TAVANA logo

ویزای سرمایه گذاری استرالیا و شرایط دریافت آن

ویزای سرمایه گذاری استرالیا

آنچه در این مقاله می خوانیم :

شرایط کلی کشور استرالیا برای سرمایه گذاری

استرالیا کشوری امن و با یک اقتصاد قدرتمند و پویا کشوری مناسب برای سرمایه گذاران و کارآفرینانی است که می خواند سرمایه خود را در کشوری مطمئن با زیرساخت های اقتصادی و سیاسی پایدار و موقعیت های کاری بالا و با بهترین کیفیت و سطح زندگی سرمایه گذاری کنند و از همین طریق برای خود و خانواده شان اقامت دائم دریافت کنند .
کشور استرالیا یک از مهاجر پذیر ترین کشور های جهان است و سالانه افراد زیادی از روش های مختلف و با ویزا های مختلف به این کشور وارد می شوند و سرمایه گذاری و ویزای سرمایه گذاری استرالیا یکی از روش های مناسب و سریع برای مهاجرت و اخذ اقامت دائم استرالیا است . آن دسته از افراد که قصد سرمایه گذاری یا شروع کسب و کار در استرالیا و سرمایه گذاری از این طریق را دارند با داشتن سابقه مدیریتی خوب و موفق و یا کسب و کاری پر رونق و اشتغال زا می توانند جهت سرمایه گذاری در کشور استرالیا و اخذ ویزای توریستی این کشور اقدام کنند .
کشور استرالیا سومین اقتصاد بزرگ و رو به رشد جهان است و با وجود رقابت های زیاد و تنگاتنگی که با کشور های اروپایی دارد رشد اقتصادی و ثبات اقتصادی این کشور تضمین شدده است و جای نگرانی از جهت ریسک سرمایه گذاری ندارد .
موقعیت جغرافیایی بسیار مناسب استرالیا توانسته است موقعیت های شغلی بسیاری در این کشور به وجود بیاورد و از این رو کشور استرالیا یک از مقاصد مهم سرمایه گذاری و مهاجرت نه تنها برای ایرانیان بلکه برای تمام افراد در سراسر جهان است .
همچنین کشور استرالیا با داشتن وسعت زیاد و جمعیت کم مکانی بسیار مناسب برای شروع ایده ای جدید تجاری و سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی است .
وجود شرکت های خارجی زیاد در کشور استرالیا نشان دهنده ی این موضوع است که این کشور جهت سرمایه گذاری و راه اندازی بیزینس کشوری امن و مطمئن است .
و درنهایت کیفیت وو سطح زندگی بالا هچنین سیستم آموزشی قوی و ایده ال و سیستم درمانی و بهداشتی پیشرفته این کشور از دگیر دلایل سرمایه گذاران برای انتخاب این کشور پهناور ، پیشرفته و زیباست و مهاجران زیادی هر سالانه از طریق ویزای سرمایه گذاری به این کشور مهاجرت می کنند .

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ی مهاجرت به استرالیا با مشاوران مادر تماس باشید .

