TAVANA logo

ویزای توریستی استرالیا و شرایط دریافت آن

ویزای توریستی استرالیا

آنچه در این مقاله می خوانیم :

شرایط کلی کشور استرالیا برای گردشگران

کشور استرالیا بزرگ ترین کشور اقیانوسیه و ششمین کشور بزرگ جهان است و می توان گفت زیباترین قاره جهان است . سفر به کشور پهناور استرالیا با جاذبه های طبیعی و گردشگری بی نظیر و دیدنی و همچنین تنوع زیستی می تواند یکی از بهترین گزینه ها جهت سپری کردن تعطیلات باشد و بسیاری افراد از طریق ویزای توریستی این کشور اقدام به سفر به استرالیا می کنند .
آب و هوای کشور استرالیا بسیار متعادل است و کشور استرالیا به دلیل وسعت زیاد دارای آب و هوای متنوعی است به گونه ای که بخش های شمالی این کشور آب و هوای گرم و متعادلی دارند و بخش های جنوبی آن دارای آب و هوای سردتری هستند . نکته بسیار جالب درباره ی آب و هوا و فصل های کشور استرالیا این است که به دلیل قرار گرفتن این کشور در نیم کره ی جنوبی زمین این کشور دارای فصل های معکوس است
در مواقعی که در سایر کشور زمستان است و آب و هوا سرد ، در کشور استرالیا آب و هوا گرم و تابستانی است . همین موضوع باعث شده است که استرالیا کشوری متفاوت شناخته شود و بسیاری از گردشگران تمایل زیادی برای سفر به این کشور زیبا داشته باشند .
درست زمانی که اروپا سرد ترین هوا را دارد و در فصل زمستان است ، کشور استرالیا دارای آب و هوای گرم است پس اگر قصد سفر به این کشور فوق العاده را دارید باید فصل زمستان را انتخاب کنید . از جمله توریست پذیر ترین شهر های کشور استرالیا می توان به سیدنی ، ملبورن ، داروین و جزیره فراسر اشاره کرد .
سیدنی شهری بسیار مشهور و گران که پرجمعیت ترین و بزرگترین شهر کشور استرالیا است و مرکز اقتصاد استرالیا به حساب می آید . جاذبه های طبیعی و گردشگری فراوان ، سواحل زیبا و تنوع فرهنگی در ین شهر سبب محبوبیت آن میان مهاجران و توریست ها شده است . اگر چه هزینه ها در شهر سیدنی استرالیا بسیار بالا است اما این مورد از محبوبیت این شهر و تعداد مهاجران و گردشگران آن به هیچ عنوان کم نکرده است .
برخی از مکان های گردشگری و دیدنی شهر سیدی استرالیا :
_ اپرای سیدنی
_ پارک المپیک سیدنی
_ محله ی The rocks
_ برج AMP
_ سواحل سیدنی
_ بندر Darling
شهر ملبورن به عنوان پایتخت فرهنگی کشور استرالیا شناخته می شود و دومین شهر بزرگ استرالیا است . سالانه فعالیت های فرهنگی و ورزشی بسیار زیادی در این شهر برگزار می شود . ملبورن هم مانند شهر سیدنی سرشار از جاذبه های طبیعی ، مکان های دیدنی و گردشگری است و هر سالانه افراد زیادی را خود جلب می کند . شهر ملبورن به دلیل داشتن تنوع آب و هوایی زیاد یکی از خاص ترین شهر های کشور استرالیا محسوب می شود به طوری که در طول یک روز ممکن است انواع مختلفی از آب و هوا را در این شهر تجربه کنید .
از جمله مکان های دیدنی این شهر می توان به موارد زیر اشاره کرد :
_ باغ گنجینه
_ موزه گنجینه طلا
_ موزه مهاجرت
_ آکواریوم ملبورن
_ گالری ملی ویکتوریا
_ باغ های سلطنتی
داروین پایتخت ایالت شمالی کشور استرالیا است . شهر داروین به عنوان آرام ترین شهر کشور استرالیا مشهور شده است . این شهر فرهنگی درارای 100 نوع ملیت متفاوت است و وجود پارک های ملی و جنگل های بارانی این شهر را به کی از بهترین و محبوب ترین شهر ها برای گردشگران تبدیل کرده است .
_ پارک ملی ککادو
_ پارگ اولگاس
_ پارک ملی لیچفیلد
_ آبشار جیم جیم
_ مزرعه کوروکودیل داروین
_ پارک حافظت از سنگ شیطان
جزیره ی فراسر محلی بکر و زیبا به دور از هیاهو و شلوغی شهر ها که در جنوب غربی کوئینزلند قرار گرفته است . این جزیره بزرگترین جزیره ی شنی دنیاست و دارای سواحل بسیار زیبا و طولانی است که منظره فوق العاده آن هر کسی را شگفت زده می کند .

