TAVANA logo

ویزای سرمایه گذاری آمریکا و شرایط دریافت آن

ویزای سرمایه گذاری آمریکا

آنچه در این مقاله می خوانیم :

شرایط کلی کشور آمریکا برای سرمایه گذاری

کشور آمریکا سومین کشور وسیع جهان پس از کانادا و روسیه است . واحد پولی این کشور بسیار ارزشمند و قدرتمند در تمام دنیاست و اقتصاد بسیار قوی این کشور سبب شده تا بسیاری از افراد به فکر مهاجرت به این کشور پیشرفته از طریق سرمایه گذاری کنند .
سرمایه گذاری در آمریکا راهی برای ورود به بازارهای تجاری و جهانی را پیش سوی سرمایه گذاران قرار می دهد .
از مهم ترین عوامل موثر سرمایه گذاری در هر کشوری نرخ بیکاری ، نرخ مصادره اموال ، ثبات سیاسی و رشد اقتصادی است که اگر قصد سرمایه گذاری در کشور آمریکا و اخذ ویزای سرمایه گذاری این کشور را دارید باید تمام این مسائل را به دقت بررسی کنید .
خوشبختانه نرخ بیکاری در کشور آمریکا در طی 8 سال گذشته حدود 4 % بوده است که نرخ قابل قبول و مناسبی است ؛ با توجه به نرخ بیکاری پایین و همینطور رشد اقتصادی بالا در کشور آمریکا ، این شرکت یک مقصد مناسب و امن برای سرمایه گذاری محسوب می شود .
در ارتباط با نرخ مصادره اموال در کشور آمریکا هم باید گفت که این نرخ برای سال های متوالی عدد یک است . نرخ مصادره اموال به این صورت محاسبه می شود که هر در کشوری نرخ مصادره اموال عدد کمتر یعنی 1 باشد میزان ریسک پذیری آن کشور از نظر سرمایه گذاری پایین است و می تواند کشوری مناسب و امن جهت سرمایه گذاری باشد اما هرچه نرخ مصادره اموال عدد بالاتر یعنی 7 باشد به این معناست که نرخ مصادره اموال در این کشور بالاست و بنابراین ریسک سرمایه گذاری هم زیاد و خطرناک است چرا که ممکن است اموال فرد سرمایه گذار به هردلیلی توسط دولت مصادره شود و سبب زیان و خسارت به سرمایه گذار گردد .
در ارتباط با نرخ مصادره اموال در کشور آمریکا هم باید گفت که این نرخ برای سال های متوالی عدد یک است . نرخ مصادره اموال به این صورت محاسبه می شود که هر در کشوری نرخ مصادره اموال عدد کمتر یعنی 1 باشد میزان ریسک پذیری آن کشور از نظر سرمایه گذاری پایین است و می تواند کشوری مناسب و امن جهت سرمایه گذاری باشد اما هرچه نرخ مصادره اموال عدد بالاتر یعنی 7 باشد به این معناست که نرخ مصادره اموال در این کشور بالاست و بنابراین ریسک سرمایه گذاری هم زیاد و خطرناک است چرا که ممکن است اموال فرد سرمایه گذار به هردلیلی توسط دولت مصادره شود و سبب زیان و خسارت به سرمایه گذار گردد .

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ی مهاجرت به آمریکا با مشاوران ما در تماس باشید .

مزایای سرمایه گذاری در آمریکا

از جمله مزایای سرمایه گذاری در آمریکا می توان به موارد زیر اشاره کرد :
_ دولت کشور آمریکا این امکان را برای مراکز تولیدی و شرکت ها فراه مکرده تا بتوانند محصولات خود را صادر نمایند .
_ بازار رقابتی در کشور آمریکا بسیار زیاد است و از این رو امکان رشد بالاست .
_ امکان تجارت سرمایه گذاران با تجار و سایر سرمایه گذاران کشور های دیگر به دلیل توافقات تجاری بین المللی آمریکا با 20 کشور پیشرفته دنیا فراهم است .
_ ایالات متحده آمریکا بزرگترین بازار مصرف کنندگان را در اختیار سرمایه گذاران قرار می دهد .
_ از طریق سرمایه گذاری و ویزای این کشور می توانید به بسیاری از شهر ها و ایالات آمریکا سفر کنید .
_ امکان دریافت اقامت دائم و گرین کارت این کشور را دارید .
_ از تمامی امکانات زندگی از جمله امکانات بهداشتی ، درمانی ، تحصیلی و ... بهره مند می شوید .

