TAVANA logo

ویزای توریستی کانادا و شرایط دریافت آن

ویزای توریستی کانادا

آنچه در این مقاله می خوانیم :

شرایط کلی کشور کانادا برای گردشگران

کشور کانادا به عنوان دومین کشور بزرگ و پهناور جهان با داشتن جاذبه های گردشگری بسیار هر ساله مقصد مهاجرتی بسیاری از توریستان و گردشگران است .
این کشور یک از زیباترین کشور های کشور است و بازدید از مناطق فوق العاده زیبا و بکر طبیعی این کشور از علاقه مندی های محبوب گردشگران است .
درست است که بخش وسیعی از کانادا در مناطق قطبی قرار دارد اما بخش های جنوبی این کشور دارای آب و هوای معتدل و مناسب است و سرشار از مناظر و جاذبه های طبیعی .
کانادا کشوری بسیار مدرن و پیشرفته است ، ساخت و ساز های مختلف در شهر های این کشور ، برج ها و آسمان خراش ها همگی برای گردشگران و توریست ها جذابیت فوق العاده ای دارد .
از جمله مشهور ترین شهر های کانادا می توان به شهر های تورنتو ، ونکوور ، مونترال ، کبک و ویکتوریا اشاره کرد .
تورنتو یکی از زیباترین شهر های کشور کانادا است که هرساله تعداد زیادی بازدید کننده را به خود جذب می کند . تورنتو نهمین شهر پر بازدید در جهان شناخته شده است . شهر تورنتو سرشار از موزه ها ، رستورن های فوق العاده ، کافه ها و هتل های درجه یک است همچنین سومین برج بلند جهان یعنی CN در این شهر واقع شده است .
شهر ونکوور کانادا ، شهری بسیار رویایی که محل تلاقی اقیانوس با کوه های کانادا است و به همین دلیل مناظر طبیعی بسیار زیبایی را به وجود آورده است . وجود تنوع فرهنگی زیاد در این شهر یکی از دلایل جذب گردشگران به این شهر است . ونکوور یک شهر بندری محسوب می شود که دارای 8 سال عمومی و زیبا در امتداد اقیانوس است .
منترال دومین شهر پر جمعیت کانادا محسوب می شود و اغلب مردم این شهر به زبان فرانسوی صحبت می کنند . وجود معماری های بسیار منحصر به فرد بنا ها و ساختمان های این شهر یکی از دلایل محبوبیت این شهر میان گردشگران است . از نکات بسیار جالب درباره شهر مونترال کانادا وجود تونل های زیز زمینی است که ساختمان های این شهر را به هم متصل می کند و امکان حمل و نقل زیر زمینی دارد.
شهر کبک یکی از قدیمی ترین شهر های کشور کانادا است . نکته جالب درباره شهر کبک این است که این شهر زیبا مانند دهکده ای خاص با معماری متفاوت در کانادا قرار گرفته است . همچنین یکی از بزرگترین قلعه های بریتانیا در ین شهر قرار دارد .
ویکتوریا هم یک شهر بندری و شفت انگیز است و سواحل بسیار زیبایی دارد . یکی از محبوب ترین تفریحات گردشگران در ویکتوریا بازدید از سواحل زیبای آن است . یکی از بهترین هتل های کانادا هم در شهر ویکتوریا قرار دارد .

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ی راه های مهاجرت به کانادا اینجا کلیک کنید .

