TAVANA logo

ویزای کار اتریش و شرایط دریافت آن

ویزای کار اتریش

آنچه در این مقاله می خوانیم :

شرایط کلی کشور اتریش برای مهاجرت کاری

اتریش کشوری ثروتمند و منحصر به فرد واقع در اروپای مرکزی است که عضو اتحادیه اروپا و شینگن نیز هست . پایتخت این کشور زیبا شهر وین است که می توان گفت حدود نیمی از جمعیت کشور اتریش در شهر وین زندگی می کنند . کشور اتریش با داشتن آب وهوای معتدل و مناسب و همچنین منبع و مناظر طبیعی زیبا یکی از محبوب ترین کشور ها برای مهاجران است . جدا از بحث آب وهوای خوب و مناظر و پدیده های زیبایی که در این کشور قرار دارد سطح زندگی مردم نیز در کشور اتریش بالا است و مردم از استاندارد های بسیار بالایی برای زندگی برخوردارند .

اقتصاد و صنعت این کشور رشد و توسعه بسیار چشم گیری داشته و همچنان بدون توقف یا مشکلی پیش به سوی پیشرفت های بیشتر می رود . کشور اتریش با توجه به نرخ پایین بیکاری ، افزایش تولیدات و پیشرفت های اقتصادی و صنعتی که دارد هر ساله نیازمند تعداد زیادی نیروی کار ماهر است و از همین جهت نیز افراد زیادی هستند که قصد دارند از طریق اخذ ویزای کار اتریش به این کشور مهاجرت کنند .

افرادی قصد دارند از طریق ویزای کار اقدام به مهاجرت به اتریش و یا هر کشور دیگری بکنند باید در ابتدا به دقت تمامی شرایط کشور مد نظر را مورد بررسی قرار دهند یکی از آن شرایط نرخ بیکاری است چراکه تا زمانی که نیروی کار در کشور مقصد وجود داشته باشد شانس یافتن شغل و اخذ ویزای کار برای متقاضیان بسیار بسیار پایین است . کشور اتریش در شرایط کنونی نرخ بیکاری پایینی دارد و همین موضوع سبب شده است تا نسب به سایر کشور های اروپایی محبوبیت و جایگاه بالاتری بدست آورد . کشور اتریش با توجه به شیوع ویروس کرونا در سال 2020 و سال 2021 باز هم توانسته نرخ بیکاری خود را حدودا پایین نگه دارد و ثبات اقتصادی خود را حفظ کند .

از دیگر شرایطی که پیش از انتخاب یک کشور برای مهاجرت از طریق کار باید به آن توجه کرد مسئله ی حقوق و دستمزد در آن کشور است . متقاضیان دریافت ویزای کار اتریش و مهاجرت به این کشور باید به دقت بررسی کنند که چه شغل هایی در کشور اتریش میزن حقوق بالا و چه شغل هایی میزان حقوق پایینی دارند تا بتوانند با توجه به تخصص خود انتخابی درست انجام دهند . در ادامه به بررسی میزان حقوق و درآمد برای مشاغل مختلف در کشور اتریش خواهیم پرداخت .

ویزای کار اتریش و میزان حقوق و درآمد مشاغل مختلف در این کشور

همان طور که گفتیم بررسی میزان حقوق و دستمزد پیش از اقدام به مهاجرت و اخذ ویزای کار یکی از مهم شرایطی است که در کشور مقصد باید بررسی شود ؛ با بررسی بیشترین و کمترین میزان حقوق و درآمد در مشاغل مختلف شما می توانید با توجه به حرفه و تخصص خود بهترین کشور را برای مهاجرت انتخاب کنید . طبق بررسی های انجام شده میانگین درآمد سالانه در کشور اتریش حدود 58.834 یورو است این البته این میزان درآمد در مشاغل مختلف متفاوت است و این یک عدد حدودی از میانگین درآمد کلی در مدت یکسال در کشور اتریش است .

