفاوت در دانشگاه های این کشور در حال تحصیل اند .
یکی از بهترین مزیت های تحصیل در کشور کانادا امکان جست و جو برای کار پس از پایان تحصیلات است . هر فردی که در کانادا از طریق ویزای تحصیلی مشغول به تحصیل در دانشگاه های این کشور بوده پس از پایان دوره تحصیل خود می تواند به مدتی که صرف تحصیل کرده به دنبال کاربگردد و اقامت دائم خود را بدست آورد .
مدارس و دانشگاه های کشور کانادا جز بهترین و معتبر ترین مراکز آموزشی در جهان شناخته می شوند و از استاندارد های بالایی برخوردارند .

سیستم آموزشی کشور کانادا

کشور کانادا دارای یک سیستم آموزشی بسیار قوی است که شکل استانی مدیریت می شود اما تمام سیستم آموزش این کشور زیر نظر دولت فدرال کانادا قرار دارند . در کشور کانادا سیستم آموزشی به دو صورت همگانی و خصوصی ارائه می شود و همچنین بودجه مالی قابل توجهی را صرف امور و کیفیت آموزش در کانادا کرده است . تحصیل در مدارس و دانشگاه های این کشور به دو زبان انگلیسی و فرانسوی است . مقاطع تحصیلی در کشور کانادا مانند سایر کشور ها شامل دوره ابتدایی و متوسطه ، دبیرستان و کالج می شود . همچنین والدینی که تمایل داشته باشند فرزندانشان به مهد کودک بروند می توانند آنها را از سن 4 یا 5 سالگی به صورت داوطلبانه به مدت یک یا دو سال در مقطع مهد کودک ثبت نام کنند .

مشاوران ما جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ی مهاجرت به کانادا با در تماس باشید .

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی کانادا

دانشجویانی که قصد تحصیل یا ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور آمریکا را دارند باید دوره 12 ساله تحصیلی خود را در مقطع ابتدایی ، متوسطه و دبیرستان گذرانده باشد و مدرک دیپلم خود را دریافت کرده باشند . همچنین داشتن مدرک زبان آیلتس 6 جهت پذیرش در دانشگاه های کشور کانادا و اخذ ویزای تحصیلی این کشور بسیار مهم است . گذراندن مقطع لیسانس در دانشگاه های کشور کانادا 4 سال زمان می برد . اما مدت زمان گرفتن این مدرک در استان کبک کمی متفاوت است . در استان کبک دانش آموزان مقطع ابتدایی ، متوسطه و دبیرستان خود را طی 11 سال تحصیل پشت سر می گذارند و سپس برای گذراندن 2 سال دوره پیش دانشگاهی وارد کالج می شوند ، پس از گذراندن دوره دو ساله پیش دانشگاهی در کالج شروع به تحصیل در دوره 3 ساله برای مقطع کارشناسی می کنند . لازم به ذکر است یکی از مهم ترین شرایط اخذ ویزای تحصیلی در کانادا سن است . میانگین رنج سنی جهت تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه های کانادا 23 سال است . اگر سن متقاضی بیشتر امکان دریافت ویزای تحصیلی برای او کمتر شده و نیازمند ارائه مدارک و دلایل محکم برای فاصله تحصیلی خود است .

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد کانادا

دانشجویانی که قصد تحصیل یا ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های کانادا را دارند باید دوره دروازده ساله جهت کسب مدرک دیپلم را گذرانده باشند و مدرک دیپلم داشته باشند همچنین باید مدرک پایان دوره 4 ساله خود را در مقطع کارشناسی داشته باشند ، دانشجویان متقاضی اخذ ویزای تحصیلی و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشکاه های کانادا باید حداقل معدل بالای 13 را در مقطع کارشناسی بدست آورده باشند . داشتن مدرک زبان آیلیتس 6.5 از الزاممات پذیرش دانشجویان در مقطع کارشناسی رشد و اخذ ویزای تحصیلی است . دوره کارشناسی ارشد در دانشگاه های کانادا 2 ساله است و نحوه گذراندن این مقطع تحصیلی به صورت پژوهشی یا نشستن سر کلاس و پا کردن واحد ها یا ترکیبی از هر دوی این هاست .
مناسب ترین سن جهت اخذ ویزای تحصیلی برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد 32 سال است .