ویزای توریستی کانادا

انواع ویزای توریستی کانادا

انواع ویزای توریستی کانادا
_ ویزای سینگل یا یک بار ورود توریستی کانادا
_ ویزای مولتیپل یا چند بار ورود توریستی کانادا
ویزای توریستی سینگل / یک بار ورود کانادا :
این نوع ویزای توریستی کانادا همان طورکه از نامش هم مشخص است تنها اجازه ی یک بار ورود به خاک کشور کانادا را می دهد و متقاضی ویزای توریستی سینگل کانادا مجاز به اقامت در مدت زمان محدودی در کشور کانادا است و پس از آن باید خاک کشور کانادا را ترک کرده و به کشور خود برگردد.
اگر دارنده ی ویزای توریستی سینگل کانادا قبل از اتمام زمان اقامتش در کانادا این کشور را ترک کند حتی اگر ویزای توریستی او اعتبار داشته باشد مجاز به ورود مجدد به کشور کانادا نخواهد بود .
ویزای توریستی مولتیپل یا چند بار ورود کانادا :
این نوع ویزای توریستی کانادا هم همان طور که از اسمش مشخص است اجازه چندین بار ورود به خاک کشور کانادا را می دهد و مدت زمان آن هم طولانی تر و به طور معمول حدود 5 سال است و به همین دلیل جز ویزاهای توریستی محبوب میان گردشگران محسوب می شود . ویزای توریستی مولتیپل کانادا اقامت موقت در این کشور را برای فرد متقاضی ویزای توریستی به همراه دارد اما اگر پیش از پایان مدت زمان ویزای توریستی مولتیپل کانادا اعتبار پاسپورت فرد تمام شود ویزای توریستی او هم باطل می گردد .
ویژگی های ویزای توریستی مولتیپل کانادا :
_ امکان ورود و خروج نامحدود به کانادا در مدت زمان اعتبار ویزا
_ اعتبار داشتن ویزای توریستی مولتیپل کانادا تا زمان اعتبار پاسپورت
_ امکان اقامت 6 ماهه در کانادا پس از هر بار ورود
_ امکان تمدید مددت زمان 6 ماهه در صورت داشتن دلایل قانع کننده
_ اگر دارنده ویزای توریستی پس از 6 ماه نتواند مدت اقامت خود را تمدید کند با خروج از خاک کشور کانادا برای چند ساعت و بازگشت مجدد می توان دوباره به مدت 6 ماه در کانادا اقامت داشته باشد.

شرایط دریافت ویزای توریستی کانادا

جهت واجد شرایط بودن برای اخذ ویزای توریستی کانادا باید شرایط زیر را دارا باشید :
_ داشتن پاسپورت معتبر
_ داشتن سلامت جسمی و ذهنی کامل
_ توانایی تمکن مالی برای پوشش هزینه های سفر
_ نداشتن سابقه کیفری یا سوء پیشینه
_ پذیرفتن کامل قوانین کشور کانادا
_ رزرو بلیط رفت و برگشت
_ رزرو هتل یا محل اقامت در کانادا
_ هدف از اخذ ویزای توریستی کانادا فقط بازدید از این کشور و جاذبه های گردشگری باشد .
_ فرد در مدت زمان اقامتش در کانادا از طریق ویزای توریستی به دنبال کار نگردد .
_ داشتن آزمایشاتی مثل ایدز ، هپاتیت ، سل و ... در صورت لزوم

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ی مهاجرت به کانادا بامشاوران ما در تماس باشید .

مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی کانادا

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی کشور کانادا شامل موارد زیر است :
_ ارائه یک قطعه عکس 4*3 با زمینه سفید که به تازگی گرفته شده باشد .
_ ارائه پاسپورت معتبر متقاضی
_ ارائه تمام مدارک شناسایی به همراه ترجمه آنها
_ ارائه مدارک شناسایی و ترجمه تمامی متقاضیان به صورت جداگانه
_ ارائه نامه اثبات تمکن مالی به همراه ترجمه آن
_ ارائه گردش مالی سه ماه اخر حساب
_ ارائه بلیط های رفت و برگشت تمام متقاضیان
_ ارائه مدارک رزرو هتل یا محل اقامت در کانادا
_ تکمیل فرم درخواست ویزا ی توریستی کانادا