در جدول زیر لیستی از مشاغلی که بیشترین میزان درآمد را دارند برای شما تهیه کرده ایم که نکته قابل ذکر اینجا است که فارغ التحصیلان و متخصصان رشته های مهندسی بیشتر میزان حقوق را داشتند .

شغل میانگین درآمد
توسعه دهندگان نرم افزار 46.069 یورو
مهندسان 61.094 یورو
مدیران 79.288 یورو
مدیران پروژه 74.247 یورو
مدیران IT 72.900 یورو
مدیران پروژه بخش IT 62.169 یورو
توسعه دهندگان Java 44.183 یورو
مدیران بازاریابی 71.583 یورو
مدیر عاملان 133.363 یورو

انواع ویزای کار اتریش در سال 2021

طبق آخرین قوانین مهاجرت کشور اتریش در سال 2021 از طریق ویزای کار خوشبخاته ایرانیان می توانند بدون داشتن دعوت نامه یا پیشنهاد کاری برای اخذ ویزای اتریش و مهاجرت به این کشور اقدم کنند .

از این رو علاقه مندان به کار در اتریش از دو طریق می توانند جهت اخذ ویزای کار این کشور اقدام کنند :

 • ویزای کار از طریق جاب آفر یا پیشنهاد کاری ( Job Offer )
 • ویزای کار از طریق جست و جوی کار ( Job Seeker )

اخذ ویزا از طریق جاب آفر نیازمند دریافت یک پیشنهاد کاری یا یک دعوتنامه کاری از سوی یک کارفرما در اتریش است . اخذ ویزا از طریق جست و جوی کار نیز بر اساس سیستم امتیاز دهی خاصی که کشور اتریش برای نیرو های کار در نظر گرفته است انجام می شود .

به طور کلی سیستم ویزای کار اتریش بر اساس یک سیستم امتیاز دهی است اما در جاب آفر فرد متقاضی پیشنهاد کاری یا دعوتنامه دریافت می کند اما در جست و جوی کار فقط بر اساس امتیاز بندی و امتیازاتی که فرد کسب می کند می تواند به جست و جوی کار در کشور اتریش بپردازد .

دریافت مشاوره رایگان

اخذ ویزای کار اتریش از طریق جاب آفر یا پیشنهاد شغلی ( Job Offer )

برای اخذ ویزای کار و مهاجرت به کشور اتریش از طریق جاب آفر فرد باید بتواند از سوی یک کارفرمای اتریشی دعوتنامه و یا پیشنهاد کاری دریافت کند که این پروسه چندان هم ساده نیست چرا که بر اساس قوانین اتریش کارفرما باید شغل مورد نطر را به مدت سه ماه در اتریش و همچنین در اتحادیه اروپا آگهی کند و در صورتی که طی این ممدت فردی مناسب برای شغل مد نظر کارفرما پیدا نشد ، کارفرما می تواند نیروی کار مورد نیاز خود را از افراد خارج از اتریش و خارج از اتحادیه اروپا استخدام کند .

سیستم امتیاز دهی اتریش برای ویزای کار از طریق جاب آفر به شرح زیر است :

امتیاز دهی براساس تجربه کاری در زمینه شغل پیشنهادی

امتیاز تجربه کاری
2 تجربه کاری سالانه در خارج از کشور اتریش
4 تجربه کاری سالانه داخل کشور اترش

امتیاز دهی براساس مدرک زبان آلمانی

امتیاز مدرک زبان آلمانی
5 سطح A1
10 سطح A2
15 سطح B1

امتیاز هی براساس مدرک زبان انگلیسی

امتیاز مدرک زبان انگلیسی
5 سطح A1
10 سطح B1

امتیاز دهی بر اساس سن فرد متقاضی

امتیاز سن
15 20 تا 30 سال
10 30 تا 40 سال

امتیاز دهی بر اساس میزان تحصیلات

امتیاز میزان تحصیلات
20 تحصیلات حرفه ای و داشتن مهارت خاص
25 واجد شرایط بودن برای پذیرش در دانشگاه اتریش
30 یک دوره تحصیلات تکمیلی سه ساله در اتریش

فرد متقاضی ویزای کار اتریش از طریق جاب آفر یا پیشنهاد کاری در صورت اخذ کردن امتیازات لازم کارت قرمز سفید قرمز اتریش را کسب می کنند و می توانند به مدت دو سال در کشور اتریش اقامت داشته باشند که البته این مدت قابل تمدید است .