شرایط تحصیل در مقطع دکتری کانادا

دانشجویانی که قصد تحصیل یا ادامه تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه های کانادا را دارند باید مدرک پایان دوره 12 ساله یا همان دیپلم ، مدرک پایان دوره مقطع کارشناسی و مدرک پایان دوره مقطع کارشناسی ارشد خود را ارائه دهند ، همچنین داشتن معدل بالای 13 در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد جهت تحصیل در مقطع دکتری و اخذ ویزای تحصیلی الزامی است .
مدت تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه های کانادا حدود 3 تا 5 سال طول می کشد که این مدت صرف شرکت در دوره های آموزشی و پژوهش و ارائه پروژه می شود . داشتن مدرک زبان آیلتس 7 برای متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی در مقطع دکتری ضروری است . پژوهش ها و پروژه های دانشجویان مقاطع دکتری اغلب توسط برخی شرکت ها حمایت می شود بنابراین به دانشجویان این مقطع معمولا کمک هزینه های تحصیلی و بورسیه تحصیلی تعلق می گیرد .
جهت تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه های کانادا فرد باید بتواند یکی از اساتید دانشگاه مد نظرش را متقاعد کند که او را به عنوان دانشجو بپذیرد و به عنوان سوپروایزر در مدت تحصیل در کنار دانشجو باشد . جهت موفقیت در یافتن استاد سورپروایزر یا استاد راهنما داشتن رزومه تحصیلی قوی بسیار موثر است ؛ رزومه تحصیلی قوی شامل نمرات بالا ، استعداد ویژه و داشتن مقالات معتبر منتشر شده است .

جهت کسب اطلاعات درباره ی مهاجرت به کانادا اینجا کلیک کنید .

شرایط کار در حین تحصیل برای دانشجویان

دانشجویانی که از طریق تحصیل و ویزای تحصیلی اقدام به مهاجرت به کشور کانادا می کنند می توانند در حسن تحصیل به کار هم بپردازند اما ساعاتی که دانشجویان در هر مقطع تحصیلی اجازه کار دارند متفاوت است .
دانشجویان مقطع کارشناسی فقط اجازه کار پاره وقت و به مدت 20 ساعت در هفته را دارند .
دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد هم مانند دانشجویان مقطعع کارشناسی فقط اجازه کار پاره وقت به مدت 20 ساعت در هفته را دارند .
دانشجویان مقطع دکتری می توانند به صورت تمام وقت در حین تحصیل مشغول به کار شوند اما آن دسته از دانشجویانی که برای تحصیل خود بورسیه دریافت کرده اند با توجه به نوع بورسیه ممکن است اجازه کار به ص ورت پاره وقت یا تمام وقت را نداشته باشند .

هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا

یکی از عوامل بسیار موثر در اخذ ویزای تحصیلی و تحصیل در کشور کانادا توانایی اثبات تمکن مالی جهت پوشش هزینه های تحصیل و زندگی در کشور کانادا است . اثبات داشتن توانایی مالی کافی جهت پوشش هزینه ها در کانادا از طریق ارائه صورت حساب بانکی امکان پذیر است . فرد متقاضی تحصیل و اخذ ویزای تحصیلی کانادا باید هزینه های شهریه و زندگی به مدت یکسال را در حساب بانکی خود داشته باشد . در صورتی که شهریه داشنگاه پرداخت شده باشد نیازی به وجود هزینه شهریه دانشگاه در حساب بانکی نیست و فقط باید هزینه های زندگی شامل هزینه مسکن ، خوراک ، پوشاک و حمل و نقل برای مدت یکسال در حساب بانکی باشد .
هزینه عمومی دانشجو در مدت تحصیل بدون احتساب شهریه در مدت یکسال حدود 10.000 دلار کانادا است .

تیم دایناموندیال با بهره مندی از برترین مشاوران در حوزه مهاجرت آماده خدمات رسانی به شما عزیزان است .
جهت رزرو وقت مشاوره اینجا کلیک کنید .