انواع روش های سرمایه گذاری در آمریکا

روش های مختلفی برای سرمایه گذاری در کشور آمریکا وجود دارد که همه آنها منجر به اخذ اقامت دائم و گرین کارت آمریکا نمی شود .
بنابراین مهاجران همواره به دنبال راهی هستند که پس از مدت 3 تا 5 سال اقامت موقت در کشور آمریکا در نهایت بتوانند اقامت دائم و گرین کارت این کشور را دریافت کنند .
ما در مقاله انواع روش های سرمایه گذاری در کشور آمریکا به شما معرفی می کنیم
1_ سرمایه گذاری در آمریکا از طریق ثبت شرکت :
سرمایه گذاری از طریق بت شرکت در کشور آمریکا یک پرسه بسیار سخت ، پیچیده و طولانی است و مخصوصا برای ایرانیان به سادگی انجام پذیر نمی باشد .
اما در حالت کلی امکان سرمایه گذاری در آمریکا از طریق ثبت شرکت در زمینه های زیر وجود دارد :
_ سهامی
_ انحصاری
_ مشارکتی
_ با مسئولیت محدود
ثبت شرکت از نوع شرکت های با مسئولیت محدود یا LCC معمول تر است .
نکته جالب اینجاست که مبلغ خاصی جهت سرمایه گذاری درنظر گرفته نشده است و با توجه به بیزینس شخصی فرد و نوع شرکت مورد نظر و شهر یا ایالتی که قصد سرمایه گذاری در آن را دارید متغییر و متفاوت است . این مبلغ از حدود 1 دلار ! شروع می شود و تا مبالغ بسیار بالا متغییر است .
از مزیت های سرمایه گذاری ازطریق ثبت شرکت در کشور آمریکا می توان به موارد زیر اشاره کرد :
_ شرکت های با مسئولیت محدود نیاز به هیات مدیره ندارند .
_ در هر شرکت تنها 1 الی 3 کارمند باید استخدام شوند .
_ عدم نیاز به پرداخت مالیات در برخی ایالات آمریکا
البته باید این نکته را متذکر شویم که موارد فوق بیشتر برای سرمایه گذاران آمریکایی که قصد سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در کشور آمریکا را دارند صدق می کند و ایرانیانی که قصد مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و اخذ ویزای سرمایه گذاری آمریکا را دارند نیازمند سرمایه ای قابل توجه هستند زیرا باید تمکن مالی خود را جهت سرمایه گذاری و پوشش هزینه های زندگی خود اثبات کنند .
2_ سرمایه گذاری در آمریکا از طریق خرید اوراق قرضه دولت :
یکی دیگر از راه های سرمایه گذاری برای مهاجرت به آمریکا خرید اوراق قرضه دولت است . البته باید بدانید که این نوع سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران خارجی کاری پر ریسک و خطرپذیر است اما متقاضیانی که قصد مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای سرمایه گذاری را دارند می توانند با خرید اوراق قرضه دولتی به مبلغ حدود 1 میلیون دلار که این مبلغ می تواند متغیر باشد در بخش های تولیدی ، عمرانی و ساخت و ساز کشور آمریکا سرمایه گذاری کنند و برای خود و خانوادشان اقامت این کشور را بدست آورند .
3_ سرمایه گذاری در آمریکا از طریق خرید ملک :
یکی دیگر از راه های سرمایه گذاری در کشور آمریکا خرید ملک است اما اگر قصد مهاجرت به آمریکا و اخذ اقامت دائم این کشور را دارد باید بدانید سرمایه گذاری از طریق خرید ملک نمیت واند منجر به اخذ اقامت دائم در کشور آمریکا شود و اگر شما فقط قصد سرمایه گذاری نه قصد اخذ اقامت دائم در آمریکا را دارید این روش می تواند برای شما مناسب باشد و تنها اقامت موقت برای ورود به آمریکا جهت خرید ملک را برای شما به همراه دارد .

