TAVANA logo

ویزای سرمایه گذاری کانادا و شرایط دریافت آن

ویزای سرمایه گذاری کانادا

آنچه در این مقاله می خوانیم :

شرایط کلی کشور کانادا برای سرمایه گذاری

کشور کانادا به عنوان دومین کشور بزرگ جهان با دارا بودن اقتصادی قوی و منابع فراوان هر ساله مهاجران زیادی را به خود جذب می کند . یکی از روش های مورد علاقه مهاجران جهت مهاجرت به کشور کانادا از طریق سرمایه گذاری و اخذ ویزای سرمایه گذاری است . کانادا به عنوان یکی از شرکای بزرگ اقتصادی کشور آمریکا سبب شده موسسات و مراکز اقتصادی زیادی در این کشور رشد کنند . به همین علت افراد زیادی علاقه مند به شناخت فرصت ها و راه های سرمایه گذاری در ایسن کشور هستند تا بتواند از طریق ویزای سرمایه گذاری به کشور کانادا مهاجرت کنند و از همین طریق بتوانند اقامت دائم این کشور را برای خود و خانواده شان بدست آورند . البته باید توجه داشته باشید که تمام راه های سرمیها گذاری در آمریکا در نهایت منجر به کسب اقامت دائم نمی شود .
سرمایه گذاران می توانند از طریق روش های مختلف و در استان های مختلف این کشور ویزای سرمایه گذاری کانادا را بدست آورند و اقدام به سرمایه گذاری در کانادا نمایند . در کشور کانادا فرصت های سرمایه گذرای زیادی وجود دارد اما متقاضیان سرمایه گذاری نه تنها در کانادا ، در هر کشوری باید استاندارد هایی را بررسی کنند تا از امن بودن و کم ریسک بودن سرمایه گذاری مطمئن شوند .
در واقع سرمایه گذاران باید امنیت سرمایه خود را در نظر بگیرند و برای این کار باید استاندارد هایی از قبیل نرخ مصادره اموال ، میزان فساد ، نرخ بیکاری و از قبیل این موارد ار مورد بررسی قرار دهند تا از امنیت سرمیاه گذاری خود اطمینان حاصل کنند .
جهت انجام این کار کمک گرفتن از یک مشاور با تجربه در زمینه مهاجرت و سرمایه گذاری می تواند بسیار موثر باشد .
مشاوران ما در دایناموندیال می توانند شما را در این امر یاری کنند .
نرخ مصادره اموال با عددی بین 1 تا 7 مشخص می شود ، هرچه این عدد به یک نزدیک تر باشد خطر مصادره اموال در کشور مقصد کمتر خواهند بود و هرچه به 7 نزدیک باشد خطر مصادره اموال بیشتر است و ریسک سرمایه گذاری در شکور مقصد هم بالاتر است . در واقع می توان گفت نرخ مصادره اموال یکی از مهم ترین استاندارهای قابل بررسی در هر کشوری است . کشور کانادا توانسته با مدیریت مناسب نرخ مصادره را در کشورش را طی سال های اخیر بسیار نزدیک به عدد یک نگه دارد و شرایط سرمایه گذاری امن را برای مهاجران خارجی به وجو آورد .
یکی دیگر از موارد بسیار مهم برای بررسی پیش از سرمایه گذاری کنترل فساد در آن کشور است . کشور کانادا طی سال های اخیر توانسته موفقیت قابل توجهی در کنترل فساد مالی و اداری داشته باشد و در لیست بهترین کشور های دنیا از این نظر قرار بگیرد .

مزایای سرمایه گذاری در کانادا

کشور کانادا با به وجود آوردن شرایط مناسب برای سرمایه گذاری و ارائه ویزای سرمایه گذاری به افراد امروزه توانسته به یکی از قطب های اقتصادی دنیا تبدیل شود .
از جمله مزایای سرمایه گذاری در کشور کانادا می توان به موارد زیر اشاره کرد :
_ امکانات بسیار خوب برای زندگی ، کار و تحصیل
_ امکان دریافت اقامت دائم برای سرمایه گذار و خانواده اش
_ امکان بهره مندی فرزندان زیر 18 سال سرمایه گذار از تحصیل رایگان
_ امکان برخورداری از خدمات رایگان بیمه
_ عدم نیاز به داشتن مدارک تحصلیی بالا جهت سرمایه گذاری
_ عدم نیاز به داشتن مهارت بالا و مدرک زبان