ویزای توریستی استرالیا

خدمات گردشگری کشور استرالیا

کشور استرالیا دارای بهترین هتل ها و اقامتگاه های گردشگری برای گردشگران است همچنین خانه های مسکونی هم جهت اقامت مسافران و توریست ها هم وجود دارد . شما می توانید از طریق وب سایت های املاک در شهر های مختلف استرالیا برای خود در مدت زمان اقامتتان خانه یا سوییت اجاره کنید . از جمله موارد مثبت در سفر به استرالیا عدم وجود محدودیت برای مقدار پولی است که می خواهید همراه خود داشته باشید .
دولت کشور استرالیا خدمات بهداشتی و درمانی بسیار با کیفیتی را در اختبار گردشگران قرار می دهد اما پیش از سفر به استرالیا جهت اخذ ویزای توریستی این کشور گردشگران باید شرایط بیمه و تسهیلات درمانی را فراهم کنند که شامل بیمه سفر با پوشش 30 هزار یورو از هزینه های پزشکی می شود .
در کشور استرالیا جهت رفاه گردشگران سایت ها و موسساتی وجود دارند که به گردشگران اتومبیل اجاره می دهند و آنها می توانند خود تجربه رانندگی و گشت و گذار در شهر های مختلف استرالیا را داشته باشند .
اما جهت اجاره کردن اتومبیل فرد باید شرایط زیر را داشته باشد :
_ سن قانونی (21 سال )
_ گواهینامه بین المللی
_ کارت شناسایی
_ کارت اعتباری معتبر دارای مبلغ مورد نظر

انواع ویزای توریستی استرالیا

ویزای توریستی استرالیا در سه دسته تقسم بندی می شود :
_ ویزای توریستی و گردشگری استرالیا
_ ویزای توریستی بازدید کننده تجاری استرالیا
_ ویزای توریستی حمایت از جانب خانواده استرالیا
ویزای توریستی و گردشگری استرالیا :
این نوع ویزای توریستی استرالیا مناسب برای افرادی است که قصد سفر به کشور استرالیا برای تعطیلات ، بازدید از مناطق گردشگری و تفریح در استرالیا را دارند . این نوع ویزای توریستی استرالیا در زیر گروه ویزای 600 استرالیا قرار می گیرد و دارندگان ویزای توریستی استرالیا می توانند به مدت سه تا 6 ماه در این کشور اقامت داشته باشند و این نوع ویزای توریستی و گردشگری استرالیا می تواند تمدید شود و اجازه اقامت 12 ماهه در کشور استرالیا برای گردشگران صادر می شود .
ویزای توریستی بازدیدکندنده تجاری استرالیا :
این نوع ویزای توریستی استرالیا مناسب برای افرادی است که برای مدت کوتاهی جهت بازدید از یک کار یا بیزینس و یا انجام معاملات تجاری یا شرکت در سمینار ها و کنفرانس های کاری قصد سفر به کشور استرالیا را دارند . اینن نوع ویزای توریستی استرالیا در زیر گروه ویزای 417 استرالیا قرار دارد و به افرادی با رده سنی 18 تا 30 سال تعلق می گیرد . دارندگان ویزای توریستی بازدیدکننده تجاری اجازه کار در هیچ سازمانی را ندارد و نمی تواند به طور مستقیم اقدام به انجام خدمات کاری یا تولید و فروش محصول کند .
ویزای توریستی حمایت از جانب خانواده استرالیا :
این نوع ویزای توریستی استرالیا مناسب افرادی است که برای بازدید از خانواده یا اقوام خود قصد سفر به کشور استرالیا را دارند . بهترین راه برای دریافت این ویزای توریستی استرالیا گرفتن دعوتنامه از طرف خانواده یا فردی که در استرالیا قصد بازدید از او را داریم است .
متقاضیان اخذ ویزای توریستی استرالیا باید حداقل از سه ماه قبل از سفر خود درخواستشان را جهت دریافت ویزای توریستی استرالیا به سفارت ارائه دهند و مدارک خود را تکمیل نمایند .
بازه زمانی پاسخ به درخواست ویزای توریستی استرالیا حدود 17 تا 49 روز ممکن است به طول بکشد.
پروسه دریافت ویزا امری بسیار مهم است که نیازمند داشتن اطلاعات کافی و مناسب از روند درخواست و ارائه مدارک است . پیشنهاد ما به شما این است که فرآیند اخذ ویزای خود را به کارشناسان حوزه مهاجرت و اخذ ویزا بسپارید یا از آن ها کمک بگیرید .
دایناموندیال با بهره مندی از برترین مشاوران و کارشناسان در امر مهاجرت و اخذ ویزا آماده خدمات رسانی به شما عزیزان است .