اخذ ویزای کار اتریش از طریق جست و جوی کار ( Job Seeker )

فرد متقاضی مهاجرت به اتریش و اخذ ویزای کار از طریق جست و جوی کار باید در ابتدا امتیازات لازم را کسب نماید و در صورت واجد شرایط بودن می تواند با کسب اجازه موقت به مدت 6 ماه برای جست و جوی کار وارد کشور اتریش شود و به کاریابی برای خود بپردازد . در صورتی که امتیاز بالایی پیدا کرده باشد و فردی ماهر و متخصص باشد پس از کاریابی در شکور اتریش می تواند ویزای قرمز سفید قرمز را دریافت کرده و اجازه اقامت و کار به مدت دو سال در اتریش را بیابد که این نوع اقامت نیز پس از مدت دوسال امکان تمدید شدن را دارد . برای واجد شرایط دریافت ویزای کار یا همان جست و جوی کار اتریش شدن باید از مجموع امتیازات حداقل 70 امتیاز را کسب کنید .

امتیاز دهی بر اساس مدارک تحصیلی

امتیاز مدارک تحصیلی
20 مدرک کارشناسی با طول تحصیل 4 سال
30 مدرک کارشناسی در رشته های ریاضی ، کامپیوتر و فناوری اطلاعات
40 مدرک فوق لیسانس یا دکترا
20 انجام کارهای پژوهشی ، ثبت اختراع یا مقاله
20 جوایز یا مدال های بین المللی مرتبط با شغل و حرفه

امتیاز دهی بر اساس تجربه کاری

امتیاز تجربه کاری
2 هر سال سابقه کاری در کشور فرد
10 سابقه کار در کشور اتریش بیشتر از 6 ماه

امتیاز دهی بر اساس مهارت زبان

امتیاز مهارت زبان
5 مدرک زبان آلمانی A1
10 مدرک زبان آلمانی A2
5 مدرک زبان انگلیسی آیلتس 5
10 مدرک زبان انگلیسی آیلتس 6

امتیاز دهی بر اساس سن فرد متقاضی

امتیاز سن
20 کمتر از 35 سال
15 35 تا 40 سال
10 40 تا 45 سال

امتیاز دهی بر اساس مدارک تحصیلی از دانشگاه های کشور اتریش

امتیاز مدارک تحصیلی کسب شده در اتریش
5 مدرک فنی یک تا دو ساله از کالج های اتریش
10 مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد از دانشگاه های اتریش

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار اتریش

فرد متقاضی دریافت ویزای کار اتریش باید تمامی را آماده کند و در مدارک وی هیچ گونه کمبود یا مشکلی وجود نداشته باشد چراکه وجود هر گونه مشکل یا نقصی در مدارک فرآیند اخذ ویزای فرد را با تداخل مواجه می کند و حتی ممکن است به طور کلی اجازه اخذ ویزای کار برای فرد صادر نشود و ریجکت شود البته در صورت اینکه ویزای فرد ریجک شود امکان اعتراض برای بررسی مجدد وجود دارند اما شانس دریافت ویزا کاهش می یابد ، بنابراین تهیه مدارک به درستی و کامل امری بسیار مهم و تاثیر گذار است و پیشنهاد ما این است فرآیند تکمیل مدارک و اخذ ویزای کار را به کارشناسان ویزا و مهاجرت بسپارید تا بدون هیچ مشکلی و یا خیالی آسوده ویزای کار خود را دریافت کنید .