انواع ویزای سرمایه گذاری استرالیا

اقامت دائم کشور استرالیا با توجه شرایط و نوع سرمایه گذاری سرمایه گذاران انواع مختلفی از ویزای سرمایه گذاری را در اختیار سرمایه گذران و کارآفرینیان قرار داده است . ویزاهای سرمایه گذاری استرالیا در حال کلی شامل ویزای سرمایه گذاری و ویزای سرمایه گذاری اقامت موقت می شود .
دریافت ویزای سرمایه گذاری پیرو سیستم امتیاز دهی خاصی از طرف دولت این کشور است .
ویزای سرمایه گذاری اقامت دائم :
_ ویزای سرمایه گذاری 132 (Permium Investor Stream)
ویزای سرمایه گذاری اقامت موقت :
_ ویزای سرمایه گذاری 188A
_ ویزای سرمایه گذاری B188
_ ویزای سرمایه گذاری ویژه C188
_ ویزای سرمایه گذاری 888 (Business Innovation and Investment visa)
لازم به ذکر است انواع ویزای سرمایه گذاری اقامت موقت کشور استرالیا قالب تبدیل شدن به ویزای اقامت استرالیا هستند .
ویزای سرمایه گذاری 132 استرالیا (Permium Investor Stream) :
ویزای سرمایه گذاری 132 استرالیا مناسب مدیران و صاحبان شرکت ها و بیزینس های بزرگی است که با داشتن سرمایه های کلان و زیاد می توانند سرمایه گذاری های زیادی در کشور استرالیا انجام دهند . جهت دریافت ویزای سرمایه گذاری 132 استرالیا متقاضی و همسرش باید حدود 1 و نیم میلیون دلار دارایی و درآمد داشته باشند و همچنین گردش مالیحسابشان در مدت 2 الی 3 سال اخیر حدود 3 میلیون دلار باشد . متقاضی دریافت ویزای سرمایه گذاری 132 استرالیا باید پس از ورود به شکور استرالیا 1 و نیم میلیون دلار را در کشور استرالیا سرمایه گذاری کرده باشد . سرمایه گذار از طریق ویزای سرمایه گذاری 132 می تواند اقامت دائم این کشور را مستقیما بدست آورد .
ویزای سرمایه گذاری 188A استرالیا :
ویزای سرمایه گذاری 132 استرالیا مناسب مدیران و صاحبان شرکت ها و بیزینس های بزرگی است که با داشتن سرمایه های کلان و زیاد می توانند سرمایه گذاری های زیادی در کشور استرالیا انجام دهند . جهت دریافت ویزای سرمایه گذاری 132 استرالیا متقاضی و همسرش باید حدود 1 و نیم میلیون دلار دارایی و درآمد داشته باشند و همچنین گردش مالیحسابشان در مدت 2 الی 3 سال اخیر حدود 3 میلیون دلار باشد . متقاضی دریافت ویزای سرمایه گذاری 132 استرالیا باید پس از ورود به شکور استرالیا 1 و نیم میلیون دلار را در کشور استرالیا سرمایه گذاری کرده باشد . سرمایه گذار از طریق ویزای سرمایه گذاری 132 می تواند اقامت دائم این کشور را مستقیما بدست آورد .
ویزای سرمایه گذاری B188 استرالیا :
این نوع ویزای سرمایه گذاری استرالیا از انواع ویزا های سرمایه گذاری اقامت موقت استرالیا است و مناسب افرادی است که توانایی سرمایه گذاری به مبلغ حداقل 1 میلیون و 500 هزار دلاری در کشور استرالیا را داشته باشند . متقاضی اخذ ویزای سرمایه گذاری 188B استرالیا باید حداقل امتیاز 65 را از سیستم امتیاز دهی کشور استرالیا بدست آورد . همچنین سرمایه گذار باید از طرف یکی از ایالات کشور استرالیا برای سرمایه گذاری دعوتنامه دریافت کند و متعهد شود تمامی الزامات لازم جهت سرمایه گذاری که توسط دولت ایالت دعوت کننده تعیین شده است را انجام دهد . مدت اعتبار این نوع ویزای سرمایه گذاری استرالیا 4 سل و 3 ماه است که فرد پس از این مدت در صورت واجد شرایط بودن می تواند برای اخذ اقامت دائم خود و خانواده اش و تبدیل ویزای سرمایه گذر اقامت موقت به اقامت دائم اقدام کند .
ویزای سرمایه گذاری ویژه C188 استرالیا :
این نوع ویزای سرمایه گذاری استرالیا مناسب افرادی است که بتوانند و مایل باشند مبلغی حدود 5 میلیون دلار در کشور استرالیا سرمایه گذاری کنند و قصد داشته باشند برای مدت محدود و موقتی فعالیت های مربوط به سرمایه گذاری یا بیزینس در کشور استرالیا داشته باشند . مدت زمان اعتبار این ویزا 4 سال است و متقاضیان اخذ ویزای سرمایه گذاری ویژه 188C باید از طرف دولت استرالیا یا ایالت ها و یا از طرف یکی از کمیسیون های تجاری یا سرمایه گذاری استرالیا دعوتنامه دریافت کنند .
ویزای سرمایه گذاری 888 (Business Innovation and Investment visa) استرالیا :
این نوع ویزای سرمایه گذاری استرالیا زیر مجموعه و مرحله دوم ویزای سرمایه گذاری 188 استرالیا است و متقاضیان ویزای سرمایه گذاری 188 در صورت تمایل می توانند پس از پایان اعتبار ویزای موقت 188 سرماهی گذاری خود برای اخذ ویزای سرمایه گذاری 888 استرالیا اقدام کنند . سرمایه گذاران برای اخذ این نوع ویزای سرمایه گذاری باید سابقه و رزومه مدیریتی داشته باشند و سوابق خود را به تایید دولت کشور استرالیا و یا دولت ایالتی برساند .
سرمایه گذار بادید مالکیت یک بیزینس یا کسب و کار را بر عهده داشته باشد و اگر گردش مالی حساب سرمایه گذار کمتر از 400.000 دلار باشد او باید 51 درصد از سهام بیزینس را در مالکیت خود داشته باشد و در صورتی که گردش مالی حساب سرمایه گذار بیشتر از 400.000 دلار باشد فرد باید 30 درصد از سهام بیزینس را در مالکیت خود داشته باشد .

