TAVANA logo

ویزای توریستی آمریکا و شرایط دریافت آن

ویزای توریستی آمریکا

آنچه در این مقاله می خوانیم :

شرایط کلی کشور آمریکا برای گردشگران

آمریکا به عنوان کشوری پیشرفته و قدرتمند در جهان همواره مقصد مهاجرتی بسیاری از افراد بوده است . این کشور پهناور از نظر آب هوا داری تنوع می باشد بخش هایی ازایالات آمریکا بسیار سرد بوده و بخش هایی دیگر از ایالات این کشور دارای آب و هوای نسبتا خوب و متعادل است .
این کشور جاذبه های طبیعی و گردشگری و منطق دیدنی زیادی برای توریستان دارد و هر ساله هزاران گردشگر و توریست را از سراسر جهان جذب می کند .
این کشور سرشار از مناظر طبیعی از جمله آبشارها ، جنگل ها ، دریاچه ها ، کوه ها و کویر هاست . همچنین ایالات متحده آمریکا به دلیل داشتن سابقه تاریخی و فرهنگ غنی دارای انواع جاذبه های گردشگری است .
جاذبه های گردشگری کشور آمریکا متناسب با سلیقه هر نوع فردی است ؛ برخی جذب مکان های تاریخی و فرهنگی این کشور می شوند و برخی دیگر جذب بزرگی و شکوه ساختمان ها و شهرهای آمریکا می شوند .
شهرهای نیویورک ، واشنگتن دی سی ، سان فرانسیسکو ، لس آنجلس ، لاس وگاس و جزایر هاوایی از شهرهای بسیار پر بازدید و مورد علاقه گردشگران هستند .
سفر به نیویورک هر گردشگری را حیرت زده می کند ، برای گردشگرانی که اولین بار از شهر نیویورک بازدید می کنند گردش در شهر و راه رفتن در خیابان های این شهر زیبا و پیشرفته بی شباهت به رویا دادن نیست.
سفر به لاس وگاس آمریکا برای گردشگران تجربه گذراندن اوقاتی خوش و زندگی در کویر را به همراه دارد .
بازدید به شهر واشنگتن دی سی تجربه ای بسیار متفاوت و جذاب برای گردشگران به همراه دارد شهری پیشرفته که طیف وسیعی از گردشگران و بازدیدکنندگان را هر ساله به خود جذب می کند .
سفر به شهر سان فرانسیسکو ، شهری ساحلی در غرب ایالات متحده آمریکا می تواند اوقاتی بسیار خوش و تفریحی بسیار هیجان انگیز را برای زوج های جوان و خانواده ها به همراه داشته باشد .
ماهیگیری ، بازدید از اسکله ها ، بازدید و رانندگی روی پل دروازه های طلایی و آب و هوای بسیار معتدل نظر هر گردشگری به سوی بازدید به سان فرانسیسکو جلب می کند .
سفر به لس آنجلس که در مرکز ایالات کالیفرنیا قرار دارد نیز یکی از محبوب ترین مقاصد توریستی ایالات متحده آمریکا محسوب می شود . سرگرمی های بسیار زیاد و متفاوتی در این شهر برای گردشگران وجود دارد از جمله دیدین های هالیود برای دوستداران و طرفداران فیلم های هالیوودی و بازدید از دیزنی لند و همچنین تجربه انواع تفریحات ساحلی .