مهاجرت به امریکا از طریق ویزای سرمایه گذاری EB5

مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری توسط انواع مختلفی از ویزا ها می شود .
ویزای سرمایه گذاری EB5 :
این نوع ویزا بهترین نوع ویزای سرمایه گذاری جهت اقامت و مهاجرت به کشور آمریکا است . برای سرمایه گذاری در آمریکا از طریق ویزای EB5 دو روش وجود دارد.
1_ سرمایه گذاری در مناطق محروم آمریکا با نرخ بیکاری بالا که ریسک سرمایه گذاری در این مناطق هم بالاست .
2_ سرمایه گذاری در مناطقی که ریسک کمتری دارد .
حال به سراغ بررسی تفاوت های این دو روش از ویزای انواع ویزای سرمایه گذاری آمریکا EB5 می رویم .
حال به سراغ بررسی تفاوت های این دو روش از ویزای انواع ویزای سرمایه گذاری آمریکا EB5 می رویم .
اما برای سرمایه گذاری در مناطق دیگر آمریکا یعنی غیر از مناطق روستایی و با ریسک بالا سرمایه گذار نیازمند سرمایه ای حدود 1.800.000 دلار است . نکته دیگر قابل ذکر درباره ی سرمایه گذاری در مناطق با ریسک کم این است که سرمایه گذاری باید روی کسب و کار یا تجارتی انجام شود که توانایی ایجاد شغل برای حداقل 10 نفر یا 10 فرصت شغلی را داشته باشد .
شرایط لازم جهت اخذ ویزای سرمایه گذاری EB5 :
_ سرمایه گذاری باید روی یک کسب و کار فعال انجام شود .
_ تمام مبلغ سرمایه گذاری شده باید توسط شخص متقاضی ویزای سرمایه گذاری تامین شود در غیر صورت مبلغ سرمایه گذاری شده مشمول مالیات می شود .
_ کسب و کاری که سرمایه گذاری روی آن انجام می شود نباید قدیمی باشد یا باید یک کسب و کار قدیمی را تغییر دهد .
_ مبلغ قابل سرمایه گذاری تنها در صورتی که در مناطق محروم و روستایی سرمایه گذاری شود می تواند حدود 900.000 دلار باشد در غیر این صورت سرمایه بیشتری مورد نیاز است .
_ اگر متقتضی مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای سرمایه گذاری EB5 قصد دریافت اقامت دائم امریکا را داشته باشد باید دارا بودن سرمایه ای حدود 1.800.000 دلار را اثبات کند و این سرمایه باید شخصی باشد و از راه قانونی بدست آمده باشد .

تیم دایناموندیال با بهره مندی از برترین مشاوران در حوزه مهاجرت آماده خدمات رسانی به شما عزیزان است . جهت رزرو وقت مشاوره اینجا کلیک کنید .
جهت رزرو وقت مشاورهاینجا کلیک کنید .

مزایای سرمایه گذاری از طریق ویزای EB5

افرادی که قصد سرمایه گذاری از طریق ویزای EB5 را دارند جهت اخذ ویزا نیازی به مدرک زبان انگلیسی ، تحصیلات بالا و سابقه مدیریتی ندارند و از همه مهم تر اینکه سرمایه آنها پس از گذشت 5 سال با سود به آنها برمیگردد .
پس از اخذ ویزای سرمایه گذاری EB5 ابتدا به مدت دو سال به سرمایه گذار اجازه اقامت در آمریکا داده می شود و در پایان دو سال پس از بررسی ههای لازم فرد می تواند برای خود و خانواده اش ااقمت دائم آمرکا یا گرین کارت آمریکا را دریافت کند .