مشاوران و کارشناسان ما در دایناموندیال می توانند شما عزیزان را در این امر یاری کنند .

ارتباط با مشاوران

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار اتریش :

 • پاسپورت معتبر
 • شناسنامه و مدارک هویتی
 • عکس که در 6 ماه اخیر گرفته شده باشد
 • مدرک اثبات رزرو هتل یا مکانی برای اقامت
 • بیمه سلامت
 • مدارک اثبات تمکن مالی
 • مدرک زبان انگلیسی یا آلمانی

مشاغل مورد نیاز در کشور اتریش در سال 2021

افراد برای یافتن شغل مدنظرشان با توجه به حرفه و تخصص خود اقدام به یافتن شغل و جست وجو برای کار مناسب خود می گردند حال اگر قصد کار و مهاجرت به کشور دیگری را داشته باشید باید بدانید چه مشاغلی بیشتر مورد نیاز است .

لیستی از مشاغل مورد نیاز در کشور اتریش :

 • مهندسین برق
 • مهندسین مکانیک
 • مهندسین کامپیوتر و نرم افزار
 • مهندسین پردازش داده
 • مهندسین مخابرات
 • مهندسین در بخش مدیریت اجرایی
 • پزشکان

ویزای کار اتریش و بررسی ویزای همراه

در اخذ ویزای کار از طریق جا آفر یا پیشنهاد کاری فرد از همان می تواند برای خانواده خود نیز درخواست ویزا کند البته ذکر این نکته ضروری است در پروسه ویزای کار اتریش همراه بردن خانواده دقیقا همزمان با فرد صورت نمی پذیرد و معمولا فاصله ای بین رفتن آن ها به اتریش ایجاد می شود و در روش اخذ ویزای کار از طریق جست و جوی کار امکان همراه بردن خانواده از همان ابتدا وجود ندارد یعنی فرد در شش ماهی که برای کاریابی در اتریش اقامت دارد باید تنهایی زندگی کند اما در صورتی که بتواند شغلی برای خود بیابد و کارت قرمز سفید قرمز را دریافت کند می تواند برای پیوستن خانواده اش نیز اقدام نماید .

پاسخ به سوالات متداول در زمینه ویزای کار اتریش

بله ، ایرانیان می تواند از یکی از دو راه اخذ ویزای کار برای مهاجرت کاری به اتریش استفاده کند.

ویزای اتریش اتریش دو نوع جاب آفر و جست و جوی کار دارد .

بله طبق قوانین جدید اتریش ایرانیان می توانند از طریق ویزای جست و جوی کار و بدون نیاز به پیشنهاد کاری برای اخذ ویزای کار و مهاجرت کاری به اتریش اقدام کنند .

خیر ، دریافت ویزای کار اتریش بر اساس یک سیستم امتیاز دهی دقیق است که داشتن مدرک زبان یکی از فاکتور های اصلی در این سیستم امتیاز دهی است .

در سیستم امتیاز دهی اتریش سن ، سابقه کاری ، مدرک تحصیلی و مدرک زبان چهار فاکتور و شرایط مهم به حساب می آیند .

کارت قرمز سفید قرمز اتریش اجازه اقامت موقت را به فرد می دهد پس از این مدت فرآیند کاری فرد ارزیابی می شود و در صورت داشتن شرایط مناسب و کار کردن حداقل 12 ماه از 24 ماه فرد میتواند کارت ود را به قرزم سفید قرمز پلاس تغییر دهد که اجازه اقامت 3 ساله است در نهایت پس از پنج سال اقامت امکان درخواست برای اقامت دائم و اخذ پاسپورت و تابعیت اتریش برای فرد فراهم می شود .

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید تعداد نظرات : 0

لطفا متن امنیتی نمایش داده شده در عکس زیر را تایپ نمایید.

نظرات کاربران