مراحل اخذ ویزای توریستی کانادا

پیش از اقدام برای اخذ ویزای توریستی کانادا بهتر است اطلاعات دقیق از نحوه ثبت درخواست و مدارک مورد نیاز جهت ویزای توریستی کانادا بدست آورید تا در حیت فرآیند ثبت درخواست ویزای توریستی با مشکل مواجه نشوید.
در اینجا مراحل کامل جهت ثبت درخواست اخذ ویزای توریستی کانادا را برای شما محیا کرده ایم .
در مرحله اول شما باید فرم درخواست ویزای توریستی خود را پر و آن را ثبت کنید . پس از آن باید از سفارت کانادا به صورت آنلاین وقت بگیرید .
کشور کانادا در ایران سفارت و کنسولگری ندارد و متقاضیان دریافت ویزای توریستی کانادا باید جهت اخذ ویزای توریستی این کشور به نزدیک ترین سفارت کانادا به خاک ایران مراجعه کنند .
کشور های همسایه ایران که سفارت کشور کانادا در آنها قرار دارد شامل کشور های ترکیه ، ارمنستان ، آذربایجان و دبی است اما اکثر متقاضیان ویزای توریستی کانادا از طریق سفارت ترکیه در استانبول و آنکارا اقدام به دریافت ویزای توریستی کانادا می کنند.
پس از دریافت وقت از سفارت کانادا باید مدارک خود را تکمیل کرده و برای ارائه مدارک و انگشت نگاری به سفارت کانادا در کشور مقصد مراجعه کنند.
پس از ارائه مدارک ، صحت آنها مورد بررسی قرار می گیرد و از متقاضیان دریافت ویزای توریستی انگشت نگاری صورت می گیرد .
پس از طی کردن این مراحل در صورت لزوم تعدادی آزمایش پزشکی از متقاضیان گرفته می شود.
در مرحله آخر هم پاسخ درخواست ویزای توریستی برای متقاضی فرستاده می شود و در صورت نبودن هیچ گونه مشکلی ویزای توریستی کانادا برای فرد صادر می شود

تیم دایناموندیال با بهره مندی از برترین مشاوران در حوزه مهاجرت آماده خدمات رسانی به شما عزیزان است .
جهت رزرو وقت مشاوره اینجا کلیک کنید .

نکاتی در خصوص اخذ ویزای توریستی کانادا

فرد متقاضی دریافت ویزای توریستی کانادا باید بتواند تمامی هزینه های سفر را به طور کامل پرداخت کند . همچنین در صورتی که افرادی قصد سفر به کانادا و اخذ ویزای توریستی را به صورت خانوادگی داشته باشند باید به صورت همزمان و در یک مکان درخواست خود را جهت دریافت ویزای توریستی کانادا ثبت کنند و هر فرد باید مدارک مورد نیاز را به صورت جداگانه به سفارت امریکا تحویل دهد .
والدینی که قصد دارند برای فرزندان خود ویزای توریستی دریافت کنند باید به این نکته توجه باشند که فرزندان آنها باید تمامی شرایط و مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای توریستی کانادا را داشته باشند.
در صورت کامل نبودن مدارک یا جعلی بودن مدارک امکان ریجکت شدن فرد وویزای اون از کانادا وجود دارد .
بسیاری از افراد برای دوری از ریسک ریجکت شدن از مشاوران و کارشناسان مهاججرتی جهت اخذ ویزای توریستی خود کمک می گیرند . موسسه دایناموندیال با بهره مندی از بهترین کارشناسان و مشاوران در حوزه مهاجرت و اخذ ویزا آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در امر دریافت ویزای توریستی می باشد .

جهت تکمیل فرم ارزیابی مهاجرت از طریق ویزای توریستی اینجا کلیک کنید .
فرم های ارزیابی دایناموندیال امکان ارزیابی شرایط شما جهت اخذ انواع ویزای آمریکا را می دهد و شما همچنین می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان و مشاوران ما بهره مند شوید .

پاسخ به سوالات متداول در زمینه ویزای توریستی کانادا

زمان تعیین شده توسط اداره مهاجرت 133 روز است اما معمولا در مدت 3 ماه صادر میشود.

با توجه به میزان اعتبار پاسپورت ایرانیان مدت زمان این ویزا 5 سال است .

بله ، کافی است اشتباه رخ داده را رفع کنید و مجددا برای بررسی پرونده و مدارک اقدام کنید .

خیر ، به جز مرحله ارسال مدارک و پرداخت هزینه ویزا بقیه مراحل باید به صورت حضوری طی شود .

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید تعداد نظرات : 0

لطفا متن امنیتی نمایش داده شده در عکس زیر را تایپ نمایید.

نظرات کاربران