سیستم امتیاز دهی ویزای سرمایه گذاری استرالیا

امتیاز دهی بر اساس سن :

سن امتیاز
18 تا 24 سال 20
25 تا 32 سال 30
33 تا 39 سال 25
40 تا 44 سال 20
45 تا 54 سال 15
55 سال به بالا 0

امتیاز دهی بر اساس دانش زبان :

مدرک زبان امتیاز
آیلتس 5 5
آیلتس 7 10

امتیاز دهی بر اساس مدرک تحصیلی :

مدرک تحصیلی امتیاز
18 تا 24 سال 20
25 تا 32 سال 30
33 تا 39 سال 25
40 تا 44 سال 20
45 تا 54 سال 15
55 سال به بالا 0

امتیاز دهی بر اساس مدرک تحصیلی :

مدرک تحصیلی امتیاز
مدرک دیپلم یا لیسانس 5
مدرک لیسانس علوم ، تجارت و تکنولوژی 10

امتیاز دهی بر اساس دارایی های مالی و شخصی :

دارای سرمایه گذار و همسرش امتیاز
80.000 دلار 5
1.3 میلیون دلار 15
1.8 میلیون دلار 25
2.25 میلیون دلار 32

امتیاز دهی بر اساس گردش مالی حساب :

گردش مالی سالانه امتیاز
500.000 دلار 5
1 میلیون دلار 15
1.5 میلیون دلار 25
2 میلیون دلار 35

امتیاز دهی بر اساس سابقه کاری :

سابقه کار امتیاز
4 تا 5 سال 10
7 تا 8 سال 15

امتیاز دهی بر اساس مدارک تجاری :

مدارک تجاری امتیاز
ثبت علامت تجاری 10
ثبت اختراع و مالکیت 15
صادرات کالای تجاری 15
تجارت با رشد سریع 10

داشتن مدرک زبان برای اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا الزامی نیست اما افرادی که مدرک زبان معتبر با نمره قابل قبول دارند امتیاز و شانس بیشتری جهت اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا دارند .
دارندگان ویزای سرمایه گذاری استرالیا در مدت زمان اعتبار ویزای خود می توانند هر زمان که بخواهند از استرالیا خارج و مجددا به خاک این کشور وارد شوند .