انواع روش های سرمایه گذاری در کانادا

روش های مختلفی برای سرمایه گذاری در کشور کانادا وجود دارد که همه انها منجر به اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور نمی شود .
مهاجران بیشتر به دنیال این هستند که پس از گذشت چند سال از اقامتشان در کشور مقصد بتوانند اقامت دائم آن کشور را بدست آورند ؛ مهاجرانی هم که از طریق سرمایه گذاری و اخذ ویزای سرمایه گذاری اقدام به مهاجرت به کشور کانادا می کنند می خواهنند تا اقامت دائم این کشور را بدست آورند .
ما در این مقاله انواع روش های سرمایه گذاری در کشور کانادا را به شما معرفی می کنیم .
سرمایه گذاری از طریق خرید ملک
سرمایه گذاری استانی در کانادا
سرمایه کذاری از طریق ثبت شرکت در کانادا
سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی در کانادا

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک

از آنجایی که بازار خرید ملک در کشور کانادا هنوز جوان است خرید ملک در کانادا می تواند یکی از راه های مناسب برای سرمایه گذاری در کانادا باشد . قوانین خرید ملک در کشور کانادا بسیار متفاوت است و لازم است پیش از اقدام به سرمایه گذاری از طریق خرید ملک تحقیقات کاملی از نحوه سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در کشور کانادا و قوانین و مقررات آن بدست آورید با یک مشاور خوب در این زمینه مشورت کنید .
در برخی شهرها و استان های کانادا مثل بریتیش کلمبیا ، کبک ، انتاریو ، نوا اسکوشیا و نیوفاندلند خرید ملک برای افراد مهاجر و خارجی بدون هیچ محدودیتی امکان پذیر است اما در برخی استان ها و شهر های کانادا محدودیت هایی جهت خرید ملک برای افراد خارجی و مهاجر وجود دارد .
اما پیش از سرمایه گذاری در کانادا از طریق خرید ملک باید به این نکته توجه داشته باشید که سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در کانادا به هیچ عنوان باعث دریافت اقامت دائم شما نمی شود ، بنابراین اگر قصد اخذ اقامت و تابعیت کشور کانادا را دارید بهتر است از روش های دیگری اقدام به سرمایه گذاری در کشور آمریکا کنید .

سرمایه گذاری استانی در کانادا

سرمایه گذاری استانی در کانادا در برخی از استان های کشور کانادا امکان پذیر است . این روش سرمایه گذاری منجر به اخذ اقامت دائم می شود اما مدت زمان اخذ اقامت دائم کمی طولانی است ، اگر به دنبال اخذ اقامت دائم کانادا از روشی سریع تر در کانادا هستید باید به دنبال روش های دیگرسرمایه گذاری در این کشور باشید .
سرمایه گذاری در استان کبک :
در روش سرمایه گذاری استانی در کبک فرد سرمایه گذار باید حداقل مبلغ 1.200.000 دلار جهت سرمایه گذاری داشته باشد همچنین متقاضی سرمایه گذاری در استان کبک باید مکن مالی کافی به مبلغ حداقل 2.000.000 دلار داشته باشد ، از دیگر شرایط سرمایه گذاری در استان کبک شرط سنی است که فرد متقاضی سرمایه گذاری در کبک باید حداقل 18 سال به بالا داشته باشد و دارای 2 سال سابقه مدیریتی باشد اما نیازی به ارائه مدرک تحصیلی یا مدرک زبان نیست و متقاضی سرمایه گذاری در استان کبک کانادا می تواند برای اعضای خانواده اش هم اقامت دریافت کند .
از مزایای سرمایه گذاری در استان کبک کانادا می توان به بازگشت سرمایه پس از 5 سال ، عدم نیاز به فعالیت یا شروع کسب و کار و امکان تحصیل رایگان برای فرزندان 18 سال و بهره مندی از تممام خدمات بهداشتی و درمانی به صورت رایگان اشاره کرد .
سرمایه گذاری در پرینس ادوارد :
برنامه سرمایه گذاری پرینس ادوارد برای مدیران با تجربه در امر سرمایه گذاری و تجارت مناسب است. در روش سرمایه گذاری در پرینس ادوارد متقاضی باید کسب و کاری مرتبط با تخصص و مهارت خود ایجاد کند همچنین می تواند در ایالت پرینس ادوارد اقامت داشته باشد و در آنجا زندگی کند .
از دیگر شرایط سرمایه گذاری در پرینس ادوارد کانادا این است که فرد سرمایه گذار قبل از سرمایه گذاری حداقل یک بار به این جزیره سفر کرده باشد و اما در روش سرمایه گذاری در پرینس ادوارد داشتن مدرک زبان و مدرک تحصیلی الزامی است .

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره روش های سرمایه گذاری در کشور کانادا با مشاوران ما در ارتباط باشید .