امکان درخواست ویزا حین تحصیل برای همراه یا خانواده

یکی از بزرگترین دغدغه های افراد در هنگام مهاجرت خانواده آنها است و اینکه بتوانند آنها را هم همراه با خود ببرند و برای آنها هم اقامت دریافت کنند .
ویزای تحصیلی کانادا این امکان را برای دانشجویان فراهم می کند تا بتوانند خانواده خود را همراه خود ببرند .
متقاضیان دریافت ویزای تحصیلی کانادا می توانند برای خانواده خود تقاضای ویزا و اقامت کنند . اعضای خانواده شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال می باشد . فرزندانی که سن قانونی را رد کرده اند در صورت تمایل به همراهی خانواده و داشتن تمکن مالی کافی می توانند همراه خانواده خود به کانادا بروند و در انجا اقامت کنند . فرزندان مت قاضیان ویزای تحصیلی کانادا می توانند به صورت رایگان در مدارس این کشور به تحصیل بپردازند و همسر فرد متقاضی ویزای کار هم در صورت داشتن شرایط مناسب می تواند در کانادا مشغول به کارشود .
در صورتی که متقاضی ویزای تحصیلی کانادا بعد از اتمام تحصیلش بتواند شغلی پیدا کند و به کاری مشغول شود امکان تمدید اقامت خود و خانواده اش را دارد و می تواند در نهایت برای خود و خانواده اش اقامت دائم کسب کند .

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا

متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی باید توجه باشند که ارائه مدارک معتبر و کامل از جمله مهم ترین عوامل در فرآیند اخذ ویزای تحصیلی است .
دانشجویان با ارئه مدارک تحصیلی باید بتوانند از یکی از دانشگاه های کانادا تاییدیه دریافت کنند سپس مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی را ارائه دهند ، مرحله اخذ ویزای تحصیلی بسیار مهم تر از گرفتن تاییدیه پذیرش دانشجو از دانشگاه است چرا که در صورت گرفتن پذیرش و تاییده از دانشگاهی در کانادا اگر متقاضی یا دانشجو موفق به اخذ ویزای تحصیلی نشود نمی تواند برای تحصیل وارد کشور کانادا شود .
مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی :
_ داشتن مدارک زبان معتبر( در صورت نداشتن مدرک زبان باید دوره های زبان انگلیسی در کانادا را سپری کند )
_ ارائه مدارک کامل تحصیلی
_ اثبات تمکن مالی
_ گواهی عدم سوء پیشینه
_ ارائه نامه پذیرش از سوی یک دانشگاه در کانادا
_ داشتن پاسپورت معتبر با 6 ماه اعتبار
_ 2 قطعه عکس که حداقل طی 6 ماه گذشته گرفته شده باشد .
_ ارائه سوابق کاری در صورت دارا بودن
_ قبض پرداخت هزینه سفارت کانادا به مبلغ 150 دلار

معرفی دانشگاه های برتر کانادا

کشور کانادا با داشتن سطح آموزشی فوق العاده ایده آل دارای بهترین دانشگاه ها است از جمله این دانشگاه ها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

نام دانشگاه رتبه کشور رتبه جهانی
دانشگاه تورنتو 1 19
دانشگاه بریتیش کلمبیا 2 28
دانشگاه البرتا 3 56
دانشگاه مک گیل 4 58
دانشگاه واترلو 5 92
دانشگاه سیمون فاسر 6 104
دانشگاه مک مستر 8 127
دانشگاه مونترال 9 139

جهت تکمیل فرم ارزیابی مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی اینجا کلیک کنید .
فرم های ارزیابی دایناموندیال امکان ارزیابی شرایط شما جهت اخذ انواع ویزای کانادا را می دهد و شما همچنین می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان و مشاوران ما بهره مند شوید .

پاسخ به سوالات متداول در زمینه ویزای تحصیلی کانادا

خیر ، جهت تحصیل در دانشگاه های کانادا باید شهریه پرداخت کنید یا بورسیه داشته باشید.

بله ، اما باید در دوره های زبان شرکت کنید ، داشتن مدرک زبان شانس گرفتن ویزای تحصیلی را بیشتر میکند .

بله ، پس از دوره تحصیل شما به مدت 9 ماه تا 3 سال برای یافتن کار زمان دارید .

بله ، در صورت یافتن شغل مناسب و شروع به کار می توانید اقامت دائم هم بدست آورید .

رشته های مدیریت ، آی تی ، پرستاری و نرم افزار بهترین رشته های تحصیلی کانادا اند .

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید تعداد نظرات : 0

لطفا متن امنیتی نمایش داده شده در عکس زیر را تایپ نمایید.

نظرات کاربران