مراحل اقدام جهت اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا

متقاضیان ویزای سرمایه گذاری استرالیا جهت اخذ این ویزا باید مراحل زیر را طی کنند :
_ جمع آوری و آماده کرد کلیه مدارک کاری ، مدیریتی و شخصی
_ اقدام حهت اخذ ویزا برای یک از استان های استرالیا
_ دریافت تاییدیه از استان مدنظر و تکمیل و ارائه سایر مدارک مورد نیاز
_ دریافت فایل نامبر
_ دریافت مدیکال
_ دریافت ویزا
_ مهاجرت و اقامت در استرالیا
اخذ ویزای سرمایه گذاری و طی کردن مراحل آن بسیار مهم است و باید با داشتن اطلاعات کافی و دقت بالا انجام شود چراکه در صورت بروز هرگونه مشکل در مراحل اخذ ویزا و یا تکمیل نبودن مدارک امکان ریجکت شدن شما وجود خواهد داشت ، از این رو پیشنهاد ما به شما این است که پیش از اقدام برای سرمایه گذاری در استرالیا و یا هر کشور دیگری با مشاوران و کارشناسان متخصص در امر ویزا مشورت کرده و یا فرآیند اخذ ویزای سرمایه گذاری خود را به آنها بسپارید .
دایناموندیال با بهره گیری از برترین مشاوران و کارشناسان در امر مهاجرت و اخذ ویزا می تواند در این امر شما را یاری کند .

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا شامل مدارک شخصی / هویتی و مدارک کاری / مدیریتی می شود .
مدارک شخصی / هویتی :
_ مدارک شناسایی به همراه ترجمه آنها
_ اصل پاسپورت معتبر
_ سند ازدواج و ترجمه آن
_ اصل کارت پایان خدمت یا معافیت و ترجمه آن
_ عکس
مدارک کاری / مدیریتی :
_ پروانه کسب یا مدرک اثبات ثبت شرکت
_ بیزینس پلن کاری
_ صورت حساب مالی طی 2 سال گذشته
_ چارت سازمانی
_ عکس از شرکت و محل شرکت
_ لیست مالیات های پرداخت شده
_ لیست پرداخت های بیمه

مزایای اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا

از جمله مزایای بسیار عالی دریافت ویزای سرمایه گذاری استرالیا می توان به موارد زیر اشاره کرد :
_ فرصت ایجاد و ثبت یک کسب و کار در استرالیا
_ امکان دریافت اقامت دائم استرالیا پس از 4 سال
_ دسترسی به 183 کشور جهان از جمله آمریکای شمالی ، مرکزی و کارائیب .
_ انگلیسی زبان بودن مردم این کشور
_ امکان دریافت سود از سرمایه گذاری در کنار اقامت
_ امکانات زندگی و تحصیلی با کیفیت بالا

جهت تکمیل فرم ارزیابی مهاجرت از طریق ویزای سرمایه گذاری اینجا کلیک کنید .
فرم های ارزیابی دایناموندیال امکان ارزیابی شرایط شما جهت اخذ انواع ویزای استرالیا را می دهد و شما همچنین می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان و مشاوران ما بهره مند شوید .

پاسخ به سوالات متداول در زمینه ویزای سرمایه گذاری استرالیا

از جمله بهترین راه های سرمایه گذاری در استرالیا راه اندازی کسب و کار و خرید اوراق قرضه است .

مستقیما خیر اما پس از سرمایه گذاری و چند سال زندگی در کشور استرالیا می توان برای دریافت پاسپورت این کشور درخواست داد .

در روش های سرمایه گذاری در استرالیا مبالغ مورد نیاز بیش از 50.000 دلار است پس امکان اخذ اقامت با 50.000 دلار یا کمتر وجود ندارد .

مدت زمان بررسی و اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا بسته به تکمیل بودن مدارک متفاوت است و نمیتوان زمان خاصی برایش تعیین کرد.

از جمله مهمترین مزایای ویزای سرمایه گذاری استرالیا امکان انتقال سرمایه تا دوسال پس از ورود به کشور استرالیا است .

بله ، از دیگر مزایای ویزای سرمایه گذاری استرالیا امکان اخذ ویزا و اقامت برای اعضای خانواده است .

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید تعداد نظرات : 0

لطفا متن امنیتی نمایش داده شده در عکس زیر را تایپ نمایید.

نظرات کاربران