ویزای توریستی آمریکا

خدمات گردشگری کشور آمریکا

گردشگرانی که از طریق ویزای توریستی به کشور آمریکا سفر می کنند باید حتما از ارز رسمی و نقدی کشور آمریکا استفاده کنند حتی اگر قصد استفاده از کارت اعتباری را داشته باشند .
خدمات درمانی و بهداشتی که توسط دولت ها برای گردشگران و بازدیدکنندگان در نظر گرفته می شود در کشور آمریکا به ندرت ارائه می شود به همین دلیل داشتن بیمه پزشکی مسافرتی در سفرهای توریستی بسیار مهم و ضروری است .
در صورتی که توریستی در کشور آمریکا دچار حادثه ای شود و به بیمارستان برود هزینه های درمانی برای وی حدود 10 هزار دلار خواهد بود ؛ که این هزینه شامل هزینه های عمده مانند هزینه آمبولانس و ... نیست پس داشتن بیمه پزشکی در سفرهای توریستی پیش از هر چیز دیگر ضرورت دارد .
افرادی که قصد بازدید از مناطق زیبای آمریکا را با ماشین دارند و نمی خواهند از تاکسی ها یا اتوبوس ها برای این کار استفاده کنند می تواند در کشور آمریکا به موسسات و یا وب سایت های کرایه اتومبیل مراجعه کنند و با با پرداخت مبلغی برای مدت زمان مورد نظر اتومبیل کرایه کنند و به بازدید از مناطق گردشگری آمریکا بپردازند .
سن قانونی برای کرایه ماشین از این شرکت های اجاره خودرو از 21 تا 25 سال است و ارائه کارت شناسایی معتبر و همچنین گواهینامه بین المللی از الزامات است .
اما اگردر کشور آمریکا قصد کرایه کردن خودرو داشتید حتما از بیمه بودن ماشین اطمینان حاصل کنید .

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ی مهاجرت به آمریکا بامشاوران ما در تماس باشید .

انواع ویزای توریستی آمریکا

ویزای توریستی آمریکا از انواع ویزاهای غیر اقامتی است و فقط منجر به اقامت موقت و کوتاه مدت می شود .
انواع ویزای توریستی آمریکا
ویزای توریستی نوع B1 :
این نوع ویزای توریستی برای افراد زیر صادر میشود
_ افرادی که قصد دیدار با شریک کاری خود را دارند
_ افرادی که قصد شرکت در سمینار یا همایش های کاری ، تجاری یا علمی را دارند .
_ افرادی که قصد رسیدگی به اموال خود را دارند .
_ افرادی که قصد شرکت کردن در مذاکرات کاری و تجاری را دارند .
ویزای توریستی نوع B2 :
این نوع ویزای توریستی برای فراد زیر صادر می شود
_ گردشگران
_ افرادی که قصد گذراندن تعطیلات خود در کشور آمریکا را دارند .
_ افرادی که قصد دیدن خانواده یا اقوام خود را دارند .
_ افرادی که به دلیل مسائل پزشکی قصد سفر به کشور آمریکا را دارند .
_ افرادی که قصد شرکت کردن در مراسمات اجتماعی خاص را دارند .
_ افرادی که قصد شرکت در انواع مسابقات ورزشی یا علمی یا هنری را دارند .
_ افرادی که قصد شرکت و گذراندن دوره های آموزشی کوتاه مدت را دارند .
ویزای توریستی سینگل و مولتی :
هر مدام از انواع ویزا های توریستی کشور آمریکا به مدت زمان خاص و تعداد دفعات خاصی به فرد متقاضی ویزای توریستی اجازه اقامت یا سفر به کشور آمریکا را می دهد .
ویزای توریستی آمریکا از نظر تعداد دفعاتی که به فرد متقاضی اجازه ورود یا اقامت در آمریکا را می دهد به دو دسته تقسیم می شود .
ویزای سینگل آمریکا : مدت زمان اعتبار این نوع ویزا کم است و فرد متقاضی ویزای توریستی فقط به مدت حدود 6 ماه می تواند در کشور آمریکا بماند و فقط یک بار حق ورود به کشور آمریکا را از طریق این نوع ویزا دارد
ویزای مولتی آمریکا : مدت زمان و ااعتبار این نوع ویزا بیشتر است و فرد متقاضی ویزای توریستی آمریکا گاهی می تواند تا مدت 10 سال در کشور آمریکا بماند و همچنین از طریق این نوع ویزا می تواند چندین بار وارد کشور آمریکا شود .

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی آمریکا

_ تکمیل فرم آنلاین DS160 و گرفتن تاییدیه
_ یک قطعه عکس که حدودا مربوط به 6 ماه پیش باشد.
_ گرفتن وقت مصاحبه ( مصاحبه با افراد زیر 13 سال و بالای 80 سال الزامی نیست )
_ پرداخت هزینه بررسی درخواست به مبلغ حدود 160 دلار
_ پاسپورت معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار
_ ارائه پاسپورت های قدیمی
_ ارائه پاسپورت های قدیمی
_ رسید پرداخت هزینه بررسی درخواست
_ ارائه برگه تعیین وقت مصاحبه
_ تاییدیه اثبات تمکن مالی ( گردش 6 ماهه آخر حساب و دارا بودن حدود 15 هزار دلار)
_ گواهی عدم سوء پیشینه
_ ارائه سوابق کاری
_ ارائه مدارک تحصیلی برای افراد دانشجو
_ ارائه دعوتنامه معتبر اگر از طرف خانواده یا دوستی دعوتنامه ای دریافت کرده اید .
_ رزرو بلیط رفت و برگشت
_ رزرو هتل