مهاجرت به آمریکا ازطریق ویزای سرمایه گذاری E2

مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای سرمایه گذاری E2 یک از اصلی ترین ویزا ها و روش ها برای مهاجرت و اقامت در آمریکا محسوب می شود ؛ اما این نوع ویزا به تعداد محدود صادر می شود و در ابتدا به مدت 2 تا 5 سال اقامت در آمریکا را برای سرمایه گذار به همراه دارد و فرد متقاضی ویزای E2 می تواند همسر و فرزندان زیر 21 سال خود را نیز همراه خودش به آمریکا ببرد .
در واقع می توان گفت مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای سرمایه گذاری E2 ساده ترین وراحت ترین راه برای مهاجرت به کشور آمریکا است و نسبت به ویزای EB5 نیازمند سرمایه کمتری است . خانواده هایی که تمکن مالی کافی برای سرمایه گذاری از طریق ویزای EB5 را ندارند می توانند از طریق ویزای E2 برای مهاجرت به آمریکا اقدام کنند . در این نوع سرمایه گذاری فرد متقاضی فقط می تواند روی کسب و کار خود سرمایه گذاری کند بنابراین فرد سرمایه گذار برای اخذ ویزای E2 نیازمند کسب و کار و بیزینس شخصی خود است .
نکته قابل توجه در مورد ویزای سرمایه گذاری E2 این است که این نوع سرمایه گذاری مستقیما منجر به اخذ گرین کارت یا اقامت دائم کشور آمریکا نمی شود ؛ اما اگر فرد سرمایه گذار بتواند بیزینس خود را وسعت بخشد و سبب کسب درآمد شود و در جهت منافع اقتصاد آمریکا فعالیت کند در نهایت می تواند ویزای سرمایه گذاری E2 خود را به ویزای سرمایه گذاری EB5 تغییر دهد و اقامت دائم و گرین کارت آمریکا را دریافت کند .
شرایط لازم جهت اخذ ویزای سرمایه گذاری E2 :
_ فرد سرمایه گذار باید 50 % از سهام بیزینس را دارا باشد .
_ فرد سرمایه گذار باید بتواند اثبات کند منبع سرمایه گذاری شخصی و قانونی است .
_ فرد سرمایه گذار باید دریافت ویزای سرمایه گذاری E2 باید حدود 200.000 دلار سرمایه در اختیار داشته باشد .
_ فرد سرمایه گذار باید سابقه مدیریتی داشته باشد .

مزایای سرمایه گذاری از طریق ویزای E2

_ مبلغ سرمایه گذاری پایین تر نسبت به سایر روش ها
_ امکان دریافت ویزا برای همسر وفرزندان زیر 21 سال
_ اجازه کار ، زندگی و تحصیل برای همسر و فرزندان زیر 21 سال فرد سرمایه گذار
_ عدم نیاز به ارائه مدرک زبان برای همسر و فرزندان فرد متقاضی
_ امکان تبدیل ویزای E2 به ویزای EB5
_ امکان دریافت اقامت دایئم و گرین کارت آمریکا

جهت تکمیل فرم ارزیابی مهاجرت از طریق ویزای سرمایه گذاری اینجا کلیک کنید

فرم های ارزیابی دایناموندیال امکان ارزیابی شرایط شما جهت اخذ انواع ویزای آمریکا را می دهد و شما همچنین می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان و مشاوران ما بهره مند شوید .

پاسخ به سوالات متداول در زمینه ویزای سرمایه گذاری آمریکا

می توان گفت کارآفرینی و ثبت شرکت از جمله بهترین روش های سرمایه گذاری در آمریکا هستند .

خیر ، خرید ملک منجر به کسب اقامت آمریکا نمی شود .

بله ، البته در صورتی که سرمایه گذاری شما موفق و سود ده باشد .

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید تعداد نظرات : 0

لطفا متن امنیتی نمایش داده شده در عکس زیر را تایپ نمایید.

نظرات کاربران