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی استرالیا

افراد متقاضی دریافت ویزای توریستی استرالیا با هدف بازدید از اقوام یا گردشگری در این کشور باید در ابتدا درخواست خود را به صورت اینترنتی و آننلاین به سفارت کشور استرالیا ارسال کنند و سپس مدارم مورد نیاز را تهیه و ارائه نمایند . باید توجه باشید که مدارک نباید ناقص یا جعلی باشد ، در صورت وجود هر گونه مشکلی در مدارک امکان ریجکت شدن شما وجود دارد و در صورت ریجکت شدن شما برای سالیان زیاد اجازه ورود به شکور استرالیا یا دریافت انواع ویزای آن را نخواهید داشت .
مدارک موردن یاز جهت اخذ ویزای توریستی استرالیا :
_ ارائه اصل پاسپورت فرد و همراهانش که تا 6 ماه اعتبار داشته باشد .
_ تکمیل فرم های درخواست ویزای توریستی استرالیا
_ اگر فرد متقاضی دریافت ویزای توریستی استرالیا بخواهد فرزند زیر 18 سال خود را با خودش به استرالیا ببرد باید فرم 1229 را پر کند و ارائه دهد
_ ارائه اصل سند ازدواج به همراه ترجمه آن
_ ارائه گواهی اثبات تمکن مالی
_ ارائه گواهی های اشتغال به کار یا تحصیل
_ مدارک کامل شناسایی به همراه ترجمه آن
_ ارائه دعوتنامه در صورت داشتن

هزینه های اخذ ویزای توریستی استرالیا

جهت اخذ ویزای توریستی استرالیا فرد باید هزینه ای را به سفارت استرالیا پرداخت کند تا درخواست ویزای توریستی او را بررسی کنند . هزینه ی ویزای توریستی استرالیا حدود 145 دلار می باشد و این مددت زمان صدور این ویزا ممکن است از 3 تا 6 ماه و گاهی تا 12 ماه طول بکشد .
افراد متقاضی ویزای توریستی استرالیا که از طرف خانواده یا یکی از اقوام دعوتنامه دریافت کنند می توانند ویزای توریستی خود را برای مدت اقامت 12 ماهه دریافت کنند .
مدت زمان اعتبار ویزای توریستی بازیدکننده تجاری هم حدود 3 ماه است و هزینه این ویزای توریستی استرالیا هم 145 دلار است .

جهت تکمیل فرم ارزیابی مهاجرت از طریق ویزای توریستی اینجا کلیک کنید .
فرم های ارزیابی دایناموندیال امکان ارزیابی شرایط شما جهت اخذ انواع ویزای استرالیا را می دهد و شما همچنین می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان و مشاوران ما بهره مند شوید .

پاسخ به سوالات متداول در زمینه اخذ ویزای توریستی استرالیا

ویزای توریستی قابل تمدید نیست و اگر فرد بخواهد ویزای خود را تمدید کند باید به کشورش بازگردد و مجددا درخواست اخذ ویزا نماید .

خیر ، باید توجه داشته باشید که اگر قصدتان از سفر به استرالیا چیزی غیر از گردشگری یا بازدید اقوام است باید از طریق ویزای مرتبط با همان موضوع اقدام کنید .

بله ، در صورت کامل نبودن مدارک یا هر گونه مشکل در مدارک یا هدفی غیر از گردشگردی و بازدید اقوام امکان ریجکت شدن ویزا وجود دارد .

اعتبار ویزای توریستی استرالیا بین 3 تا 6 ماه بسته به نوع ویزا متفاوت است .

اگر شما از طریق موسسات حقوقی اقدام به دریافت ویزای توریستی خود کنید ممکن است نیاز به وثیقه جهت تضمین شما به بازگشت به کشورتان باشد اما در غیر این صورت نیازی نیست .

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید تعداد نظرات : 0

لطفا متن امنیتی نمایش داده شده در عکس زیر را تایپ نمایید.

نظرات کاربران