دلایل ریجکت شدن ویزای توریستی

ویزای توریستی از انواع ویزاهای غیراقامتی است و یکی از شروط اصلی اخذ ویزای توریستی بازگشت به کشور مقصد پس از اتمام زمان ویزاست حال اگر شما با ویزای توریستی قصد دریافت اقامت دائم در کشور آمریکا را داشته باشید ویزای شما ریجکت می شود و باید فورا خاک کشور آمریکا را ترک کنید .
علاوه بر این نداشتن تمکن مالی کافی پیش و حین سفر ، عدم ارائه اسناد مالی و ملکی ، عدم صداقت در مصاحبه ، باردار بودن شخص متقاضی و داشتن دعوتنامه از فردی که سابقه پناهندگی دارد سبب ریجکت شدن ویزای شما می شود .
متقاضیان ویزای توریستی که ویزای آنها رد یا ریجکت شده می توانند مجددا برای بررسی پرونده خود درخواست کنند اما امکان دریافت ویزای توریستی پس از ریجکت شدن بسیار بسیار کم است .

تیم دایناموندیال با بهره مندی از برترین مشاوران در حوزه مهاجرت آماده خدمات رسانی به شما عزیزان است .
جهت رزرو وقت مشاوره اینجا کلیک کنید .

امکان تمدید ویزای توریستی آمریکا

یکی از ویژگی های خاصی که ویزای توریستی آمریکا دارد این است که این ویزا قابلیت تمدید مجدد را دارد .
افرادی که از طریق ویزای توریستی وارد کشور امریکا می شوند برای تمدید ویزای خود 45 روز قبل از اتمام ویزای خود می توانند به اداره مهاجرت کشور آمریکا مراجعه کنند و برای تمدید ویزای توریستی خود اقدام کنند ؛ البته فرد متقاضی تمدید ویزای توریستی باید دلایل قانع کننده ای برای تمدید مدت زمان ویزای خود داشته باشد .
همچنین حضورش در خاک کشور آمریکا کاملا قانونی باشد ، مدارکی به به اداره مهاجرت جهت اخذ ویزای توریستی ارائه داده همچنان پابرجا باشند ، فرد در مدت اقامتش در آمریکاا ز طریق ویزای توریستی جرمی مرتکب نشده باشد ، پاسپورتش اعتبار داشته باشد و بتواند افسر اداره مهاجرت را قانع کند .

جهت تکمیل فرم ارزیابی مهاجرت از طریق ویزای توریستی اینجا کلیک کنید .
فرم های ارزیابی دایناموندیال امکان ارزیابی شرایط شما جهت اخذ انواع ویزای آمریکا را می دهد و شما همچنین می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان و مشاوران ما بهره مند شوید .

پاسخ به سوالات متداول در زمینه اخذ ویزای توریستی آمریکا

درخواست ویزای توریستی حدود 3 روز طول می کشد و پس از قبول درخواست تا زمان صدور 7 تا 10 روز ممکن است زمان ببرد .

مصاحبه در کنسولگری های امریکا واقع در دبی عربستان ، آنکارا ترکیه و ایروان آذربایجان برگزار می شود .

هزینه درخواست وقت مصاحبه برای ویزای توریستی 160 دلار است .

بله ، اما امکان دریافت ویزای خانوادگی وجود ندارد و برای هر عضو از خانواده مراحل اداری باید به صورت جداگانه طی شود .

این امر سبب اخراج شما و یا ریجکت کردن ویزای شما از خاک کشور آمریکا می شود و برای مدت طولانی اجازه اخذ هیچ نوع ویزایی از آمریکا را ندارید .

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید تعداد نظرات : 0

لطفا متن امنیتی نمایش داده شده در عکس زیر را تایپ نمایید.

نظرات کاربران