سرمایه گذاری در کانادا از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت در کشور کانادا یکی دیگر از راه های سرمایه گذاری در کشور کانادا است . اما در همین ابتدای شروع صحبت درباره ی ثبت شرکت در کانادا لازم است بگوییم ثبت شرکت در کشور کانادا منجر به اخذ اقامت دائم برای شما یا خانواده تان نمی شود . شرکت هایی که در کشور کانادا ثبت می شوند یا در قالب فدرال مشغول به مشغول به فعالیت می شوند یا در در ارتباط با فعالیت های استانی ثبت شده و شروع به غعالیت می کنند .
متقاضی ثبت شرکت در کشور کانادا باید حتما سابقه مدیریتی به مدت حداقل 3 سال داشته باشد و همچنین داشتن طرح تجاری موفق از جمله شروط الزامی جهت ویزای سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت است. هزینه های ثبت شرکت در کشور کانادا بیشتر صرف ثبت برند ، نام تجاری و ... می باشد .
اما برای کسب اقامت دائم از طریق ثبت شرکت دولت آمریکا روشی را ارائه داده است که در این روش متقاضی اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا باید دارنده 50 درصد از سهام شرکتی که قصد ثبت یا شراکت یا سرمایه گذاری در آن را دارد باشد و از این طریق فرد سرمیاه گذار و همسر وی می توانند در شرکت مشغول به کار شوند و برای خود و فرزندانشان اقامت دائم کانادا را کسب کنند . البته دریافت اقامت در این روش برای ثبت شرکت به شما تعلق نمی گرد بلکه به دلیل کار کردن شما در آن شرکت به شما داده می شود .

سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی در کانادا

سرمایه گذاری در کانادا و اخذ ویزای سرمایه گذاری از طریف کارآفرینی جز کم هزینه ترین روش های سرمایه گذاری در کشور کانادا است . امکان سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی در استان هایی مثل انتاریو ، بریتیش کلمبیا و نیوبرانزویک فراهم است .
مبالغ قابل سرمایه گذاری در کشور کانادا از طریق کارآفرینی متفاوت است که مطابق با سرمایه گذاری فرد متقاضی سرمایه گذاری و اخذ ویزای سرمایه گذاری ممکن است محدودیت هایی برای وی داشته باشد .
به عنوان مثال در طرح سرمایه گذاری 100 هزار دلاری کشور کانادا فرد کارآفرین امکان فعالیت های اقتصادی در مراکز استان ها را ندارد .
برای سرمایه گذاری در مارکز استان ها و شهر های بزرگ متناسب با نوع کارآفرینی شما مبلغ سرمایه گذاری متفاوت است که توسط دولت استان ها تعیین می شود .
پس از سرمایه گذاری از طریق کارافرینی در کشور کانادا و اخذ ویزای سرمایه گذاری شما به مدت دو سال وقت دارید کسب و کار خود را تاسیس کرده و به اثبات برسانید که طرح شما به نفع رشد اقتصادی کشور کانادا است اما در صورتی که پس از دو سال نتوانید سبب اشتغال زایی و رشد اقتصادی کشور کانادا شوید بر اساس قوانین کشور کانادا امکان مصادره اموال شما وجود دارد .

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای سرمایه گذاری

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا شامل موارد زیر می شود :
_ ارائه پاسپورت معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار
_ ارائه مدرک تحصیلی
_ ارائه مدرک زبان ( در صورت سرمایه گذاری استانی )
_ ارائه مدارک رزومه کاری و مدیریتی
_ ارائه اسناد تمکن مالی
_ ارائه اسناد مالی جهت اثبات توانایی سرمایه گذاری
_ ارائه گواهی عدم سوء پیشینه
_ ارائه گواهی سلامت پزشکی

جهت تکمیل فرم ارزیابی مهاجرت از طریق ویزای سرمایه گذاری اینجا کلیک کنید .
فرم های ارزیابی دایناموندیال امکان ارزیابی شرایط شما جهت اخذ انواع ویزای آمریکا را می دهد و شما همچنین می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان و مشاوران ما بهره مند شوید

پاسخ به سوالات متداول در زمینه ویزای سرمایه گذاری کانادا

بله ، امکان سرمایه گذاری برا ایرانیان هم وجود دارد که با توجه به نوع سرمایه گذاری نیازمند شرایط خاصی است .

بسته به نوع سرمایه گذاری متفاوت است اما به طور کلی سرمایه گذاری در کانادا از 100 هزار دلار شروع می شود .

کار شرکت و کارآفرینی بهترین روش های سرمایه گذاری در کانادا هستند

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید تعداد نظرات : 0

لطفا متن امنیتی نمایش داده شده در عکس زیر را تایپ نمایید.

نظرات کاربران